nerozculuj sa hned. mne sa to tu paci.8)
15.09.2012 - 22:00:36
00
Janosik az sa ta to bude tykat aj osobne, zistis ze tuto temu treba verejne otvarat vsade a tak casto ako sa len da. Ak si silny ako Janosik prid sa ukazat na biku na Letanovsky mlyn, alebo do Rudnian. A tipov ti mozem dat hockolko.
15.09.2012 - 22:17:31
00
Drotar, teraz si predstav že cigáni žijú len s prídavkov a podpori (pardon, chľascú).
Keď im štát vezme aj to, bude tu ešte vačší chaos a bordel. Pôjdeš po ulici a Július ťa zapichne lebo nebude mať na čučiaka. Na naše nešťastie narozdiel od Francúzov, naša vláda ich nemôže posadiť do lietadiel. Ak by aj, cestovali by len z Bratislavy do Košíc, nakoľko tento problém k nám neprichádza ale sa tu doslovne kotí..!
15.09.2012 - 22:42:25
00
Tak im dajme este viac, aby sme vobec prezili. Kym nikto z vas nezazije skutocneho cigana vedla seba, nikdy nepochopite, co je to haved. Na nich uz ani pitbul neplati. Drotar ma pravdu, raz nas cigani prestia uplne a potom uz bude neskoro.
16.09.2012 - 07:26:21
00
nebojte mame mi ich dost pre domom ale nebudem predsa vypisovat aky som geroj ked to nikdy realne nespravim , predpokladam drotar a tebe podobny ,ze uz ste nakupili ceskej koralky a mierite do osad podavat smrtelny napoj .....
16.09.2012 - 08:46:05
00
heh keby vyhlásil prezident amnestiu pre každého by sme možno kukali čo by sa rozpútalo, kolko Harmanov by tu bolo..
16.09.2012 - 09:24:54
00
tak s týmto máš total pravdu CraObs!
16.09.2012 - 09:56:46
00
Nikto tu nepise, ze treba ciganov pozabijat, ale davat im vsetko zdarma a podporovat ich v mnozeni uz stacilo.
16.09.2012 - 17:18:30
00
tiez sa nikomu z politikov (alebo skoro nikomu) nechce pichat do osieho hniezda, radsej odklepnu dalsiu dan...
co ma potom chudak kofolak robit, nema inu moznost iba brat, to co mu nukaju a ich deti nic ine od mala nevidia, nezaziju = budu to robit tiez
16.09.2012 - 17:23:58
00
a načo by s tým politici niečo robili ? veď by potom nemali polovicu voličov...
16.09.2012 - 19:51:59
00
Jj... A keďže postahovali dôchodky, prišli aj o tú druhú.. Dôchodcom nezostane na MHD.
16.09.2012 - 19:57:53
00
, predpokladam drotar a tebe podobny ,ze uz ste nakupili ceskej koralky a mierite do osad podavat smrtelny napoj .....
Ty na com fičiš ? Čitas to vobec po sebe ? Bud taky dobry a taketo " kotlebovske dristy " si nechaj pre kamosov v krcme.
16.09.2012 - 20:00:30
00
Na českej koralke..? :D :angel:
16.09.2012 - 20:05:01
00
Hm, robím z rómskymi deťmi, keďže pracujem ako vychovávateľ na škole, kde je 95 percent rómov (hlavne Lomnička, Bardejov-Poštárka...). Nie je to špeciálna škola, ale akési národnostné gymnázium. V čase, keď som tam nastúpil som nemal prácu, bol som po VŠ a myslel som si, že po týždni ujdem. Nestalo sa tak a robím tam už rok a pol rok. Nie je to moja vysnívaná práca, ale BB kraj je na prácu chudobný a s mojou školou (politológ) sa tu nedá veľmi uplatniť a Blava ma neláka. Čo som však chcel napísať je to, že rómovia nie sú len takí ako ich hneď po nejakom incidente vykresľujú v médiách. Áno, kriminalita je samozrejmá, osady sú strašné, ale myslím si, že okrem ich samotných za to môže štát, ktorí toto nerieši už 20 rokov. K rómom sa od začiatku malo pristupovať inak ako k iným národnostiam a malo sa ísť na to cestou ich mentality. Rómovia v minulosti totiž neboli len lenivý, ale boli to napr. zdatní kováči či košikári a pod. Mali smolu v tom, že nikdy neboli prijímaní väčšinovým obyvateľstvom kdekoľvek vo svete, pretože ich mentalita bola na hony vzdialená domácemu osadenstvu. Takto si nikdy nedokázali spraviť vzdelanie, poriadne nájsť robotu. Rozprával som sa s pár rómami, ktorí si nemohli nájsť prácu, pretože jednoducho ich pôvod ich hneď postavil do role outsidera, pričom boli dobrí v tom čo robili. To je fakt... Druhá vec je samozrejme to, že ani oni samotní v mnohých prípadoch nechcú byť prínosom pre túto spoločnosť a sú hrozbou... a potom sa stávajú také veci ako v tom článku alebo ako je možné zachytiť v médiách...

Ja si tu nechcem nijak zastávať rómov, ale pozerať sa na nich len zo strany, že sú lenivý a kriminálnici je scestné. Na Slovensku žije mnoho integrovaných rodín, o tom však nie je potrebné rozprávať, lebo ako sa hovorí "dobrý cigán, mŕtvy cigáň". S deťmi, s ktorými robím sa dá pracovať (treba len väčšie úsilie) a vôbec sa nevymykajú bežným rovesníkom. Maju smolu len v tom, že sa narodili tam, kde sa narodili. Ono je najhoršie, že sa nepodchytili tieto generácie, ktoré sa rodia už do takýchto pomerov a potom už je len veľmi ťažko s nimi niečo robiť. Už sú zdegenrovaný prostredím a jediná cesta v chudobe, bordeli a nevzdelanosti sú typické rodenie detí a soc. dávky a kriminalita ako krádeže a pod...
16.09.2012 - 21:14:13
00
Treba im poslať a pravidelne dodávať ten zhabaný alkohol z čiech..nazdravie !
16.09.2012 - 21:37:16
00
keyboard_arrow_up