Prepreva bicyklov sa uskutocnuje bud ako zjednodusena preprava batozin alebo v pojazdnej uschovni batozin. Ak bike prepravujes v pojazdnej uschovni batozin tak si povinny si ho nalozit a vylozit sam, no za bike ti zodpoveda zeleznica (ale len v pripade, ze batozinovy listok si kupis priamo u sprievodcu, ktory ti plati len s platnym cestovnym listkom). Ak bike prepravujes ako zjednodusena preprava batozin tak za bike si zodpovedas sam. Cena batoz listka je 40 Sk. Viac info najdes v prepravnom poriadku ZSSK.
30.04.2007 - 16:41:53
00
Ten odkaz, co som tu hodil, hovori o niecom inom. Ale je pravda, ze naposledy som isiel s bikom na vlaku v novembri 2006.
30.04.2007 - 18:48:53
00
no ja tak viem, že pokiaľ je vo vlaku batožinový vozeň, tak bajk musí ísť tam. inač tak ako písal orsigo

len to odmietnutie bajku sa mi neako nezdá. sa mi vidí, že práve sprievodcá musí nájsť vhodnejšie miesto
30.04.2007 - 18:49:25
00
Ďalšia zmena je že už nemusíš platiť 20 Sk za bike pri každom prestupe. Lístok na bike platí na celú cestu, čo si ale Železnice vynahradili tak že lístok zdražil na 40 Sk :-(
30.04.2007 - 20:47:08
00
Ďalšia zmena je že už nemusíš platiť 20 Sk za bike pri každom prestupe.


Prestupoval som casto a nikdy som neplatil viac ako 20 Sk. A to som kombinoval aj rychlik s osobakom. Odkedy jazdim vo vlaku s bikom, vzdy som platil batozinovy listok zo startovej do cielovej stanice len dvacku bez ohladu na pocet prestupov.
30.04.2007 - 21:58:58
00
Prestupoval som casto a nikdy som neplatil viac ako 20 Sk. A to som kombinoval aj rychlik s osobakom. Odkedy jazdim vo vlaku s bikom, vzdy som platil batozinovy listok zo startovej do cielovej stanice len dvacku bez ohladu na pocet prestupov.


Tak to si mal asi vždy štastie, že si natrafil na normálnych sprievodcov, ktorí o tom buď nevedeli, alebo to sami považovali za blbosť a nepýtali od teba ďalšiu dvacku, pretože to platí až oddteraz:
Nový prepravný poriadok už nevyžaduje zakupovanie batožinového lístka pri prestupovaní, jeden lístok platí na celú trasu prepravy.

Citácia z Zmeny v tarifnej politike.
01.05.2007 - 08:09:02
00
Tu je vynatok z prepravneho poriadku ZSSK ktory sa tyka nasich bikov

Zjednodušená preprava batožín
19.7 Dopravca v rámci ZP na základe platného cestovného lístka prepraví bicykle, detské kočíky
a batožiny väčších rozmerov, ktoré možno ľahko nakladať, ak ich preprave nebránia právne
predpisy alebo opatrenia štátnej správy.
19.8 Cestujúci pri ZP si batožinu sám naloží (preloží, vyloží) a to do vyhradeného priestoru (predstavku)
prvého alebo posledného vozňa, cez prvé dvere prvého vozňa alebo cez posledné dvere
posledného vozňa s miestami na sedenie, resp. do priestoru vo vozni označenom symbolom
bicykla do vyčerpania kapacity priestoru na to určeného.
19.9 Pri ZP sa na prepravu prednostne prijímajú detské kočíky.
19.10 Ak je kapacita priestoru vyhradeného na ZP vyčerpaná, dopravca je oprávnený odmietnuť ZP.
19.11 Dopravca odporúča cestujúcemu batožinu podanú na ZP označiť svojou adresou.
19.12 Na žiadosť cestujúceho po ukončení prepravy, na základe predloženého batožinového lístka,
dopravca vydá Potvrdenku príjmov výmenou za batožinový lístok.
19.13 Za všetky škody spôsobené dopravcovi zlou alebo nedbanlivou manipuláciou pri nakládke alebo
vykládke batožiny zodpovedá cestujúci.
19.14 Za ZP sa vyberie dovozné podľa Cenníka. Batožinový lístok si cestujúci môže zakúpiť v pokladnici
alebo vo vlaku a to ako jednosmerný, jednodňový alebo týždenný.
19.15 Dopravca nezodpovedá za odcudzenie, prípadne iné škody spôsobené na batožine počas ZP.
19.16 Pred vykládkou batožiny je cestujúci povinný včas zaujať miesto pri batožine, aby nedochádzalo
k zmeškaniu vlaku.
19.17 Jednosmerný batožinový lístok oprávňuje cestujúceho na jednosmernú prepravu batožiny
z nástupnej do cieľovej stanice a jeho platnosť je rovnaká ako platnosť zakúpeného cestovného
lístka. V prípade prestupu na trate UDS sa dovozné osobitne nevyberá.
Zjednodušená preprava v pojazdnej úschovni batožín
19.18 Cestujúci pri ZP v PÚB si batožinu sám naloží (preloží, vyloží) a to do vyhradeného priestoru PÚB,
ale len do vyčerpania kapacity priestoru PÚB. Pred naložením bicykla je povinný odobrať všetky
ľahko odnímateľné súčasti (napr. taštička na náradie). V cieľovej stanici je cestujúci povinný si
batožinu z PÚB vyzdvihnúť. Detský kočík v PÚB je prepravovaný bezplatne,. V prípade rezervácie
miesta pre detský kočík cestujúci je povinný zakúpiť miestenku.
19.19 Do PÚB povinne miestenkových vlakov je povinná rezervácia miesta na bicykel, resp. detský kočík
a cestujúci si môže batožinový lístok zakúpiť len v pokladnici. Do ostatných vlakov s PÚB je možná
rezervácia miesta na bicykel, resp. detský kočík, ale nie je povinná. Cestujúci okrem dovozného
zaplatí aj cenu za rezerváciu miesta na bicykel podľa Cenníka. Prednosť na umiestnenie bicykla
v týchto vlakoch majú bicykle s rezervovaným miestom na umiestnenie bicykla.
19.20 Po naložení batožiny do PÚB preberá zodpovednosť za batožinu dopravca.
19.21 Jednosmerný, Jednodňový a týždenný batožinový lístok platí aj v PÚB a cestujúci si ho môže
zakúpiť v pokladnici alebo vo vlaku. Batožinový lístok vydaný do PÚB platí aj na ZP a opačne.
19.22 Pred vykládkou batožiny je cestujúci povinný včas zaujať miesto pri batožine, aby nedochádzalo
k zmeškaniu vlaku. V prípade, ak cestujúci batožinu z PÚB nevyzdvihne, dopravca ju prepraví do
cieľovej stanice vlaku.
Dopravca vydá batožinu po zaplatení súm vzniknutých s uložením batožiny. Uložené batožiny sa
po uplynutí odbernej lehoty považujú za nevyzdvihnutú batožinu. Za každú nevyzdvihnutú batožinu
sa vyberá poplatok podľa Cenníka. Odberná lehota sa končí 24.hodinou odo dňa, kedy bola
batožina uložená. Dopravca nie je povinný skúmať, či držiteľ batožinového lístka je oprávnený
odobrať batožinu.
Ak cestujúci nemôže predložiť batožinový lístok, dopravca batožinu vydá len tomu, kto hodnoverne
preukáže (vyhlásením), že je oprávnený na odber batožiny.
08.05.2007 - 21:22:44
00
ked cestujesss v osobaku z bikom nastupis do poslednych dveri a musis stat pri nom aby ti ho niekto neukradol a drzat ho aby nespadol a stoji to 20sk
08.05.2007 - 22:21:06
00
ked cestujesss v osobaku z bikom nastupis do poslednych dveri a musis stat pri nom aby ti ho niekto neukradol a drzat ho aby nespadol a stoji to 20sk

20 Sk maju len nositelia Senior preukazu a podobna haved. Inak je to od noveho cestovneho poriadku uz 40 Sk. Pokial ma vlak "postovy vagon" (neviem ako nazvat ten priestor) tak davame biky tam alebo tam kde je na dverach znacka biku a ak ani to nie je, tak obvykle prva alebo posledna plosina. Najlepsie je opytat sa v pripade nejasnosti sprievodcu - vyhnes sa zbytocnemu konfliktu.
08.05.2007 - 23:12:57
00
ja by som si do niakeo vagona bike nedaval ja bez biku ano na krok co ked sa mu tam nieco stane ...ludia su vseliaky
09.05.2007 - 07:40:08
00
joj jasné... ale za prípadné poškodenie biku v poštovom vagóne je zodpovedný prepravca, takže železnice...tak pochybujem, že by nejaký sprievodca chcel takýmto spôsobom zarobiť......
09.05.2007 - 09:04:04
00
ja by som si do niakeo vagona bike nedaval ja bez biku ano na krok co ked sa mu tam nieco stane ...ludia su vseliaky

Pokial nie je vela bikov tak by to malo byt bez problemov. Az sa to prilis rozsiri tak by som sa zacal bat ci dostanem naspat svoj. Nieco ako odchod z divadla s volnym vyberom zo satne. :?
09.05.2007 - 12:41:20
00
no mne sa hlavne nepozdava, ze ti bajk v batozinovom nijak neoznacia a potom moze nastat presne to co pise pista :!: ....niekto pride skor a vyberie si to najlepsie co tam bude....som sa pytal tety v batozinovom, ze preco nie je aspon nejake cislo na listku, ktore by bolo spolocne s cislom na stitku na bajku, ale vraj to netreba, vraj si to pamataju :roll: ....hlavne ze mi minule nukala pri vystupovani taku staru bucoru s nosicmi a taskami :evil: najlepsie pekne na zaciatok vlaku, zamknut zamkom o klucku koncovych dveri a sadnut si do prveho kupe, tak aby bolo odraz bajku vidno v okne 8) som tak cestoval do skoly bezne, aj ked bol batozinovy vozen.
09.05.2007 - 14:32:10
00
no je pravda, že sprievodcovia majú perfektnú pamäť. prejdú celý vak a si potom pamätajú, kto pristúpil a kto tam už bol. robil som sprievodcu a ma to neraz zarazilo, ako to dokážu
09.05.2007 - 14:40:15
00
No, ja si pamatam casy (nebolo to az tak davno : 10 rokov asi), ked som vzdy vyfasoval k biku taky listocek, kde bolo napisane typ biku a dokonca aj doplny (kapsicka, kosik s flasou) a visacku na bike ... a ked som si vyberal bike z batozinoveho vozna, tak som dal tetuske ten papier a ona mi dala bike, ktory mal rovnake cislo na visacke ... dnes by som bike do batozinaku nedal, proste radsej budem stat v poslednom vagone pri biku :roll:
09.05.2007 - 14:50:11
00
keyboard_arrow_up