Ma pravdu, ziadna motivacia jazdit celu seriu, alebo cast serie, stacilo by hodnotit nejaky pocet pretekov, nie vsetky, pre vela ludi je nakladnecestovat do Presova, Kosic a opacne, ja tiez neplanujem cestovat na vychod, radsej si najdem iny pretek, blizsie, aj ked bude mino serie, pripadne v cr. Takto si vyberiem iba par maratonov, ktore ma niecim oslovili

Takto nejak to vidím aj ja. odjazdiť 11 pretekov je príliš a to nehovorím o tom, že bolo treba odjazdiť všetky tak ako tomu bolo vlani.
05.10.2012 - 09:33:34
00
Myslím, že CMS nie je určená len pre "dupačov".
Pohľad zo "zadných" častí preteku býva iný. Osobne viac maratónov som išiel kvôli tomu že sú v sérii.
Bez série by som sa k niektorým mojim dnes obľúbeným maratónom asi nedostal.
05.10.2012 - 10:07:26
00
Mas pravdu, je v prvom rade urcena sirokej verejnosti, ci uz pre dupacov, alebo tych ktory idu iba stravit den v prirode, ale to tu seriu nezachrani. Treba vymysliet nieco, co da impulz tej serii ( sam neviem, co by to bolo ), mozno znizit pocet pretekov, niekedy je menej viac, co z toho, ze tam je 13 pretekov, kolko ludi islo vsetky maratony ? Treba to nejak zastresit, spolupracovat, priblizit ludom. Vid cyklomaratontour, existju balicky startovneho na niekolko pretekov, kde sa podstatne znizi vyska startovneho.

Kto ma co z toho, ze isiel pretek v CMS ? Uprimne poveddane, clovek sa nemusi moc snazit, staci mu odjazdit preteky a aj tak bude 1., 2. najhorsie 3. celkovo( tym nejak neznevazujem uspech - je to samozrejme uspech ) ale nie je to ono, nie je tam taka konkurencia, prave pre vyssie spominane.

A hlavne treba spravit to aby v jeden vikend nebolo 5 pretekov a dalsi 1. Treba tie datumy davat aj podla inych maratonov, aj v nedelu - je to tak isto vikendovy den ako sobota ( osobne by som s tym problem nemal ). Mozno by niekoho oslovila moznost v sobotu pretek v Slovenskom raji a v nedelu cestou naspat v BB. Usetri na cestovnom, ked sa to spoji so startovym balickom na viac pretekov nie je co riesit.

A organizatorom, uz som to tu pisal niekde raz, za par rokov uz ma clovek dost suvenirov z maratonov triciek a ponoziek plna skrina, pump a multiklucov, ze som obdaroval polovicu znamych a aj tak mam este 4 doma, refelxnych pasiek tiez dost. Dal by som do startovneho ubytovanie, pripadne nejaky poukaz na zlavu z ubytovania v danej obci, dost ludi odradza aj to, ze k doprave a startovnemu si musia este zarata zopar eur na noclah.
05.10.2012 - 10:59:35
00
Plne súhlasím s tým, zapojiť nedeľu do pretekov, cyklomaratontour sa jazdí iba v nedeľu a nik si nesťažuje.
05.10.2012 - 15:55:59
00
V ČR majú maratóny v nedeľu, v sobotu sa jazdí XC (možno aj cesta, neviem...), u nás je to opačne (ale to vieš). Hoci náš pohár je taký biedny, že naozaj môžu byť iné preteky v oba dni...
05.10.2012 - 15:58:17
00
... u nás je to opačne .....

chapem dobre, ze pretekat mozete oba dni?
05.10.2012 - 16:10:54
00
Nerozumiem dobre otázke, ale pretekať môžeš obidva dni z víkendu.
05.10.2012 - 16:14:54
00
v sobotu byvaju "klasicke" maratony, v nedelu XC?
ak ano, tak ja by som maratony na oba dni nedaval - nie kazdy moze stravit cele vykendy na pretekoch, a kto chce, ten ma moznost
a tych maratonov nie je zas az take mnozstvo
05.10.2012 - 16:16:03
00
Áno, tak to je na Slovensku. Ale tých pár pohárových kôl (tento rok bolo 5?) nestojí za reč, bohužiaľ... Ale už ani to delenie sobota/nedeľa nie je, čo bývalo. Počas tejto sezóny boli nejaké aj v sobotu (treba pozrieť spätne kalendár). Ako je to s cestou, neviem, nejazdím.
05.10.2012 - 16:38:30
00
Ola priatelia, chcem Vam oznamit že, ŠK Cyklopozitiv klub Žilina s Fatranskym maratonom vystúpil zo serie CMS zhruba okolo 18.9.2012. Preto nechápem naše uverejnenie v kalendáry. Kľudne kladte otazky preco.... na diplomatické odpovede cakajte v priebehu najbližšieho týždňa.....
P.S. píšem z mobilu, ospravedlnte diakritiku...
06.10.2012 - 00:00:58
00
Osobne mi je ako hobíkovi šuma fuk či je pretek v CMS alebo SR pohári. Pretekov je podľa mňa dostatok. Každý víkend sa dá ísť nejaká akcia. A osobne by som bral preteky v nedeľu. Často príde človek piatok večer domov z roboty unavený a ten jeden deň, v sobotu, by mohol nabrať trošku síl...
Tiež mi príde, že "pozornosti" k štartovnému su mi na nič. Niekedy mi to pripadá, že som si štartovným zaplatil tie blbosti s 20timi letákmi. Radšej nižšie štartovné :)
06.10.2012 - 07:45:17
00
lenže tie blbosti, t.j. tých 20 letákov ti znižuje štartovné
06.10.2012 - 09:12:28
00
Ola priatelia, chcem Vam oznamit že, ŠK Cyklopozitiv klub Žilina s Fatranskym maratonom vystúpil zo serie CMS zhruba okolo 18.9.2012. Preto nechápem naše uverejnenie v kalendáry. Kľudne kladte otazky preco.... na diplomatické odpovede cakajte v priebehu najbližšieho týždňa.....
P.S. píšem z mobilu, ospravedlnte diakritiku...

Chcel som to tu napísať už skôr, ale radšej som počkal na kompetentných :)
06.10.2012 - 09:45:10
00
tiez si vyberam len par najkrajsich trati... cela seria je o nicom... a na fatrac vzdy! to je top na SK...tratou aj organizacne
06.10.2012 - 09:51:32
00
tiež chodím podla lokality a oblúbenosti.. CMS je mi ukradnutá..
a kým nevyužitelným klúčom, flaškám a podobne, tie sú od sponzorov "miesto" letákov často, kdežto zlava na ubytku by musela byť tiež sponzorsky od hotela alebo finančná kompenzácia od organizátora..
takže otázka je či sa to tomu hotelu vyplatí, alebo je schopný sa naplniť aj tak pretekármi..
06.10.2012 - 10:01:03
00
keyboard_arrow_up