Rozhodujem sa mezi bikami Ghost amr 7500 a 5900
http://www.ghost-bikes.com/bikes-2013/bike-detail/amr-7500/
http://www.ghost-bikes.com/bikes-2013/bike-detail/amr-5900/

Nemam moznost si pozicat oba biky a skusit rozdiel, asi by som ho ani nepotrehol za tu chvilu...

Nemam problem zaplatit 7500ku ale z nasledovnych dovodov paradoxne uprednostnujem 5900ku

- precital som nieco o QR vs QR15 aj tu aj na zahranicnych forach, ale stale si niesom isty. Ma zmysel QR15 na bike ktory bude vyuzivany skor na rekreacne jazdenie? Nejak neriesim ostatne komponenty, ma zmysel kupit lepsi bike koli QR15.

- 7500ka ma tlmic s boostvalve, nasiel som nejake info ze to ludia vnimali skor negativne, mate nejake osobne skusenosti?

- vela staznosti na XT 2012 brzdy (pretekanie oleja) vs chvala deore 2012 brzd ktore vykonom moc nezaostavju za XT, dokonca maju ludia z deore lepsi pocit koli analogovejsiemu feelingu. Deore su len rochu tazie, hmotno neriesim.
Desi ma predstava ze budem niekde na tyzdnovej dovci s bikom a zacne tam tiec brzda.

Takze co odporucate, vykaslat na to co kto pise na nete a kupit 7500ku?
09.12.2012 - 15:55:01
00
Prečo iba ghost a prečo iba ročník 2013?
Tie bicykle/rámy nie sú ničím výnimočné, neviem akú zľavu môžeš mať, ale ak to bude menej ako 20% tak sa nájde veľa výhodnejších možností.
09.12.2012 - 21:27:06
00
1) ano QR sa OPLATÍ. práve nejde o nejaké pretekárske účely,ale budeš sa cítiš istejšie keĎ sa ti nebude krútiť vidla. jednoznačne áno.
2)s boostvalve ja osobne nemám žiadne problémy,možno to bude problém ak by si chcel skákať,ale ináč využíva celý zdvih a úplne nadoraz nejde skoro vôbec. bŕzd by som sa nebál keĎže som nepočul vela sťažnosti na xt...ň
a tak ako povedal patrik,je kopu iných možností za podobnú cenu...a hlavne lahších,ghosty majú strašne ťažké bajky,povieš si síce že neriešiš ale budeš to riešiť ked to treba tlačiť do kopca...
09.12.2012 - 21:38:18
00
To si mu teda poradil Paťo, možno pre neho (marek_K) je práve Ghost výnimočný. Ja mám AMR 7500 2012 a som max. spokojný. S brzdami žiaden problém, práveže je to to naj čo som jazdil (predtým Magura Julie, Hayes Stroker Trial). Neviem ako by sa správala tá 5900, ale predošlý bike som mal na QR so 120 zdvihom a toto je poriadny rozdiel. Samozrejme pomáha tomu aj taper. Taktiež tlmič, nemôžem povedať krivé slovo. ProPedal je citlivý na nerovnosti, avšak pohupovaniu pri pedálovaní zabraňuje poctivo (no HT nečakaj). Jediné s čím mám problém je 10sp. Tá reťaz stojí dvojnásobok 9sp a vyťahá sa rýchlejšie (9sp Deore - 1500km, 10sp SLX - 1000km). Ale s tým nenarobíš nič, nakoľko v tom idú všetci výrobcovia. Čo sa týka tej hmotnosti: 13kg na 120mm full nie je tak veľa vrátane pedálov, napriek tomu ako rám vyzerá masívne. Geometria rámu je skôr na pohodlné jazdenie ako na chrtenie (na biku sedíš viac vystretý, nemusíš sa naťahovať za riaditkami)-výška 178cm, rám 19".
10.12.2012 - 07:53:22
00
Hladam som 26" s 120-130mm vzdihu a dovod preco som zvolil Ghost je jednoduchy - ten bike sa mi paci viac ako vsetky ostane. :-) 2013 pretoze 2012ky su uz dost dlho vypredane... Racionalne dovody su ze ponuka inych znaciek je v podstate totozna co sa tyka vybavy bajkov v danej cene, niektore su drahsie niektore lacnejsie. Ale par stoviek hore dole nieje uz dolezitych pri biku za 2 litre. Hmotnost tazko sudit, urcite ghost je tazsi - ale na ukor masivnejsieho ramu.
A co sa tyka bikov ktore som zvazoval, boli to ekvivalenty od specialized, scott, lappiere, trek, cube, giant,merida, haibike , radon, canyon...a aj napriek tomu ze ghost od minulero roka o 10% podrazel, 7500ka uz nema FIT vidlicu, nic to nemeni na tom ze je mi stale najsympatickejsi. Chcem pohodovy bike na ktorom si budem uzivat jazdu v pravom pruhu a lavy prenecham pretekarom a gramarom.
BTW do minuleho roka pouzival FOX open bath, tohtorocne CTD vidlice su open cartridge, vie niekto vysvetlit v com je rozdiel?

corleone - ten tvoj vyzera perfektne. :y: mozno este o chlp krajsia farba ako 2013 ka cierna.
10.12.2012 - 08:00:12
00
Ja mám síce iba chudého príbuzného (ASX 5100 2010) A svoju volbu pri podmienkach full do 1000 € určite nelutujem.
Marek_K Ghost má podľa mňa dosť vysoké ceny na to ako sú bicykle vybavené. Za tú cenu by sa dalo nájisť niečo lepšie od inej značky.
Ghostácke rámy sú ťažšie ale nepraskajú. Geometriu neviem posúdiť, toto je prvý lepší bajk čo mám.
Do pevnej osy určite choď, najmä kvôli tomu že keď budeš chceť neskôr upgradovať nebudeš museť riešiť kompatabilitu. XT bŕzd by som sa určite nebál, niekomu tu tušim vytiekli ale mnoho ludí ich jazdí bezproblémov, vždy môžeš mať smolu na kus. 5900 sa mi dizajnovo viac páči.
A neviem ako u AMR ale mne u ASX po dvoch rokoch začínajú mať ložiská v zadnej stavbe vaklík. Ale myslím že 2 roky je slušná výdrž.
11.12.2012 - 16:51:12
00
corleone,13kg na 120mm full je teda dosť veľa. ja mám 13,7 aj s pedálmi a to mám 150mm. Neviem kolko stojí ten 7500 ale za tú cenu existujú aj lahšie bajky,a o pevnosť by som sa absolútne nebál keďže ako píšeš checš jazdiť rekreačne. Pretože to že je rám lahší neznamená že je menej odolnejší. Plus ghosty sú známe tým že majú váhu vyššiu ako je uvedené na stránkach....pri takom canyone dokážeš mať za 2000e bajk za 11,9kg plus pedále. A takisto by som povedal že práve tá výbava sa podpisuje na hmotnosti,nei je všetko len o tom či je tam napisane slx alebo xt.

Ale aj tak ťa asi nikto nepresvedčí takže keď medzi týmito tak choĎ do 7500...tie veci čo si spomenul sú skoro bezproblémové a aspoň budeš mať lahší a pevnejší bajk...
11.12.2012 - 18:19:52
00
No co mam k tomu napisat? Ano, su aj lahsie, su aj lepsie za tuto cenu. Napriek tomu som s mojim absolutne spokojny a nemenil by som. Nie su s nim ziadne problemy a nakladam mu slusne. Bike je myslim po vsetkych strankach vyvazeny, v nicom extra nevynika, ale nema slabe stranky. Jedine, co som menil, su UST kolesa.
11.12.2012 - 19:34:44
00
Na ten canyon som samozrejme pozeral, vybava o cosi lepsia ako ghost a rozdiel v cennikovej cene 600€. Ghost vsak nebudem mat za cennikovu cenu, canyon hej. Ale bohuzial keby kupim canyon musel by som vzdy grcat ked by som sa pozrel na zvar a ten hnusny navarok pod hlavovou trubkou. Na 2013 uz maju pri Strive AL, Nerve AL+ a Nerve AL29 novy ram a uz vyzeraju ze su z tohto storocia(pri tej cene) bohuzial Nerve AL zatial nie. Keby som vyberal len z tychto dvoch, staci jeden pohlad na ne vedla seba a nemusim rozmyslat ktory chcem.

www.canyon.com
www.rivalbike.sk

No ale aj keby som vyberal 140/140, v mojich ociach to ani ten novy ram na AL+ v porovnani z AMR+ nezachrani.
12.12.2012 - 07:12:29
00
Napísal si už akú veľkosť potrebuješ?
Tak môžeš pozrieť aj iné podobné značky ako Canyon ak nemáš problém brať zo zahraničia. Čiže napr. Radon, Rose, Votec... Ten Radon má nejaké aj vo výpredaji teraz, ostatné som nepozeral.
http://www.bike-discount.de/shop/k1866/a58333/skeen-7-0.html
http://www.bike-discount.de/shop/k1866/a58353/skeen-carbon-8-0.html
12.12.2012 - 07:30:49
00
Patrik,radšej nechaj tak :) už sme pochopili že sa vyberá viac menej podla výzoru :)
12.12.2012 - 10:05:54
00
Patrik,radšej nechaj tak :) už sme pochopili že sa vyberá viac menej podla výzoru :)


Chalani jasne ze podla vyzoru ked uz som ochotny zaplatit viac za horsi a tazsi bike ako sa da zohnat u konkurencie, bike sa predsa musi aj pacit....:-) este nenam finalnu cenovu ponuku ale ocakavam ze 7500ka by mohla byt lahko nad 2000€, takze ani v porovnani s netovymi bikami to nebude take zle.

A vlastne kupujeme dva, aj pre priatelku, tam este tiez nevieme ci 5700ku alebo 7500ku. Priatelka asi pevnu osku neoceni a bielo seda je viac "girly" farba aj podla nej, aj ked minulorocne Miss modely mali farbicky lepsie.
http://www.ghost-bikes.com/bikes-2013/bike-detail/miss-amr-7500/
http://www.ghost-bikes.com/bikes-2013/bike-detail/miss-amr-5700/
S tym ze na 5700by sli SLX brzdy aspon a XT radenie, som chvilu isiel s novym deore radenim a sa mi zdalo "pokazene" v porovnani s XT2012.

Co som zachytil infomacie mozete mi niekto potvrdit alebo vyvratit:
- deore kluky bohato stacia ked nejde o hmotnost a dizajn.
- naboje deore vs XT prast jak uhod, rozdiel max v zivotnosti...


Len tak pre info niekto ste svojho canyona vazil? Ta ich udavana hmotnost sedi aspon v najmensej velkosti?


Naposledy upravil marek_K dňa 12.12.2012 - 11:58:54, celkovo upravené 6 krát.

12.12.2012 - 10:24:02
00
jj veď ja ťa chápem :) samozreme že keĎ vyhodím 2000ečok za bajk tak sa mi musi pačiť :) ja ked som ten svoj objednával tak sa mi na tej fotke tiež až tak extra nepáčil,zamiloval som sa doňho až ked som ho vybral z krabice a uvidel naživo :) ...a vážiť som ho nestihol,zlomil som si klučku v septembri tak som sa neodstal do cykloobchodu,ale kamoš ma nerve xc a vážil ho,vyšlo mu to cca rovnako pár gramov hore dole
12.12.2012 - 10:36:47
00
Stále neviem akú veľkosť chceš (snáď to tu ešte nebolo napísané, nejako podrobne to nečítam), dokonca teda ak sa kupujú dva bicykle tak by sa hodila oba údaje.
Ghostov inak vidím vo výpredaji obrovské množstvo, veľa je tiež údajne skladom (čo odporuje tomu tvrdeniu že by boli staršie vypredané), už len teda tá veľkosť a vzhľad rozhodne
Napríklad s takou väčšou zľavou http://www.mojekolo.cz/ghost-miss-amr-5900-2011
http://www.mojekolo.cz/ghost-amr-7500-green-2011

Tie kolesá majú aj iné problémy ako náboje, tie náboje budú nakoniec svetlejšia stránka. Trochu blbé je to, že budeš mať dva bicykle s nekompatibilným uchytením predného kolesa, s 1.8mm špicmi v celej dĺžke a lacnými ráfikmi, pričom zaplatíš za ten bicykel takú cenu že by tam už naozaj mohlo byť niečo lepšie.
12.12.2012 - 14:36:14
00
Velkosti pre mna 48ku pre priatelku 40ku. Vypredane su 2012ky, mozno je niekde zasita na predajni ale objednat sa uz neda, len 2013ky. 2011 a starsi urcite nechcem koli shimano komponentom ktore v roku 2012 presli dost velkou zmenou.
Tie kolesa , je mi jasne ako celok su to lacky, s vyssou hmotnostou. Ale kym budu konusy v pohode necakam ze s nimi bude problem. Ked ma bud srat tak ich vymenim. Aky problem je v rom ze jeden bike bude QR a druhy 15QR?

Co sa tyka bajku ako celku jasne ze kupim za tu cenu aj o dost lepsie vybaveny bike. Avsak jedina vec ktoru na akomkolvek biku nevymenim je ram. Tak preco by som kupoval taky aky nechcem , vsetko ostatne sa vymenit da.
12.12.2012 - 16:03:24
00
keyboard_arrow_up