mirec napísal/a:
-------------------------------------------------------
> To je prevda,že na biku nezáleži,keď hovoríme o
> výkone,ale na druhej strane sa oplatý šetriť
> trošku dlhšie a kúpiť si oveľa kvalitnejšie
> náčinie.Nie zrovna XTR,alebo jemu podobné,ale
> niečo čo je už stokrát odskúšané a fakt vydrží.A
> tak je to aj s vidlami.Radšej kúpim jazdenú
> Bomberu,ale v dobrom stave,ako novú RST.Ten pocit
> z jazdy sa nedá porovnať.Len toľko.
>
>
Ak sa smiem spytat tak aku RS???
23.08.2005 - 10:46:14
00
Robo kup ten bajk ale vymen vidlu za Suntour XCP-100 a uvidis ze nebudes banovat a tvoja penazenka to tiez velmi nepociti
23.08.2005 - 12:27:03
00
Rst nekupuj nikdy
23.08.2005 - 14:47:57
00
padli mi do oka aj Meridy, konkretne Kalahari 590 za necelych 12, resp. Matts Sport 300 (V brzdy) za 14.5 - obe maju vidlu Suntour XC 60 (75mm), moze byt aj RST Capa

[V porovnani s povodnymi bikmi ktore som tu uvadzal (Kellys Quartz a GT avalanche 2.0, mali vidly RST Gily) je to asi trosku nizsia, ale v zasade podobna uroven. A este su aj Treky napr. 4300 s vidlou RST Gila T5 apod.]

Takze - mame vidlice RST, Suntour a pripadne INSync Grind a vidla Merida M500/M510 Lo. No ktoru si vybrat, ktora z nich je relativne najlepsia? :-)
27.08.2005 - 18:13:59
00
este na doplnenie - je aj Merida Matts Miami, za necelych 17, vidla Merida M510 100mm Lockout, 27 prevodov
27.08.2005 - 18:22:18
00
RST?? Na svojej RST 460 som najazdil cca 4000 km. Jazdím prevažne kopce (Karpaty), maratóny vädšinou do 50 miesta cca 1/2 pola, orienťáky ....
RST je to tvrdá, malý zdvich, ale boli chvíle kedy som ju skoro vyboskával. Momentálne ju používa manželka :-)) Takže svoje "rožky a mlieko" ešte nemá odkrútené.

Momentálne jazdím RST Gila T5 a mám k nej niekoľko výhrad. Najzávažnejšie je nastavovanie tvrdosti. Ak sa otočí nastavovacia skrutka na maximum a prutko zatlačí, niečo vo vidle cvakne a je na najslabšie. Pri nastavení 7 otáčok to už nerobý, max. 10. Je to daň za cenu. Pokial nemáš na niečo serioznejšie tak musíš vystačiť aj s takýmito "šunkami" Ked som mal požičané bike od 40t, prípadne zjazdák olej vzduch, je to o niečom inom.

Pri mojom ráme by niektorý padli od smiechu. Je CR-Mo komplet celé zapúzdrenie, nielen hlavné trubky, ale nenašiel som žiadny AL rám na bike do 50t. ktorý by mi vyhovoval a mal aspoň podobné jazdné vlastnosti (nevýhoda, váha) Versus, KONA, DEMA.


PS: veľmi rád predbieham kategóriu 50t. :-) bike nieje všetko, treba ja radosť z pohybu.
30.08.2005 - 16:09:10
00
nuz ja som este nedavno jazdil na vidle ZOOM... to je ooovela horsia znacka jak RST. komfort nulovy, tvrda jak das, kazda nerovnost znamena poriadny kopanec, ale mi to vobec nevadilo, na ten bike (ctm quadra plus disc) som zarabal polku prazdnin a vzdy som sa dobre bavil (a bavim) na bajkeroch, ktory jazdia na namakanych masinach v brutalnych dresoch ale do kopca "tlacia" :))

proste radost z jazdy nezavisi na cene bicykla.

no ale som si uvedomil jak a kde jazdim a podla toho som upravil bike a som spokojny... (napr. vidla je uz RS Duke sl u-turn). a teraz to uz ide "samo" :)))

cize, moj nazor, na zaciatok staci aj RST a uvidis... uvidis jak sa ti s nou bude jazdit a ci potrebujes nieco lepsie. aj ked samozrejme idealne je vyskusat si to vopred a podla toho hned kupit, ale ked sa neda...
30.08.2005 - 18:39:36
00
tiez som zacinal s RST Aerosoou a este predtym to bol pevny Olpran :))
30.08.2005 - 19:06:19
00
V diskusiách o vidlách sa často spomínajú pojmy "vidla chytí vakel" a "vidla kope". Všetci to tu používajú ako samozrejmosť ale v reále som sa ešte nestretol s človekom, ktorý by vedel čo to vlastne znamená. Mohol by mi to prosím niekto vysvetliť?
02.09.2005 - 09:47:11
00
vakel....

inymi slovami stoci sa do vrtule...
respektive ked zabrzdis prednou brzdou a pohybujes bikom dopredu a dozadu tak citis pohyb vo vidlici...jednoducho klzaky maju v svojich puzdrach volu a pohybuju sa sem a tam...je tam vola...
neviem ako by som to vysvetlil...proste sa to vykyve....

a ked vidla kope tak to znamena, ze ma okamzity odskok...respektive nulove tlmenie...
to znamena ze po stlaceni okamzite odskoci do povodnej polohy bez oneskorenie...

hadam som ti to aspon trosku objasnil... prave som dosiel z paarty a mam trosku obmedzenu slovnu zasobu :))
02.09.2005 - 10:11:25
00
Este inak podane: vakel ma podobne efekt ako volne hlavove zlozenie... ku kopaniu asi neni co dodat, mozno ze na niektorych vidliciach je to aj s pocutelnym buchnutim dorazov....
02.09.2005 - 12:11:49
00
keyboard_arrow_up