youtube.com/watch?v=7ZmJtYaUTa0&t=



Je to krásne video o tom čo všetko sa dá robiť z cestným bicyklom. No mňa najviac zaujala 5 minuta . Mate skúsenosti z čistiacimi vlastnosťmi WD 40? Lebo moja skúsenosť je že keď som ešte mal hliníkove kolesa nechtiac som nastriekal brzdnu plochu na rafiku a poviem vám bola zabava pri brzdení. :lol:
12.10.2012 - 12:53:24
00
kde že je to tá téma mumák roka?
12.10.2012 - 12:59:32
00
Prečo? Bežna otázka na určitu vec . Ja WD 40 používam len na prečistenie a mazanie reťaze a zaujíma ma či aj niekto z vás používa WD 40 na mazanie alebo ako aj vo videu na čistenie rámu a komponentov .
12.10.2012 - 16:06:14
00
Skus si s WD40 premazat retaz a uvidis co to bude robit:)S WD40 sa samozrejme nemaze retaz!
12.10.2012 - 16:20:24
00
WD40 používam len ako uvoľnovač zahrdzavených alebo špinou zajdených spojov. Na mazanie by som to nepoužíval, tobož nie reťaze. Na reťaz je lepšie mazivo ktoré je tekuté a zaťečie a potom sa nosná báza odparí a zostane v čapoch hustejšia vazelína. Výrobca neuvádza zloženie akurát to, že neobsahuje silikón ... no nejaké mazadlo tam je a ak je to minerálny olej nehodí sa to ani na vidlu či tlmič alebo ložiská lebo bude rozožierať tesnenia. Takže čistič a uvoľnovač spojov. Pucovať s tým rám biku je trocha drahý špás.
PS: a pokiaľ ide o uvoľnovače spojov je ich kopec lepších a lacnejších :D
12.10.2012 - 16:31:57
00
minerálny olej nehodí sa to ani na vidlu či tlmič alebo ložiská lebo bude rozožierať tesnenia.

si si tymto isty? :) lebo mne sa zda ze je to univerzalny olej ktorym neposkodis nic. po kazdom vyjazde precistim a premazem nim nohy vidlice. natieram nim kozenne sedlo. samozrejme na retaz, loziska sa nehodi je aj moc riedky.
co sa tyka WD40 to pouzivam tiez len na zakorodovane zavity ked opravujem auto. :D
12.10.2012 - 21:13:13
00
mineralny olej by nemal zrat tesnenia, to robi syntetika nakolko zerie uhlik, ktory je v gume pouzity ako plnivo.
13.10.2012 - 07:17:20
00
mineralny olej by nemal zrat tesnenia, to robi syntetika nakolko zerie uhlik, ktory je v gume pouzity ako plnivo.

NBR tesnenia poškodzujú aj minerálne aj syntetické oleje. Samozrejme máš pravdu syntetické viac. Ak chceš mazať stĺpiky na vidle alebo tlmič použil by som silikónový olej a mám istotu že nič nepoškodím. WD40 je agrezívne, narušuje povrch a ako som už písal nejaké mazadlo tam je ale silikón to nebude. V lepšom prípade PTFE ale ja by som skôr povedal že syntetický olej.
13.10.2012 - 11:32:51
00
Silikón to nebude určite, keď na pixli píšu "WD-40 has been silicone free since first invented". :) WD-40 naozaj nie je mazivo, ale napriek tomu môže mazať! Ako? Tak, že rozpustí pôvodné mazivo, ktoré tam bolo predtým. Takže na núdzové namazanie reťaze je úplne v pohode. Ja ho používam ako prvú vrstvu po vyčistení reťaze na to, aby reťaz nehrdzavela, keďže WD-40 (ako aj jeho názov Water Displacement hovorí) vytláča vodu z kovových povrchov.
13.10.2012 - 12:16:34
00
WD 40 prečistí a premaže ložiská kolieskových korčulí, skateboardov, kolobežiek, detských kočíkov. WD -40 premaže, uvoľní a zakonzervuje ručné náradie v domácnosti, garáži a dielni. Prečistí a premaže reťaze bicyklov, motocyklov, motorových píl, zmenšuje trenie, čím predlžuje ich životnosť. WD-40 udržiava náradie v bezchybnom stave, je ideálny pomocník pre domácich majstrov a profesionálov. Prvotriedny prípravok na ochranu a ošetrenie elektrických kontaktov v rozvodových skriniach, prístrojových panelov, ako aj vinutí elektromotorov. WD 40 spoľahlivo uvoľní aj silne skorodované spoje, účinne odstráni hrdzu z kovových častí a zároveň chráni kov jemným filmom proti následnej oxidácii. Premaže a sfunkční zadreté zámky, odstráni vŕzganie na pántoch dvier a okien. Na vonkajších zámkoch pôsobí proti zamŕzaniu. WD 40 v automobilizme sa používa na mazanie, vytesňovanie vlhkosti, antikoróznu ochranu a uvoľňovanie zaseknutých mechanizmov. Jedinečný je však aj pri odstraňovaní starých diaľničných známok. Stačí ho nastriekať na známku a nechať pôsobiť. Lepidlo sa naleptá a známku možno jednoducho stiahnuť bez toho aby na skle zostala chrasta po lepidle. Vlastnosti : * Neodmysliteľný pomocník pre profesionálov, * aktívne odstraňuje vlhkosť, * rýchle preniká koróziou, * ochraňuje kov proti korózii, * odstraňuje mastnotu a špinu, * maže. WD-40 bol vyvinutý v 50-tych rokoch dvadsiateho storočia v rámci kozmického výskumu spoločnosťou NASA. Vznikol za účelom spojenia funkcií celého radu výrobkov. Má lepšie vlastnosti ako bežné ľahké mazivá, penetračné oleje, antikorózne prípravky, prípravky na vytesnenie vlhkosti, čistenie kovov, silikónové spreje a rad ďalších. Postupne si našiel široké uplatnenie v priemysle. V dnešnom období je vďaka jeho cenovej dostupnosti a širokej škále použitia bežný aj v našich domácnostiach.
15.10.2012 - 09:05:40
00
Hej, píšu to aj na stránkach výrobcu:
"Myth: WD-40 Multi-Use Product is not really a lubricant.
Fact: While the “W-D” in WD-40 stands for Water Displacement, WD-40 Multi-Use Product is a unique, special blend of lubricants. The product’s formulation also contains anti-corrosion agents and ingredients for penetration, water displacement and soil removal."

a ešte aj:
"Myth: WD-40 Multi-Use Product should not be used on bike chains.
Fact: While WD-40 Multi-Use Product it is not a grease, it is formulated with strong lubricating oils and other ingredients, and is a terrific product to use for bike maintenance. It does not attract dirt or moisture to metal surfaces – just be sure to wipe off any excess WD-40 Multi-Use Product before riding. For long-term lubrication, a specialized bicycle lubricant may be used."

Každopádne ho na reťaz nepouzívam, dávam prednosť suchým voskom, aby pohon ostal čím dlhšie čistý. Po núdzovom použití WD-40 stačí 100km a všetko je čierne.
15.10.2012 - 09:17:07
00
Zas majstri sveta co zozrali vsetku mudrost sveta rozhoduju ze WD sa neda pouzit na mazanie :D ale co uz, na tomto fore ma uz neprekvapi nic :) Samozrejme ze sa DA pouzit ako mazivo (aj na povrchovo zkorodovane zavity ako pise matvej11, tiez to podobne pouzivam) ale existuje vela lepsich alternativ...
15.10.2012 - 17:23:05
00
Da sa pouzit nudzovo, ale rychlo sa vypari..
15.10.2012 - 17:28:47
00
Ale zaujímavé video..
15.10.2012 - 18:49:16
00
ze maze retaz motorovej pily :D toto ma teda pobavilo najviac a je to napisane na strankach vyrobcu. papier znesie...
15.10.2012 - 18:58:30
00
keyboard_arrow_up