Zdravim vospolok, naposledy som tu bol zhruba pred 6 rokmi, nechal si poradit pri kupe HT biku a nelutujem.

V sucasnoti planujem prejst na fulla XC/AM, ziadne zavody, absolutnym stropom je 1200€.
Nebranim sa kupe z bazaru, a už nejaky čas tu poškulujem po čiernomodrom Ghoste hned na prvej strane full-ov.

Nerad by som sa však nejak popalil, kupoval nedajbože kradnute zbožie, cena sa mi zda až podozrivo nízka, navyše už tu nejakú dobu inzerat len tak visí.

Dalsia vec je, že sa mi nezdaju fotografie/velkost. Nie že by som to mal v oku, ale na poslednej fotografii je vidiet bielym udaj XXL. Predajca pritom na 1.fotografii kotou tvrdi, že je to 48cm. Ja keby som predával bike, na velkost by som jasne upozornil fotkou udaju na rame, paintom by som to spravil asi len v pripade, že nemam k dispozicii živé fotografie predávaného biku, alebo ich nechcem ukazat ...

Neviem, najde sa tu niekto kto by mi vedel poradit, ma s tym skusenost, alebo niekto kto už pripadne na inzerat reagoval?

Vdaka.
21.09.2012 - 18:23:25
00
ram je to urcite Mko 48cm.. to xxl je len nejake oznacenie zadnej vidlice... velkost biku sa pise na sedlovu trubku...
len ta hmotnost 12,7 bude bez pedalov a v najmensej velkosti.. kedze je to na deore
len kluky a salter xt.. bude to mat urcite cez 13kg + pedale cena je realna , je sesen a ceny klesli aj o 25%
21.09.2012 - 18:38:12
00
cena je reálna bike je to za tú cenu výborný. XXL velkosti bajkov sa ani nerobia :D takže to bude 48cm podla mňa v pohode,o velkosti nemáš dôvod klamať :) kludne mu zavolaj a spýtaj sa na podrobnosti ...popýtaj od neho nech ti nadiktuje alebo pošle foto evidenčného čísla rámu a môžeš to hodiť do googla či ti nájde niečo medzi kradnutými,ja som žiadny podobný kradnutý nevidel v sekciách takže by som sa nejak nebál :)
21.09.2012 - 19:50:15
00
pytaj sa na doklad o kupe ,zarucne listy ...mal by mat ,na vidlicu atd.
21.09.2012 - 20:03:40
00
tak dik páni.
hmotnost nie je az takym problemom, co sa tyka velkosti, zil som ptm v omyle : 5 velkosti pocnuc S az po XXL, netusil som ze je tam este nieco medzi... sorry, my bad :)
volal som, cena je taka aj kvoli tomu ze je to bez papierov... :/ hlasovy prejav, no, povedzme neisty :)
ked som sa opytal odkial je, nechcel byt moc konkretny (centrum), ale stretnutie navrhol mimo centra :/
do kelu, sam casto inzerujem, kupujem a predavam, nemam z toho dobry pocit... vzdy specifikujem aspon mestku cast prip aj ulicu, ci uz byvanie alebo pracu, a druha strana tiez.
Musim to este zvazit, za tu cenu myslim skvela kupa
21.09.2012 - 21:01:15
00
ono ta neutralna poda nejak nevadi,predavajuci ma tiez obavy aby zaujemca nevyuzil informacie inak ako na kupu,ale to ma byt rocnik 2012? a on nema papiere?...hmm ,keby to aj skladal,co nie ,tak od komponentov musi mat - podozrive ...
22.09.2012 - 08:37:31
00
Mohol to kludne kupit mimo SR za cenu o par stovak mensiu. Potom by bolo asi dost blbe pytat za bike o 300e viac ako je na fakture, tak radsej fakturu nevytahuje. Ja som tak kupil GoPro Hero z USA, predal tuna o 70e drahsie a bez doplatku si kupil z USA GoPro Hero 2.
22.09.2012 - 11:21:48
00
XXL velkosti bajkov sa ani nerobia :D

Nieco osobne proti 23" ramom? :) Napr. Specialized aj Trek (GF) ich oznacuje ako XXL.
22.09.2012 - 13:25:18
00
ja som mal 19tku/20tku označenú ako M. v tom prípade 23ka spadá podla mňa max.XL... máš však pravdu,našiel som aj nejaké XXLká,no na tých bajkoch poznáš že je to lešenie príklad:

Prílohy:

29 Hnus.jpg
29 Hnus.jpg 73.55 KiB thumb_up0thumb_down

22.09.2012 - 14:39:28
00
keyboard_arrow_up