Ja som tie osky kupoval ako na bežiacom páse.Len čo som ju nasadil na koleso, prešiel zopár km a opäť bola ohnutá.
29.11.2012 - 14:58:02
00
Ja som tie osky kupoval ako na bežiacom páse.Len čo som ju nasadil na koleso, prešiel zopár km a opäť bola ohnutá.

Chcel si napísať "preskákal".. však ;) Tá oska vydrží veľa kilometrov, len nie skákanie.. Ani z obrubníku. Málokedy sa však ohne, väčšinou sa rovno zlomí, potom sa ohne rychloupinak a ked ho vytiahnes, zistis ze oska je hotova
29.11.2012 - 15:35:02
00
Práve že nie, žiadne skákanie, akurát to zchádzanie z obrubníka.Ale za jeden deň sa mi zohla.Je pravdou, že sa mi nikdy nezlomila, iba sa hneď pri prvej jazde zohla a potom sa to už ukludnilo a nepokračovalo to.
29.11.2012 - 15:46:22
00
Tie lacné osky ozaj málo vydržia. Netreba ani na biku skákať. Skús kvalitnejšie. Ja som takto vyriešil podobný problém.
29.11.2012 - 15:50:46
00
potom asi nebola kalena :) Ja som mal kalenú a dlho držala a zrazu sa mi pri čistení po vytiahnutí rýchloupinaku rozutekali guličky z náboja.
29.11.2012 - 16:04:56
00
Ale podľa popisu výrobcu bola. Zrejme to tí šikmookí kalia v "kalnej" vode.
29.11.2012 - 16:09:40
00
No, presne, moja mala značku LONGUS a to už komentovať netreba :)
29.11.2012 - 16:35:22
00
no dobre. Tak skusme nieco, co vydrzi aspon obrubnik. Na bicykli neskacem. Jazdim slusne ale obcas davam bicyklu riadne zabrat. Prudke rozbiehanie. To robim velmi casto. 40km/h mam asi za 20sekund mozno pol minuty. Ale nerozbieham sa tak, ze mam na najtahsom a rozbieham sa postojacky. Radim tak, ako treba. Plus nejake kopce. Casto chodim do kopca a trapim bicykel. Takze potrebujem nieco, co vydrzi aspon toto.
29.11.2012 - 16:43:07
00
Osku, podľa mňa, je najvhodnejšie objedanť osobne cestou cyklopredajne. Majú tam katalógy a hneď zistíš aj cenu. Vedia objednať a do 2-3 dní to máš. Bolo by vhodné, ukázať im aj tvoje zadné koleso- náboj.(resp. im povedať o aký náboj sa presne jedná, jeho označenie a rok výroby) Ak by ti pasovalo Shimano, odporúčam min. základnú radu Deore. Predpokladám 8,9 € len samotná oska bez konusov a guličiek.
Ako som pozrel tvoj CTM Terrano - pri jeho výbave sa pripav na príchod ďalších problémov.
29.11.2012 - 17:34:15
00
tmax. Na prehadzovacke su dve koliecka. Retaz sa okolo nich kruti. Pravdepodobne su umele. Tak spodne koliecko zhadzuje retaz ked prejdem po väcsom hrbe. V servise mi menili kluku aj s prevodnikmi. Bicykel som si bol vyzdvihnut a prehadzovacka zadna bola totalne rozstelovana.
Masto retaz ma najazdene asi cca 1500km. Bicykel ma asi rok a pol a najazdene ma 9 000km. Este som si vsimol ze mam asi krivu zadnu osku. Moze to mat vpliv na prehadzovacku? A prehadzovacka zacne trosicku skakat ked idem rychlo. Na prednom prevodniku mam na vrchnom a v zadnu mam na najmensom pastorku. Idem asi 50km/h a prehadzovacka skace. A na bicykli jazdim kazdy den asi cca do 40km.

Pokiaľ ide o vyťahanie zeťaze tak ju odmeraj posuvným merítkom.. cez 11 očiek by mala mať 132,2 (nová) až 132,9 (meniť - to už zvykne strieľať pri radení). Ja ju zhadzujem keĎ má 132,6 (najazdených cca. 1000km) potom dávam novúna tej spravím cca. 2000 km a znova zakladám tú čo som zložil. Pošetríš drahú kazetu a prevodníky ktoré stoja viac ako reťaz.
Ak ti padá reťaz zo spodnej kladky ( naozaj je z plastu) tak je asi fakt tá reťaz voľná. Alebo je zohnuté ramienko na prehadzovačke ... pozri sa zo zadu v smere osi biku či neuteká na stranu ak áno vyrovnaj ju. Poprípade je zohnuté ramienko na kostre na ktorom je prehadzovačka ale to by ti zle radilo a strieľali by prevody pri zábere.
Unavená pružina to asi nebude, predsa len 9 000 km nie je až tak veľa.
Aký terén jazdíš ? Viac cestu a ťaháš ťažké prevody alebo skôr terén a krútiš ľahké ?
29.11.2012 - 18:42:51
00
Galipe54 kupoval som bicykel v CTM takze moj bicykel velmi dobre pozna. No vzdy ked idem po nejaku suciastku hned vytiahne tu najlacnejsiu. Som skor pre stredne drahu triedu. Komponenty nieco vydrzia. Na tu navissiu triedu nemam. Tak vzdy beriem strednu triedu. Osku za 9€ by som kupil. Nieje to az tak draha investicia. A s mojim bicyklom som zatial spokojny. Nieje to nejaka kvalita ale na moje jazdenie si myslim ze vyhovuje.

Masto retaz volna nieje. Pozeral som to dnes. Sice som ju nemeral. Zajtra ju zmeram a uvidim. Retaz nestriela ani v zabere ani ked som uz rozbehnuty a idem kludne. Vsetko ide ako ma okrem tej kladky. Ono ked idem kludne nic sa nerobi. Ale ked pridam a zacnem namahat retaz tak ta kladka trosilinku skace. To padanie som uz vyriesil. Tie dva plechy som trosku stlacil k sebe pri tom spodnom koliecku. Boli dost od seba. Na bicykli jazdim len cestu. Ked sa rozbieham mam vzdy na prednych prevodnikoch na najnizsom a na zadnych pastorkoch mam na trojke. Ked sa uz rozbehnem radim najprv prednou prehadzovackou postupne az kym retaz nieje na najvissom prevodniku a v zadu radim podla potreby. Väcsinou jazdim po ceste v predu na vrchnom prevodniku a v zadu 3,4,5 a ked idem s kopca tak 6,7 jazdim slusne a seriozne. Ziadne skakanie ci nadmerne hrboli. Obcas idem po nerovnom terene. Neudrziavana cesta strk, mensie kamene a nejaka ta jama. Nic extremne. Jazdim len tadial kde by sa dalo vojst alebo prejst autom. Takze naozaj ziadne extremi.
29.11.2012 - 19:26:45
00
Mohol by si spraviť fotku ramienka prehadzovača, ako máš tade prevlečenú reťaz? Lebo nech rozmýšľam, ako rozmýšľam, neviem si predstaviť, ako by mohla reťaz padať z kladky. Pokiaľ je správne prevlečená.
29.11.2012 - 19:37:21
00
hned zajtra spravim fotku a dam ju sem. Dnes uz pri bicykli nebudem.
29.11.2012 - 19:48:21
00
Skus pozriet toto video http://www.youtube.com/watch?v=NYKvCLC23ww a popis to viac.... alebo ako pise tmax supni sem foto. A pozri to ramienko ak je s kríža reťaz nenabieha priamo na kladku a môže to tancovať no padať si predstaviť neviem keďže je vedené v plechovej klietke.
29.11.2012 - 20:28:27
00
Ahojte, mám taký problém s prehadzovačkou: všetko radí úplne normálne hore - dole bez problémov, okrem jedného. Keď zaradím najväčší predposledný pastorok, tak mi reťaz začne strielať a je to dosť nepriíjemné, hlavne v prudkom stúpaní. Napadlo ma, že by to mohla robiť pätka, tak som kúpil novú, ale je to stále to isté :(
Vedel by mi s týmto niekto poradiť? Ja už neviem čo s tým...
26.08.2014 - 20:49:02
00
keyboard_arrow_up