astro - mne Locus napočítal nastúpaných výškových 1213m. Inak by to sedelo.. ;)
Inak naozaj super výjadz, aj keď po prvých 6-8km som mal toho už plné zuby ;) :)
06.08.2012 - 10:28:50
00
base vďaka za objasnenie. Sám som nevedel či niektoré z tých vodných nádrží nie sú naozaj jazerá a niektoré zase tajchy. Pozeral som aj iné mapy, nap. na cyklosrver.cz - http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/#pos=48.44924P18.86009P12 a tam sú to všetko jazerá ;). Ešte mi prosím objasni či to čo som na fotke označil ako Kopanický tajch a na mieste je to označené ako VS Móderštôlňa je jedno a to isté alebo sme boli niekde inde, aby som v tom nemal zmätok.
Každopádne tento malý kozmetický "nedostatok" nič nemení na fakte, že je tam fakt nádherne a urobili ste kus dobrej práce :y:
edit: aha, už som našiel odpoveď na moju otázku: "Okruh vedie v bezprostrednej blízkosti tajchu Moderštôlňa (Kopanický tajch)."

Tajch je nazov z nemciny. Jazero,vodna nadrz,alebo tajch je to vsetko jedno. Aj s tym kopanickym tajchom je to podobne,precitaj si to tu kompletne http://bajkomktajchom.sk/kopanicky-tajch.80
08.08.2012 - 10:40:41
00
Kaktuss,

tajch a jazero nie je to isté. U nás sú iné múdre hlavy, ktoré by ťa iste presvedčili o tom. Predtým ako sme začali budovať projekt Bajkom k tajchom aj pre mňa bol každý tajch jazero. Teraz viem, že to tak nie je a už inak ako tajch nepoviem.

Kopanický tajch = Modernštôlňa


Tajch je nazov z nemciny. Jazero,vodna nadrz,alebo tajch je to vsetko jedno. Aj s tym kopanickym tajchom je to podobne,precitaj si to tu kompletne http://bajkomktajchom.sk/kopanicky-tajch.80
08.08.2012 - 11:02:01
00
kaktuss: ak sa nemylim tak tajch je umelo vytvorena vodna nadrz ktora povodne sluzila na pohananie banskych strojov ci?? :-) ak sa mylim opravte ma ale nieco take sa mi mari dedko bol banik a pochadzal zo stiavnice a zda sa mi ze taketo nieco mi raz rozpraval :-)

dnes som sa vybral len tak na vecer na nejaky kopec nad zarnovickou hutou....proste som len tak isiel kym to islo hore kopcom tak so slapal dalej a dalej....cele brutalne kamenove pripadalo mi to ako zvaznica( najskor cesta k samotam v kopcoch potom vbieha priamo do lesa a odtial je to uz len sami uvolneny kamen a samy papek haluz konar strom...zopar som ich odpratal nabok....kedze som vobec netusil kam idem naspet som chcel ist tou istou cestou a nerad zastavujem pri jazde dolekopcom) :-) ...ale na vrchu bolo miesto s celkom peknym vyhladom.... :-) v okoli stiavnice som par krat do roka....a stale ma tu vie vela veci prekvapit... :-) cesta dole z toho kopca mi dala poriadne zabrat take kameniste cesty v Malych karpatoch teda nemame :-) ak vidu plany na zajtra tak do BS autom odtial smer Antonu na bajku z tadial na sitno zo zastavkou na sitnianskom hrade( uz dlho ho planujem navstivit ale este v zivote som tam nebol) pokracovat hore na sitno ( sitno musi byt aspon raz rocne :-) ) a potom dole smerom k pocuvadlu....samozrejme s rozumom neplanujem strasit turistov...proste prijemne pohodove tempo (preto berem zo sebou aj otca to je taka rucna brzda) :lol: a potom asfaltom cez stiavnicke bane naspet do stiavnice :-)
25.08.2012 - 21:38:06
00
v sobotu sa chystame dat velky hodrussky okruh...start zarnovica-kopanice....atd..... :-) ak by sa niekto chcel pridat staci napisat :-) tempo bude velmi pohodove az vyletne :-)
30.08.2012 - 13:05:55
00
Nepresunuli ste to na nedeľu?
02.09.2012 - 01:10:23
00
cavko nakoniec sme to presunuli na piatok poobede kedze v sobotu sa malo pokazit pocasie :-)
02.09.2012 - 10:09:04
00
cauko, ako bolo? nadherne panoramata? :)
03.09.2012 - 09:13:03
00
cawko bolo velmi dobre....vsetky tie miesta poznam...do stiavnice chodim s rodicmi od mala...ale na bajku som bol na kazdom z nich prvy krat az teraz....ked budem mat cas tak pridam fotky zo vsetkych troch vyletov za tento tyzden :-)
1. BS-sv. Anton-Ilia-Sitno-Pocuvadlianske jazero-stiavnicke bane-klinger-BS

2. Zarnovica- asfalt do Ziaru nad Hronom-modra tz do Sasovskeho podhradia-Sasov a naspet tak isto

3. Zarnovica-cyklocervenou na Kopanice-turistyckou cervenou som chcel ist cez Tanad Paradajs a Kanderku....)en ta cervena je miestami dost zle znacena....a som si isty len Paradajsom....proste sme isli vzdy nejjakou cestou ktora isla tym smerom :lol: od cervenej studne dalej cervenoucyklo na kerling a potom dalej zltou tz do zarnovice :-) 50km a cez 1100 vyskovich :-)

co sa tyka vyhladov tak tych nikdy nebudem mat dost <3 stiavnicu a okolie mam rad nadherne prostredie, priroda, mili ludia ako z rozpravky :-)
03.09.2012 - 11:01:21
00
http://www.bajkomktajchom.sk/novinky/items/den-mobility-2012
Keby išiel niekto z BA rád by som sa pridal, alebo by sa mohol niekto pridať a auto vezmem ja
edit: alebo vlakom
20.09.2012 - 13:25:45
00
Ďakujeme za Veľký hodrušský. Dali sme si ho v piatok. Udržiavané, značené. Začínali sme vo Vyhniach na Čevenej studni sme si zvolili "nesprávny smer" ten ťažší, ale to posúdim, až keď si to dám aj opačným smerom 8)

Prílohy:

Komentár súboru: rozhodujúci omyl
DSCF4861 (1024x768).jpg
DSCF4861 (1024x768).jpg 688.84 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: jedna z prekrásnych panorám
DSCF4903 (1024x269).jpg
DSCF4903 (1024x269).jpg 260.04 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: trošku spestrenia
DSCF4945 (1024x768).jpg
DSCF4945 (1024x768).jpg 719.99 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: zopár posledných výškových
DSCF4997 (1024x768).jpg
DSCF4997 (1024x768).jpg 415.43 KiB thumb_up0thumb_down

23.09.2012 - 22:48:09
00
Zdravím boris.ko,

teší nás, že ste jazdili u nás po tratiach Bajkom k tajchom. Snažíme sa udržiavať naše trate zjazdné, aj keď niekedy je to nerovný boj s lesnými traktormi :( . Čoho dôkazom je aj Vaša fotografia. Môžem vás však ubezpečiť a aj ostatných, že včera ( 23.09.) bolo to miesto už v pohode prejazdné pre bikerov.
Podľa fotografie ste išli smerom od Červenej Studne (21) na Richňavský tajch, Kopanice (7) a atď. V tomto smere na Vás čakal výšlap z Hodruše-Hámrov (14) popri Kašivárovej na Kerling (17). V tomto smere je Veľký hodrušský okruh náročnejší.
Budeme radi, ak k nám prídete jazdiť znovu.


Ďakujeme za Veľký hodrušský. Dali sme si ho v piatok. Udržiavané, značené. Začínali sme vo Vyhniach na Čevenej studni sme si zvolili "nesprávny smer" ten ťažší, ale to posúdim, až keď si to dám aj opačným smerom 8)
24.09.2012 - 08:22:52
00
base nejaký report zo včerajšej akcia k Týždňu mobility nebude?
24.09.2012 - 08:25:43
00
base: Nebolo to myslené zle s tými lesákmi. Robili si svoju robotu, dámam pomohli s bajkami a sľúbili, že na fajront to bude upratané, veď sme tam boli cez pracovnú dobu.
Trasu si trafil, v Kopaniciach sme navštívili všetky kultúrne možnosti :beer: kostol a striekačku.
24.09.2012 - 09:50:52
00
ahojte

neviete niekto z domacich ako by to mohlo vyzerat cez vikend na VHO
po tomto dazdi
ma byt pekne len ci nebude velke blato
dakujem
17.10.2012 - 10:32:22
00
keyboard_arrow_up