Dubnický Maratón

25.08.2012
MTB maratón
Nová Dubnica (Slovensko)

Propozície, Výsledky, Foto, Reportáže
Zúčastnených bikerov (60)
200931kubo10Adik0_0AdrianKaJoNandyapobimjeamBlsnycatcherxxdivoHazardhopsalicemanjamajkajanci30jey_svkjoziCCjozino83Kefrinkirikocnerekopecky.iKTM-145MagicMamutkomartin91maxxspMcDuromickelson99michelinomirecpdoboroliver99ovepetobikerado.tilandyrasto.bredfileRoboKRockstarRebelromixSimonSvksir Pallospeedracer1sportman11swordiksyskaTomino115tomPytomy89tripeteunigenavulpeculawaldoWladixyoggiZetorWRCzuzula
dalsie fotky http://jelog.rajce.idnes.cz/SPECIALIZED_Dubnicky_maraton_2012_-_18.rocnik#

KASKAJA NAPISAL-Len som žasol nad niektorými bikermi v zjazdoch za vrcholom Baské. Noha dole šmýkačka ako na tobogáne. Stačilo jemne pracovať s brzdami a nechať točiť kolesá,bike si už cestu nájde. Ale kŕčovito zovreté brzdy nič neriešia,hlavne v padákoch kde sa peši ide horšie ako na biku. ale OT.
kaskaja to nie je OFF Topic, ale perfekny navod ako sa to ma robit


Naposledy upravil cabo dňa 27.08.2012 - 11:00:54, celkovo upravené 2 krát.

27.08.2012 - 10:18:13
00
43-ka, ja osobne som mal problém so značením, šiel som piaty, za prvou skupinou, a v druhom zjazde kde sa vyšlo na asfaltku a následne sa z nej odbočovalo doprava chýbal reguločík, neviem, či tam bol, no v prvej Skupine boli "naši" dvaja a dvaja z CK Alu plastu Rehák a Michálek - oni to poznali. Ja som zbehol až do Ilavy - časť si nepamätám, po ceste späť tam regulovčík bol, som myslel, že ho zabijem.... Suma sumárom, v cieli som mal tesne cez 51km. A celkovo značenie nebolo nič moc malé X-ká a tiež ma hnevali regulovčíci pred cieľom, chalan sa hral na mobile a ja som sa ho s úctou pýtal, že kam... a to isté slečinka v cieli, autá, neautá, chodci, nechodci, ona tam hanblivo stála a bola ticho - ako keby tam nebola.

Naco ides na 40km trat urcenu pre rekreacnych cyklistov, ktori nemaju silu na dlhsie trate. Znacenie a organizacia bola z mojho pohladu dostatocna. Nabuduce skus HARD alebo KLASIK, pokial si aktivnym jazdcom v cykloklube, nechaj BASIC nadsenym amaterom, ktori na dlhsie trate nemaju kondiciu. A tymto pozdravujem aj Rehaka a Michaleka, ze nemate hanby :puke: !
Ja som siel KLASIK ale 300m za Baske mi strelil plast, a kym som to odslapal na Baske a zaplatal, ubehlo aspon 30 minut, a v Porube som este chytil defekt. Tak tomu odpoveda aj suverene najdlhsi cas straveny na trati. Ale slo sa super, i ked prve zjazdy za Baske som siel opatrnejsie, nevedel som, ci mi plast nestreli znovu. Nastastie ziaden pad som nemal, akciu hodnotim 1 :y:
27.08.2012 - 10:30:17
00
Naco ides na 40km trat urcenu pre rekreacnych cyklistov, ktori nemaju silu na dlhsie trate. Nabuduce skus HARD alebo KLASIK, pokial si aktivnym jazdcom v cykloklube, nechaj BASIC nadsenym amaterom, ktori na dlhsie trate nemaju kondiciu. A tymto pozdravujem aj Rehaka a Michaleka, ze nemate hanby :puke: !



Nevies o com hovoris .. je junior na co ma jazdit dlhe trate ? Na to ma este casu dost, ked bude starsi. A aj keby nie, mozno mu sedia taketo kratke sprinty a nie 5 hodinove maratony. Skus si nabuduce Ty BASIC v takom tempe. Nenavazaj sa tu teda do niekoho za vyber trate, kazdy ma pravo vybrat si trat aku chce, na to su tam tie 3 trate.
27.08.2012 - 10:53:25
00
No pozor, ja jazdím kategóriu do 18r, myslím si, že mám na to právo ísť 40-tku. A hlavne ísť 65-ku, ak idem v stredu BB a ďalšiu sobotu idem Kráľovský ;-) Nevravím o tom, že som celý týždeň pracoval - robil cyklokuriera. A na 40-tke bola asi najsilnejšia konkurencia, dokonca aj Haas z CK BB šiel 40-tku.
27.08.2012 - 10:55:37
00
patooo ma predbehol :-)
Presne tak, ako vraví patooo, v tomto prípade nebola BASIC ako väčšinou na CMS-ke 25-ka, teda výletnícka trať :-) V tomto prípade som to bral aj ako test, keďže o rok sa už budem naťahovať s mužmi.
27.08.2012 - 10:56:43
00
patooo ma predbehol :-)
Presne tak, ako vraví patooo, v tomto prípade nebola BASIC ako väčšinou na CMS-ke 25-ka, teda výletnícka trať :-) V tomto prípade som to bral aj ako test, keďže o rok sa už budem naťahovať s mužmi.

OK, sorry, myslel som, ze si ze si bol tiez z tych, co si idu nieco dokazovat medzi rekreacnymi cyklistami. Taki ma vedia nahnevat, pretoze by mali mat samostatnu kategoriu. Samozrejme, ze tempo na 40km trati sa da nastavit omnoho rychlejsie ako na 100km, ale to co mna stve je, ked sa niekto prihlasi na kratku trat z jedineho dovodu - mensia konkurencia=ista vyhra.
Stevo
27.08.2012 - 11:07:45
00
Preco by mali ludia ktory trenuju do dvoch hodin jazdit dlhe trate??
Nechapem tvoje zmyslanie. Kazda trat je dostatocne narocna. Ivan Rehak a Miro Michalek niesu profesionali a nakolko prioritne jazdia slovensky pohar XC a CX kde jazdia 1,5 hodiny je hlupost aby isli trat aku normalne nejazdia. A pokial viem nikto za nimi o bedni neuvazoval.
Na kazdom fore stale citam ze preco jazdia hentaky a taky ludia kratke trate. A preco nie??
Su to obycajny pracujuci ludia!! Ziadni profici!!
27.08.2012 - 12:57:12
00
Preco by mali ludia ktory trenuju do dvoch hodin jazdit dlhe trate??
Nechapem tvoje zmyslanie. Kazda trat je dostatocne narocna. Ivan Rehak a Miro Michalek niesu profesionali a nakolko prioritne jazdia slovensky pohar XC a CX kde jazdia 1,5 hodiny je hlupost aby isli trat aku normalne nejazdia. A pokial viem nikto za nimi o bedni neuvazoval.
Na kazdom fore stale citam ze preco jazdia hentaky a taky ludia kratke trate. A preco nie??
Su to obycajny pracujuci ludia!! Ziadni profici!!


Suhlasim, podla mna je to kazdeho vec na aku trat ide. Kto sa citi lepsie na mensej ide tam, kto na dlhsej ide na nu. Je to kazdeho jedneho pravo si vybrat a preto mi pride divne odsudzovat ho za to..Ja som bol tiez 43km a mam rad taketo typy zavodov, tiez som absolvoval v Stupave 42 alebo v Sulove 48. Tieto typy su pre mna super, lebo clovek dokaze slapat cely pretek nadoraz a vo vysokom tempe a nemusi "setrit" sily pretoze ho este caka dalsich 60km...(btw tiez nie som profik, ale hobik:))
27.08.2012 - 13:08:05
00
Preco by mali ludia ktory trenuju do dvoch hodin jazdit dlhe trate??
Nechapem tvoje zmyslanie. Kazda trat je dostatocne narocna. Ivan Rehak a Miro Michalek niesu profesionali a nakolko prioritne jazdia slovensky pohar XC a CX kde jazdia 1,5 hodiny je hlupost aby isli trat aku normalne nejazdia. A pokial viem nikto za nimi o bedni neuvazoval.
Na kazdom fore stale citam ze preco jazdia hentaky a taky ludia kratke trate. A preco nie??
Su to obycajny pracujuci ludia!! Ziadni profici!!


mozmo by pomohlo keby bola kategoria ELITE... cize vsetci s licenciami... tak by sa to trosku odselektovalo a ako taku sancu by dostali aj uuuplni amateri... ale to je na organizatoroch.
27.08.2012 - 13:09:20
00
mozmo by pomohlo keby bola kategoria ELITE... cize vsetci s licenciami... tak by sa to trosku odselektovalo a ako taku sancu by dostali aj uuuplni amateri... ale to je na organizatoroch.

Tak to ma byt
Napriklad v Puchove to tak robia
27.08.2012 - 13:16:07
00
Len keď niekto si neprizná licenciu, potom čo? By ste neverili, koľko ľudí má licenciu. Jediný, kto je schopný to selektovať je asi iba Roman Barenyi, lebo sleduje aj XC-čko a má tým-pádom v oku temer všetkých pretekárov, ktorí by mohli v "hobby" útočiť na bedňu :-)
27.08.2012 - 14:02:59
00
dynatom, keby organizator moc chcel, tak si to pri registraci skontrolovat dokaze ;)
27.08.2012 - 14:08:08
00
Tak ako všade, aj tu sa to zvrtlo na profík vs. hobík :lol: Ako to sledujem, ľudia už chcú nejakú zmenu v pravidlách. Mne sa ani nepáči ani to, že preteky majú označenie "maratón" a najdlhšia trať nemá ani 50km (Dubničáku sa to netýka :) ). A "profíkov" by som všetkých nahnal na maratónske trati, bez možnosti výberu, ak chcú ísť na maratón, nech idú a nie sa trtošiť na 50km. Berte z rezervou :lol: Alebo nejako zatraktívniť dlhé trate, čo neviem ako. Však ja som ako prvý maratón šiel dlhý fatranský, dovtedy som v teréne vlastne ani nejazdil a také kvantum km naraz už vôbec nie, tak sa to dá :)
27.08.2012 - 14:32:48
00
Aj tak sú tie maratóny hobby. "Normálny" hobbík aj tak nejazdí na víťazstvo, ale pre radosť. Takže niet čo riešiť, všetko je ako má byť. :D
27.08.2012 - 15:06:30
00
rozcestnik na fotky zo stranky maratonu http://www.maraton.sk/index.php/historia/specialized-dubnicky-maraton-2012
ale na tu FB galeriu sa nemozem dostat
27.08.2012 - 15:13:51
00
keyboard_arrow_up