AUTHOR bikemaratón Súľovské skaly

23.06.2012
MTB maratón
Súľov (Slovensko)

Propozície, Reportáže, Výsledky, Foto
Zúčastnených bikerov (48)
_Biker__pali_8peto88andyapobamaribasebataganbenitobmartinbukocarloscarreDanoxdocentik19Dracikjames9jarko22jarkozecjohhhnyjohny691joziCCKaskajaKockakocnereLukas_h22Maco__marohcmaxxspmilsumirecpdMrawecobororvaqpalec83patresyRockstarRebelRoman_ZilinasyskaTomino115tomy89unigenavulpeculawaldoyoyozmato25
tradicna nizka ucast na dlhych tratiach je uz taka slovenska klasika...ja osobne vobec nechapem ucast niektorych borcov na 25 km trase...
23.06.2012 - 23:15:43
00
btw. pri pozerani vyslekov som si všimol, že na 25km bol 2. v absolutnom poradí 13-ročný chalan! s priemerom 23,5km/h
23.06.2012 - 23:22:52
00
Dnes som dal prvy krat Sulov a samozrejme plnohodnodnotnu maratonsku distanciu. Výškový nádel bol výživny a okrem prvých asi 30km kde bolo aspoň občas voľnejšie to bolo len hore a dole (dedina-sedlo-dedina-...). Ale bolo to krasne a náročne. Nikdy som "nezavodil" 6 hodín vkuse. Škoda len že vlastne distancia, ktorá by mala byť pre MTB maratón nosná je minimálne obsadená (takých 200 by kludne mohlo byť a stále by nebolo tesno) Inak charakter trate bol úplne úžasný - absolutne pestré povrchy, neustále prechody cez horizonty do ďalšej a ďalše doliny, napriek nastúpaným metrom jazditelná aj hobbíkom , vygradovaná ku koncu s 2 dlhými stúpaniami a jedným po krížovej ceste. A počasie geniálne....

Ano trat je suprova, to relativne rychle hore-dole mozem, dokonca sa mi viac pacilo take namoknute ako vlani ked sa prasilo. Tie dve posledne stupania pred kalvariou su o drzku, mali by byt na zaciatku :whew: . Celkovo je to ovela lepsia trat ako na Fatranskom. Ale zas Fatran ma nedostihnutelne obcerstvovacky :P , tuna to bol slaby odvar po vsetkych strankach :x. Umyvanie bikov dnes odsypalo ako nikdy. Raz dva som bol na rade, super zariadene. Stehno s uhorcickami a baranimi rohami...no bude sa mi o nom este dva dni snivat, mnam. Znacenie a regulovcici na 110%, klobuk dole.
23.06.2012 - 23:30:50
00
Takže prvý štart na Súľovskom maratóne za mnou. Trať úžasná(my hobíci sme zmierení s tým, že čo-to treba vytlačiť :)), občerstvovačky, značenie, wapky v cieli....bez chyby, a aj obed bol dobrý :) Škoda toho defektu, no ale aj horšie veci sa dejú, že, a týmto ešte raz ďakujem pánovi v čiernozelenom drese Merida, ktorý mi pomohol pri výmene duše :)) Som rada, že sme objavili ďalší parádny maratón v okolí, veľká vďaka všetkým organizátorom! ;)
24.06.2012 - 07:53:42
00
Aj ja chcem svojím chválospevom, prispieť k všeobecnej spokojnosti s celou akciou.

Registrácia odsýpala ako švajčiarske presýpacie hodinky :).
6 občerstvovačiek? Na ktorom ďalšom maratóne sa stretnete s takým luxusom?
Občerstvovačky vybavené tak ako má byť: čerstvé aj sušené ovocie, soľ, voda, joňťák (všetko v dostatočnom množstve), ako bonus súľovský makovník - neodolal som ;). Kto čaká švédske stoly nech nechodí na maratóny...
Príjemné bolo aj vybavenie občerstvovačiek mazaním reťazí a kvalifikovanými mazačmi - zdravím tých dvoch šikovných chalanov z občerstvovačky v Hrabovom.
Všade samá ochota, od registrácie, cez obsluhu občerstvovačiek a regulovčíkov, po výdaj stravy a sprchy. Cítil som sa ako kráľ!
K tomu všetkému úsiliu nakoniec predsa len prispelo aj počasie a som rád, že aj za cenu búrky došlo k ochladeniu - neviem si predstaviť tie galeje pri počasí zo začiatku týždňa.
A trať? Som žilinčan, trasu poznám ako svoje cykloponožky a tá trocha blata bola celkom príjemným spestrením notoricky známych miest.

Takže Súľov opäť nesklamal a nepoľavil ani o milimeter zo svojho vysokého štandardu.
Uvedomujem si, že to nie je samozrejmosť a organizátorom za to skladám hlbokú poklonu.
Ďakujem za krásne strávenú sobotu.
24.06.2012 - 08:09:16
00
Konečne som si to skúsila aj ja...paráááááááda...bolo super, užila som si to, počasie fajn (keby bolo o pár stupňov menej, tak je ešte lepšie), ľudia super, jedlo výborné. Vytešenááááá som, bomba, bomba, bomba. Vďaka, organizátori.
Dúfam, že chalan, ktorý sa na začiatku zranil, je OK. Vyzeralo to dooosť bolestivo.
24.06.2012 - 08:49:22
00
Tak organizačne je Súľov na vysokoj úrovni /značenie, registrácia, wapky/ ALE:
Po zjazde do Súľova z Vrchu teplej som nemohol pokračovať kvôli zadnému kolesu.Ako som sa motal po cieli, pýtam sa na mechaničáka. Nikto nevedel, vraj je tam, mal by byť tam, takto som chodil hore dole. Na takomto podujatí veľké mínus. Dokonca mi nik čip nevedel dať dole, stánkar z Garminu ho odmontoval.
Nakoniec som čakal v cieli cca 40 minút,umyl bike, kým prišiel kolega z krátkej 25 a požičal mi koleso. Tak som mohol odjazdiť tých zvyšných 30 km, ktoré stáli za to! A zas zašpinil bike :) V cieli ma aspoň veľmi potešili, že aj bez čipu mi dali čas ktorý som prišiel, takže som nemusel byť DNF.
Priateľka, s ktorou som zo začiatku po Súľov išiel a dával na ňu pozor to nakoniec zvládla aj sama..teda skoro...mňa zas prekvapil "teniskáč" v jednom zjazde :lol:
Zhrnutím super akcia, dvaja kolegovia na bedni, rizoto mňáám a o rok znova!

Prílohy:

oskreniny.jpg
oskreniny.jpg 558.84 KiB thumb_up0thumb_down

24.06.2012 - 09:30:30
00
Jo, Sulov je kvalita. Slavko sa zase cajchol tak, ako kazdy rok :y: Skoda, ze tento rok som bol ako divak. Nieco nove pre mna.

Mal by som vsak na borcov a borkyne jednu prosbu. Moja 15 rocna neter stratila niekde za prvou obcertsvovackou sport. okuliare zn. SH+ Okuliare maju vymenitelne skla. Prikladam foto. Ak by ste o nich mali nejaku vedomost, tak mi napiste PM. Vdaka.

Prílohy:

DSC02231 (1).JPG
DSC02231 (1).JPG 161.46 KiB thumb_up0thumb_down

DSC02233.JPG
DSC02233.JPG 172.46 KiB thumb_up0thumb_down

DSC02234.JPG
DSC02234.JPG 165.17 KiB thumb_up0thumb_down

24.06.2012 - 10:47:33
00
Zdravim vsetkych . Maratonik bol super a kazdym rokom sa mi paci viac a viac. Len skoda ,ze moje vykony su dost chabe. Toho blata nebolo vela a to co bolo ho robilo zaujmavejsim . Ludia okolo maratonu pracovali na 100% a patri im moja vdaka . A mam tiez prosbu pri pulte z gulasom alebo pri pive sa mi stratila pamätovka. Vypadla mi z penazenky (som fakt debil) tak ak ju ,ktosi nahodou nasiel nech mi napise. Dakujem.
24.06.2012 - 13:21:39
00
tradicna nizka ucast na dlhych tratiach je uz taka slovenska klasika...ja osobne vobec nechapem ucast niektorych borcov na 25 km trase...


Suhlasim
24.06.2012 - 21:19:45
00
aký borci boli na 25-ke?.........:)
24.06.2012 - 21:31:26
00
Imro, ako chces 13rocne decko poslat na 50tku? To mi vysvetli. Ti, ktori isli kratku, boli uplni hobbici. Pre nich to bolo maximum, ale o to vacsi pozitok z toho mali.
24.06.2012 - 21:32:31
00
tak ked si daš preč druhého v poradí chlapca čo ma 13 rokov tak všetko hobíci. si si pozrel výsledkovú listinu 25 km

http://www.sportsofttiming.sk/sk/zavod/results/700?rid=731&eventid=3
24.06.2012 - 21:49:05
00
Na nasich inovovanych strankach http://www.sportsofttiming.sk zobrazujeme statistiky pretekov, kde pod vysledkami v pdf formate su zhrnute statistiky prihlasenych pretekarov - zverejnujeme pocet prihlasenych celkovo, pocet odstartovanych a pocet v cieli. Mozete si prepinat 4 jazykove mutacie. V online vysledkoch si mozete stiahnut a vytlacit diplom z pretekov jednoduchym kliknutim na ikonu diplomu. Tiez si mozete kliknutim na detail pretekara pozriet detailne informacie o pretekarovi.
24.06.2012 - 22:00:39
00
Tu su asi sami profici, ked na 25km boli iba hobici, cize ked pojdem 48/88 a skoncim posledny napr. tak uz som vlastne profik, lebo som nesiel 25 :D thumb up! :D
24.06.2012 - 22:07:24
00
keyboard_arrow_up