AUTHOR bikemaratón Súľovské skaly

23.06.2012
MTB maratón
Súľov (Slovensko)

Propozície, Reportáže, Výsledky, Foto
Zúčastnených bikerov (48)
_Biker__pali_8peto88andyapobamaribasebataganbenitobmartinbukocarloscarreDanoxdocentik19Dracikjames9jarko22jarkozecjohhhnyjohny691joziCCKaskajaKockakocnereLukas_h22Maco__marohcmaxxspmilsumirecpdMrawecobororvaqpalec83patresyRockstarRebelRoman_ZilinasyskaTomino115tomy89unigenavulpeculawaldoyoyozmato25
Kulhavy jazdi treningovo 4hodiny... len tak pre info... urcite nie 25km maratony :) :) :)


Kulhavý je Elite. Masters a kadet, to maju ako hovorím v rámci prípravy najlepsie ísť do 60 km a hranu. v týždni treba elite a juniorom iné dávky. ale to tu rozpisovať nebudem. každý sa pripravuje ako vie, využije možnosti ktoré su mu ponukané. pokial su licencný na polmaratone, v pohode . masters a mládež, v pohode. ale Elite ? ??? hm. asi choré. ale nakoniec vsetci chodia do práce, len záleží na nás, Vás, ako z casom a peniazmi naložíme.
25.06.2012 - 19:32:24
00
RB mas pravdu. Kazdy ma svoje dovody a moznosti.
Ja viem ze na bednu sa nikdy nepostavim,nemam tolko
casu na trening.A preto sa nepostavim do predu.Ale ak niekto ma na to realne sance,urcite sa mu podari postavit sa vyhodne.Ale,nech si zrovna kazdy v hlave sam svoje priority.Podstata ucasti ostatnych by mohla byt v tom,ze sa stretneme a mozme si zapretekat.Kazdy chce poznat svoje hranice,a veri ze sa mu ich podari posunut prave v danych pretekoch.Kazdy po pretekoch riesi,ako sa mu islo,ake problemy mal atd. Najpodstatnejsia vec o ktorej by sa mala krutit debata( nie jedina)je uroven organizacie,ved by nemalo byt ludom jedno co za svoje peniaze dostanu. Kvalita stravy,uroven znacenia atd.Ved jedny preteky stoja cca 15 eur+ine naklady spojene s ucastou. Dolezity je tlak na organizatorov aby kazde preteky mali uroven.
25.06.2012 - 21:58:22
00
Ledavi, pekne si to vystihol, pamätám si asi 2 sezóny dozadu, že rozdiely v organizácii boli väčšie, ším ďalej, tým mám lepší pocit, že rozdieli medzi maratónmi sa zmenšujú a nie len to, ale aj posúvajú latku vyššie, čo mu dávam palec :y:
Len ja by som zaviedol inú vec, pre všetky kategórie do 18r o polovicu nižšie štartovné, predsa len 15€ pre mňa je veľa a keďže jazdím skoro každý víkend, je to hodne, kebyže nebrigádujem, tak neviem, neviem. Ešte, že mám s kým ísť, že niečo ušetrím (veľká vďaka patrí milsu).
25.06.2012 - 23:14:41
00
Tak to je pravda dynatom.., v podstate uplne nerozumiem preco sa kazdy rok dviha startovne... v podstate na XCckach je startovne 3-5e a tu 15, okej neni obed, ale ostatne tam vacsinou je, tu hned 15e..ty regulovcici su aj tak vacsinou dobrovolnici...po minule roky sa to dalo aj za menej, teraz to musi len stupat, zacinam mat pocit, ze sa to asi robi viac menej koli prachom...
25.06.2012 - 23:18:47
00
Tak som to nemyslel, 15€ je dobrá cena, s tou súhlasím, občerstvovačky sú neni zadarmo, ani povolenia nie, to zas organizátor na tom nezarobí, ale spraví slušnú akciu. Ja vravím o tom, že deti (do 18r) by mali zvýhodnené štartovné, podporovalo by sa v tom aj rozvoj cyklistiky u mladých, aj by nesedeli doma. Viem si predstaviť, že 80% detí by aj šlo, ale vyvaliť 15€ pre nich za nič, sa im zdá zbytočné.
Napríklad mám hneď 2 spolužiakov, čo by šli na pretek Okolo BA, keby tam nebolo štartovné 500KČ.
25.06.2012 - 23:30:30
00
hej a potom si das maraton v Prahe za 300KC (11E +-) s Craftackym funkcnym pradlom bez priplatku 6E a primeranym poctom usporiadatelov na trati :)

(to je myslene relativne vseobecne, nie na Sulov konkretne)
26.06.2012 - 00:43:50
00
hej a potom si das maraton v Prahe za 300KC (11E +-) s Craftackym funkcnym pradlom bez priplatku 6E a primeranym poctom usporiadatelov na trati :)

(to je myslene relativne vseobecne, nie na Sulov konkretne)

Ono to ale nemusi znamenat, ze sa niekto na organizacii nabaluje (ak je nieco pri takychto cenach vobec mozne..) ale moze to byt rozdiel v sikovnosti obchodneho ducha daneho organizacneho timu. Asi nie kazdy je rovnako dobry organizator co sa tyka technickych zalezitosti okolo trate a maratonu samotneho a niekto iny si zasa dokaze lepsie osefovat financnu stranku a sponzorov. Tymto nic nevycitam konkretnym maratonom, len to tak (mozno naivne) beriem, ze asi tazko niekto ide do organizacie takejto s vidinou zbohatnutia.
Ale samozrejme tiez ma potesi ked je v cene startovneho nieco ozaj hodnotne ale hlavne aby bol ten maraton riadne zabezpeceny. Napr. taky Runshop mix beh co bol minuly rok mal vdaka (podla mna) silnemu sponzorovi tiez pohodove vstupne a v cene funkcne (inak dost predrazene) triko od znamej bezeckej / outdoor znacky. Aspon mame nad cim spekulovat :]
26.06.2012 - 06:13:28
00
Podstata ucasti ostatnych by mohla byt v tom,ze sa stretneme a mozme si zapretekat.

len poniektoré hlavy to berú až príliš vážne pretože si potrebujú niečo dokázať, jazdia agresívne a ohrozujú všetkých okolo.. nechodia tam pre zábavu ale pre výsledok, preto uprednostnia 25km trasu kde sú v prvej trojke pred 50km trasu kde by skončili len 8-10-12..
prvé maratóny som jazdil viac v predu, teraz poniektoré úplne z poslednej rady (resp 2min po ostatných :D) a vzadu je tá najlepšia maratónska atmosféra :y: zadok pelotónu je milý, vysmiaty, zhovorčivý a miesto nadávania si že zavadzajú sa ešte povzbudzujú a hecujú navzájom :handshake:

mimo to nesúhlasím že je lepšie sa prepadať :rofl: aspoň pre vlastné ego :lol:
26.06.2012 - 07:20:04
00
ja fakt nechápem prečo vám pretekári na krátkej trati vadia ... tak isto nechápem prečo vám vadí ak sa niekto prediera kam len chce ... ved sa na to vyserte a nevšímajte si iných a len seba ... ale aspoň som si pripomenul prečo som prestal chodiť na maratóny ...
26.06.2012 - 07:24:23
00
len poniektoré hlavy to berú až príliš vážne pretože si potrebujú niečo dokázať, jazdia agresívne a ohrozujú všetkých okolo.. nechodia tam pre zábavu ale pre výsledok, preto uprednostnia 25km trasu kde sú v prvej trojke pred 50km trasu kde by skončili len 8-10-12..
prvé maratóny som jazdil viac v predu, teraz poniektoré úplne z poslednej rady (resp 2min po ostatných :D) a vzadu je tá najlepšia maratónska atmosféra :y: zadok pelotónu je milý, vysmiaty, zhovorčivý a miesto nadávania si že zavadzajú sa ešte povzbudzujú a hecujú navzájom :handshake:

mimo to nesúhlasím že je lepšie sa prepadať :rofl: aspoň pre vlastné ego :lol:


Nadherne si to vystihol :y: Presne som sa nasiel. Lenze potom sa par km pred cielom napojis na trat dlhych a mas po pohode. Boje o xyz miesto su tvrdne a neuprosne! :@
26.06.2012 - 09:48:22
00
toto je podla mna nekonecna debata - ti co idu na pohodu prejst svoju trat budu mat plne zuby tych co si chcu posunut cas lebo to viac ci menej hrotia a opacne
jedine riesenie je zachovat si pochopenie na oboch stranach a pri obiehani vcas a jasne oznamit svoj zamer a obiehat podla slusnosti a obiehani sa zasa v ramci moznosti dat stranou
jedni aj druhi si platia za danu akciu a je na nich aku trasu a akym stylom idu - podla mna rovnaky narok na oboch stranach
a teraz na Sulove az na mozno 2-3 vynimky sa mi vsetci paradne uhybali - vdaka (a sorry tym, ktorych som zabolokoval ked mi v stojke a jednom zjazde namotalo retaz a zbrzdil som kolonu :[ )
26.06.2012 - 10:43:18
00
Odbocim trochu od temy "biblicky boj zavodakov a hobbikov":) ....Po absolvovani Dlhej na Sulove (88/2800) rozmyslam o Krejzi na Horalovi(102/3200). Borci co ste absolvovali oboje - Ako sa dajú porovnať tieto dve trate (technickost, povrch, strmost stupani, potreba tlacit)?
26.06.2012 - 12:17:37
00
Horal som šiel 2x - síce strednú, ale nie je to až taká náročná trať, ako sa vraví, sú tam dhšie stúpania, ktoré keď sa idú na pohodu, sú výjazdné aj v dobrej morálke. Samozrejme zjazdy sú odmenou.
Súľov je náročnejší. Porovnával som Súľov strednú 48km a Horal strednú 65km.
26.06.2012 - 12:31:02
00
najväčší problém je vždy počasie, ak sú ideálne podmienky náročnosť je podobná..
26.06.2012 - 12:34:22
00
Ja to tu tiež nechcem zbytočne rozmazávať, ale tí čo sa na strednej napchali do prvej "útočnej" grupy a potom sa tam šmatlali pod kolesami hobíkov z druhej vlny by mali zvážiť svoje ambície a dať sa na koniec tej ich, teda druhej vlny. Inak je príjemné zarezať toľko pretekárov čo mali na teba na štarte náskok 15 minút, ale najmä v úzkych stopách to bolo ku koncu občas už na nerva.
26.06.2012 - 12:35:54
00
keyboard_arrow_up