Mne dalo chrobáka do hlavy toto..:
http://www.mtbiker.sk/clanky/5777/mountainbiking-on-snow.html
29.12.2012 - 19:40:16
00
mozem ti plaste pozicat, odskusas, uvidis
29.12.2012 - 19:42:06
00
O.K. :)
29.12.2012 - 19:54:50
00
Za take peniaze by som samorezky neriesil.

Schopný plášť s dostatočným počtom hrotov stojí minimálne 30€ a to je kua moc! Niekto má problém dať aj 20€ a obyčajný letný plášť. Každý nech si sám urči hodnotu svojich peňazí. Načo mi je dávať na 100-200 km ročne na ľade 60€ (napríklad len ohnem v lete pádom riadítka a mám 20€ stratu, ktorú musím nejako nahradiť ak chcem jazdiť), keď to mám za 20€ :lol: Peniaze vo vačku, radosť z výroby a podobne :)
29.12.2012 - 20:52:01
00
taketo nieco je optimalne do terenu na DH/FR/EN ale na XC to by sa malo komu chcelo tahat :D
foto je z dolekop.com

Prílohy:

93252.full.jpg
93252.full.jpg 156.3 KiB thumb_up0thumb_down

29.12.2012 - 21:00:07
00
Milos21 nemam vo zvyku minat zbytocne ale setrit na nespravnom mieste tiez nie je moje presvedcenie. Moze sa ti stat, ze po urcitom case sa ti samorezky zatlacia alebo skrutia v plasti (su uzke), ty sa na ne spolahnes a rozbijes si cifernik. Neviem ake samorezky pouzijes ale take co maju velke ploche hlavy su tiez drahsie ako zapustna klasika a ta sa moze skrutit lebo ju nema co drzat v gume. Ked to vsetko zratas mozno usetris cca 10,-€ na kuse ale stale nemas istotu drzana stopy.
Moj otec vravieva " z hovna bic neupleties, iba si zaseries ruky".
30.12.2012 - 11:25:04
00
A ja zase hovorím - načo vyrábať hodinky, keď sa dajú v obchode kúpiť hotové...
30.12.2012 - 13:49:11
00
Lubor a JoKo.. ste príkladom lenivých ludí ktorí si radšej niečo kúpia a zaplatia viac, ako keby si mali niečo vyrobiť.

Lubor: píšeš "Moze sa ti stat, ze po urcitom case sa ti samorezky zatlacia alebo skrutia v plasti (su uzke), ty sa na ne spolahnes a rozbijes si cifernik." - na kupovaných pláštoch ti vypadajú "štifty" a a rozbiješ si ciferník. môže sa to stať, a nemusí..

JoKo: keď chcem typ hodín ktorý sa mi páči, ale stojí 10 000€ ty by si si ich kúpil keď výrobné náklady sú 20€? ja nie.

ten kto je šikovný a má čas, si takto poradí. a je to ovela lepší pocit niečo vyrobiť ako si to len tak kúpiť..

a teraz do mna :P
30.12.2012 - 14:09:23
00
Prajem veľa úspechov pri výrobe hodiniek. Ja sa namiesto toho budem radšej venovať svojim vnučkám a vyrábať s nimi pieskové koláčiky, skladať Duplo a keď náhodou nasneží, tak stavať snehuliaka
30.12.2012 - 14:42:41
00
A prečo to radšej nekúpiš v obchode? :)
30.12.2012 - 14:44:14
00
Milos21 nemam vo zvyku minat zbytocne ale setrit na nespravnom mieste tiez nie je moje presvedcenie. Moze sa ti stat, ze po urcitom case sa ti samorezky zatlacia alebo skrutia v plasti (su uzke), ty sa na ne spolahnes a rozbijes si cifernik. Neviem ake samorezky pouzijes ale take co maju velke ploche hlavy su tiez drahsie ako zapustna klasika a ta sa moze skrutit lebo ju nema co drzat v gume. Ked to vsetko zratas mozno usetris cca 10,-€ na kuse ale stale nemas istotu drzana stopy.
Moj otec vravieva " z hovna bic neupleties, iba si zaseries ruky".

Moje dvoj/troj ročné skúsenosti hovoria, že nič také sa nestane a to som mal na začiatku testovacie plášte bez dezénu kde už fakt trčali a držali v gume pár mm. Väčšiu šancu mám, že v lete na skalách reznem plášť a tak si rozbijem ciferník. Keď som si to zrátal, ušetril som 20-25€ na kuse a môžem sa na ne spoľahnúť rovnakou mierou ako na kupované, bo ani tie nemajú na čistom ľade 100% grip. Môžem povedaž, že tie moje majú dokonca aj o niečo lepšie držanie na ľade/snehoľade ako kupované :) Síce sú na asfalte jednoznačne horšie, ale asfalt v zime na hrotoch nejazdím alebo len minimum. Kupované zas sú lepšie na asfalte, ale to mám u prdele. To sú vysokošpecializované plášte do určitých podmienok, kde ich aj využívam a tie kupované sú také univerzálnejšie.

Lenže navŕtanie malých samoreziek do plášťa sa nerovná výrobe hodiniek. Ani technologicky, ani materiálne, ani cenovo, ani časovo, ani spoľahlivosťou.

Pozrite na bender blatníčky, na napínaky, kde ľudia zarabajú na niečom jednoduchom, čo si každý môže vyrobiť. Ich šikovnosťou premenili zlepšovák na €. (nie že idem na samorezkách zarábať :lol: )
30.12.2012 - 16:00:40
00
a môžem sa na ne spoľahnúť rovnakou mierou ako na kupované, bo ani tie nemajú na čistom ľade 100% grip. Môžem povedaž, že tie moje majú dokonca aj o niečo lepšie držanie na ľade/snehoľade ako kupované :)

ake "kupovane" si skusal?
30.12.2012 - 16:24:39
00
No predsa žiadne. Zase nie som taký hlúpy aby som z pohľadu na veľkosť a rozloženie hrotov plášťov nevedel odhadnúť vlastnosti na ľade a asfalte. Pozriem a vidím, nie? Podobne, akoby som šľahače a kazetu KCNC nekupoval, pozriem a vidím, že to hovno vydrží a nemusím ich kupovať, aby som ich otestoval.
30.12.2012 - 17:23:56
00
Milos21: niekedy zdanie klame :)
30.12.2012 - 17:54:19
00
Niekedy hej (toto nie je ten príklad), ale keď má plášť hroty len zopár na kraji (tie lacnejšie kúsky za 20-30€) a v strede nič, tak si myslíš, že na ľade to bude držať ako drak a na asfalte to bude o hubu alebo naopak? ;)
30.12.2012 - 18:12:47
00
keyboard_arrow_up