http://www.google.sk/search?q=Cinelli+Laser&hl=sk&client=opera&hs=DYc&rls=en&channel=suggest&prmd=imvnsl&source=lnms&tbm=isch&ei=wWi-T6O8BbGp0AWd8Mwh&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CE8Q_AUoAQ&biw=1920&bih=958
24.05.2012 - 18:59:14
00
Nemajú vzadu menšie koleso, je to len "ocovy" klam ;-)
24.05.2012 - 19:43:11
00
Ale ved aj Knolly mozete porovnat s hocicim co ma dve kolesa, ved nie je nicim vynimocny. Teda az na ten vahadlovy nepodarok pri tlmici. :D


akurat Knolly tu nikto nepcha nasilu do kazdej temy, v ktorej sa riesia komplet biky, alebo ramy, na rozdiel od Haibiku...obcas sa clovek boji otvorit nejaku temu, aby sa tam znova neporovnaval Haibike s Cannondale-om, Ibisom, SantaCruzom, Knollym a neviem cim este...uz toho zacina byt trochu vela
24.05.2012 - 19:46:18
00
knolly nikto nikde nepchá lebo sú to málo populárne/málo rozšírené/nedostupné bicykle v porovnaní s haibikom :)
24.05.2012 - 19:53:41
00
Suhlasim Muffin, nemozem sa zbavit pocitu ze tu obcas prevlada intencia presviedcat ostatnych o svojom nazore a zhadzovat vsetko ostatne.
24.05.2012 - 19:55:28
00
.... Možno by ti lepšie sadol Radon alebo Haibike :D

spomenul tam aj Radon, ale vy ste sa hned obuli do Hai a potom sa este cuduj, ze je o nom v kazdej teme... ;)
24.05.2012 - 20:03:00
00
andrej, trochu si zamienas pricinu a nasledok, ale uz sme prilis mimo temu...kto chce, chape, kto nie, tomu uz zbytocne cosi viac pisat...
24.05.2012 - 20:27:22
00
Nie nie, prosím ťa, napíš viac :) Určite to nebude zbytočné, rád sa dozviem čo som urobil zle a prečo je môj názor nesprávny, aby som náhodou v budúcnosti už nepísal bludy.

Môj pohľad:
Veď som normálne napísal sliwcovi o tom, že daný rám/systém nemusí mať zázračné vlastnosti a je šanca že by mu lepšie sadol nejaký "prístupný" rám čo mal sám vo výbere, ako príklad som hodil dve značky na ktoré som si hneď spomenul že mal vo výbere (a boli to typické 4-čapy) :)
Potom si napísal ten príspevok "ono je dost zvratene spominat v suvislosti s Knolly-m Haibike...." , ktorým si sa (u mňa) zaradil medzi užívateľov čo nemajú radi určitú značku z neznámych dôvodov a nepozerajú na reálne modely a ich vlastnosti, lebo to ani nie je podľa nich potrebné - jednoducho je tá značka podľa nich odpad čo nevie urobiť poriadny bicykel, ktorý by nebodaj v určitých ohľadoch prekonal iný bicykel s lepším nápisom na ráme. :hai:
24.05.2012 - 20:43:52
00
Patrik, to si naozaj zle vyčítal...to ti mohlo dôjsť minimálne po mojom príspevku, kde som Haibike prirovnal k BMW a Mercedesu...ja osobne nemám nič proti Haibiku a ak by som vyberal môj prvý "skutočný" bike(prvý full, bike pre polovičku etc.), s veľkou pravdepodobnosťou by bol Haibike v užšom výbere...mne skôr bije do očí, keď tu skupina šťastných majiteľov tejto značky tlačí na pílu a spomína ich pri každej príležitosti...možno to len teraz nejako vykypelo, ale posledné prirovnania k Ibisu a Knolly mi prišli pritiahnuté za vlasy...existujú značky bikov, ktoré majú status určitej výnimočnosti bez ohľadu na cenu, alebo reálnu vyššiu pridanú hodnotu-ten status je väčšinou historicky daný...a potom sú značky, ktoré môžu dosahovať porovnateľnú kvalitu, ale status výnimočnosti nemajú...no a ešte sú také, ktoré sú svojim spôsobom výnimočné, ale sú zároveň pomerne masovo rozšírené, takže je možné ich porovnávať s oboma predchádzajúcimi skupinami(Scott, Specialized, Trek...). Tie prvé dve skupiny je dosť problematické porovnávať, nakoľko ich cieľová skupina je odlišná, jeden hľadá niečo výnimočné, iný hľadá čo najlepší pomer cena/kvalita
24.05.2012 - 21:38:35
00
muffin rozumiem sice co sa snazis povedat, ale teraz fakt sorry ak sa dotknem niekoho ega - Knolly je novodoby marketingovy produkt zamerany len na ryzu, ktory nema nic spolocne s historiou MTB a teda ani nema z tohto pohladu ziadnu hodnotu. Ved este aj ten tuctovy Haibike ma dlhsiu historiu ako nejaky Knolly. Netreba z kazdej neznacky bez historie robit nieco vynimocne, co stoji za pozornost. Z historie moze cerpat Marin, Yeti, Trek a pod.

P.S. A nie, nepatrim do skupiny stastnych majitelov Haibikeu. :)

P.S.2 Ano, obcas to porovnavanie s Hai mozno ide na nervy, ale budme realisti - vzhladom na kupyschopnost ludi v SR, je to porovnanie na mieste. Pomer cena/vykon je totiz velmi dolezity faktor pri rozhodovani pre väcsinu ludi. Len mensina kupuje podla imidzu. Inak pred Haibikeom tu bol rovnaky osial s Lapierrom ked ho mal pod palcom matt. Netreba zabudat prirychlo...
24.05.2012 - 23:31:00
00
fixed :P

Z historie moze cerpat Marin, Yeti, Trek a Kona
24.05.2012 - 23:42:26
00
ORBEA occam S10

Prílohy:

occam s10.jpg
occam s10.jpg 56.24 KiB thumb_up0thumb_down

occam2.jpg
occam2.jpg 81.05 KiB thumb_up0thumb_down

occam3.jpg
occam3.jpg 60.1 KiB thumb_up0thumb_down

25.05.2012 - 08:03:30
00
na tom pozadi prave nevinikne :D
pekna, ten cap v osi zadneho kolesa nema patentovany trek?
25.05.2012 - 08:16:27
00
vyzera super...vymenil by som

andrej25 aj moj bergamont ma cap v osi
25.05.2012 - 17:54:30
00
http://www.bikeradar.com/news/article/dave-weagle-awarded-split-pivot-patent-27186/
25.05.2012 - 18:10:44
00
keyboard_arrow_up