Caute... chystame sa v lete do nizkych tatier , hlavne pojazdit, vydiet nejake zaujimave miesta a stanovat. Predstavoval by som si to asi takto: co najmenej slapat do kopca (kedze s 18kg FR bikom je slapat do kopca dost trapna zalezitost), prejst nejaky kusok hrebena tatier a na koniec nejaky prijemny dlhy zjazd a odchod domov vlakom s tim, ze jednu noc by sme prespali na nejakej prijemnej luke. ..a kedze nizke tatry nepozname, nechceme sa len spoliehat na fotky a mapu, takze ak poznate nejaku trasu, sem snou ..diki
30.04.2007 - 13:11:08
00
No Krtek. Tak na vozenie po hrebeni v centrálnej časti úplne zabudni. Jedine ak Chabenec cez Lomnistú alebo Jaseniansku dolinu. To by si si ale to prevýšenie 1500 m musel pekne vyšlapať a od sedla Stuhár by to bol ilegál. Ďalšia možnosť je vyviezť sa na Čertovicu, odtiaľ ešte asi 2 km výšľap vých. smerom do sedla za Lenivou. Dolu je to ale len jazda po širokej zvážnici.
Najviac by sa mi pozdávala alternatíva auto(bus) na Srdiečko odtiaľ lanovkou na Kosodrevinu. Magistrálou po rovine na západ až do Príslopu. Potom krásne zjazdíky po starých chodníkoch a zvážniciach do Krupovej. Cca 600m na 2km. Zelený taliban tam chodí v lete málo. Ak na parkovisku na Srdiečku neuvidíš zelený Landrover NAPANT, máš voľné hrisko.,
01.05.2007 - 20:52:13
00
V NT som bol minule leto, (podotykam ze nie na biku) planovali sme trasu od Srdiecka az na Kralovu holu. Musim ta upozornit na rozsiahle polomy kde sme sa s*ali pol dna a potom sme sa na to vys*ali a zisli sme do najblizsej dediny. Ide o usek od Vysnej Boce smerom na vychod a bolo tam toho dost, turisticku znacku nemas sancu najst, ani chodnik. Som si pripadal jak veverka s ruksakom. S bikom nemas sancu. Tak si to dobre over kam chces ist.

Prílohy:

po cervenej.jpg
po cervenej.jpg 255.15 KiB thumb_up0thumb_down

02.05.2007 - 12:42:10
00
2štulo: ..vydel som zopar fotiek hrebena s krasnymi singletrailmi, preto by som chcel prejst aspon kusok pokial by to nebola velka obchadzka od planovanej trasy a co sa tika ilegalneho jazdenia v narodnom parku, to mi nerobi problem, zijem v Roznave, tu som takmer z kazdej strany obklopeny narodnym parkom - slovenskym krasom, keby som sa mal riadit timito trapnymi zakazmi, tak si jazdim na asfalte alebo na rybniku..

Tie povalane stromy vyzeraju dost biedne, dufam ze to tak nevyzera vsade, hlavne by som nechcel jazdit po nejakych vymitich zavozoch, ide mi hlavne o to, pojazdit nejake lahsie xc a hlavne, vela toho vydiet, nie len stromy a les..
02.05.2007 - 21:37:19
00
niekedy davno som isiel zo srdiecka hore po takej plani na nejaku chatu a z tadial este hore na Dumbier, tak cesta na dumbier je o nicom, alebo po tych planach by to bol skvely downhill a nizsie je take kamenisto korenove..... ale ci je to povolene zakazane, to netusim
02.05.2007 - 21:49:06
00
No ja ti to nevravím preto, že by bol len nejaký morálny problém. Sú miesta, kde sa NAPANT-áci vyskytujú takmer premanentne. Streľba do vzduchu a odvážanie v putách turistov z hrebeňa za skracovanie chodníkov nie je až taká zriedkavá vec. Na cyklistovi by si fest zgustli.
Takže na hurá systém s odvahou nič netušiaceho by si mohol doplatiť. Týmto ťa ale neodrádzam, určite do toho choď, dá sa tu krásne pojazdiť. Len upozorňujem na riziká.
02.05.2007 - 21:54:06
00
A nakoniec, veď napíš akú trasu máš predbežne naplánovanú. N. Tatry mám schodené kompletne, tak môžem niečo poradiť. Len ma mätie, že nechceš šlapať do kopca...
02.05.2007 - 21:59:32
00
2štulo: ..no ..nevedel som ze v n. tatrach su taki ***** ochranari, ja som ich porovnaval s nasimi, polovicku z nich poznam ale aj tak som este nikdy nikoho nevidel v parku..
Nevravel som ze nechceme slapat, len ze nie nejak brutalne vela ..a co sa tika vybranej trasy, ziadnu nemam, nechcem to riesit sam len na zaklade nejakych fotiek, bojim sa ze by som bol nakoniec sklamany, nahodou vyberiem cestu kde budu povalane stromy ako na tej fotke a mozeme ist do... takze to necham radsej na niekoho kto to dobre pozna, co ocakavam som napisal..
02.05.2007 - 22:35:48
00
??? štulo ???
to s tou streľbou do vzduchu to snád nie ???....
to predpokladám žartuješ..... teda dufam....
03.05.2007 - 08:27:08
00
To teda nežartujem, niektorí pacienti to fak žerú. Veď si to vyguglujte, určite bude na nete o tom reč.
http://www.svts.sk/diskusia.php?hor=480
03.05.2007 - 16:05:21
00
no :-) zas mojej mladi...to bolo vačšinou tak že kto nebol schopný v živote ničoho "normálneho a poriadneho" dal sa k "žandárom alebo vojakom" vyfasoval "argument" za opasok a hned bol niekto....to bude asi podobný prípad....... žial
04.05.2007 - 14:06:37
00
Ahojte,

chcela by som sa opýtať, či sú niekde v legislatíve konkretizované pokuty za prechod NAPANT-om ( a keď budem po hrebeni po červenej z Kráľovej hole smerom na Ždiarske sedlo bike tlačiť, tiež ma pokutujú? ), lebo som našla len cestný zákon, prípadne len vyhlášky a zákon o ochrane prírody, ale konkrétne som nenašla výšku pokuty za prechod CHKO bikom.

Nejazdím ako barbar a k prírode mám veľký rešpekt - aj keď s týmto by som pri stretnutí s kontrolou nepochodila, viem ;(
22.05.2012 - 16:34:58
00
keyboard_arrow_up