Pozdravujem, chcel by som vas poziadat o pomoc.
Prestalo mi fungovat zamykanie vidlice(z riaditok).
Problém je vtom ze ked ju zamknem a znovu odomknem tak zostava zamknnuta
zasekne sa pruzina alebo neviem co ked trochu zaltacim na nohu kde je gate tak sa trochu vrati. Na chvilu sa to pri jazdeni napravilo ale teraz po dvoch tyzdnoch sa to
uz nechce vracat vobec.
Vopred vdaka za rady.
29.07.2012 - 13:50:31
00
asi mas zaprasene lanko od bordelu a nevracia sa....
29.07.2012 - 14:22:29
00
môže byť aj zaprasené tesnenie od blata a piesku v MC.
odpoj lanko z modrého kolieska a skús ho(modré koliesko) rukou otočiť, zamknúť vidlu, či sa Ti potom hladko vráti.Tiež vyskúšaj rukou ako hladko ide lanko v bowdene.
Potom tu napíš, čo si zistil.
30.07.2012 - 06:21:40
00
Rovnaký problém som riešil na mojom Revelation a na dvoch iných vidliciach ... jedna Reba a jeden Recon. Vymenil som lanko, bowden, rozobral som to zamykanie pod modrým koliečkom všetko som vyčistil a aj tak to nešlo ... tak som dve z vidlíc prerobil na zamykanie na korunke, svoju a aj kamarátovu a obaja sme spokojní. Tá tretia stále blbne ale chalan to zamyká minimálne takže mu to nevadí. Problém bol vždy vo vnútri kde to proste drhne. Aj keď je to v oleji struna ktorá má vrátiť zamknutie do otvorenej polohy proste nemá dosť sily. Ale skús obávam sa však že sa ti to podarí rozbehať len na krátky čas.


Naposledy upravil l_laco dňa 30.07.2012 - 08:11:10, celkovo upravené 1 krát.

30.07.2012 - 07:14:30
00
Dakujem velmi pekne,
presne to som robil (Ja?No!) uz som to precistil v bovdene ide lanko ako po masle,
zato na korunke to riadne blbne uz som aj odobral modre koliecko a vseko nasvedcuje tomu,
ze je to ako pise (I_laco ) cvilu ide chvilu nie.
Ked ide tak aj tak nema sil na uplne dotocenie a sranda je ta, ak pritlacim trochu modre koliecko ku korunke- smerom dole- tak odomkne perfektne.
Vdaka
30.07.2012 - 07:26:18
00
a presne o tom to je..pod modre kolecko sa dostava bordel a drhne to.. tiez som to mal xkrat rozobrete.. nakoniec som urobil to iste ako laco...vytiahol MC rozobral vybral pruzinku ktora vracia..a doplnil 1 O-kruzok , aby netiekol olej von a zamykam na korunke..
30.07.2012 - 08:34:40
00
keyboard_arrow_up