Včera som uvažoval, či nezobrať Porta pro z alzy(okolo 27€,super cena).
Otec ich má tak som ich vyskúšal a dospel som k názoru, že by som ich nechcel. Ale to najmä kvôli rozdielom uzavreté/otvorené.
Zosumarizujem:
Dizajnovo sa mi nepáčia, ale to je vec názoru. Konštrukčne dobre vyriešené, pôsobia dojmom, že je na nich trošku málo materiálu ale bol som svedkom pár ich pádov a nič im nieje. Sú veľmi lahké a myslím,že sa dajú skvele skladať, to som neskúšal.
Hrajú dobre, velmi dobre. Ako jedny z mála sluchátok nemajú problém z basami. Ale mám som pocit, že nižšie frekvencie prehlušujú stredy a výšky. Celkovo sa mi zdali byť vyššie frekvencie nevýrazné a zatlačené do pozadia.
Všimol som si, že pri subjektívne rovnakej hlasitosti, produkujú viac hluku.(človek hlasnejšie rozpráva,...)
Veľmi hrajú von, nejaké využite v škole alebo v dopravných prostriedkoch môže byť zložité lebo možno spolusediaci nemá rovnaký hudobný vkus. :D
Vadilo mi,že niesu zrovna komfortné, už po hodinke alebo dvoch mi bolo nepriemne ako tlačia na uši. To je ale asi vlastnosť otvorených celkovo.

Porovnávam z Creative HS-800 Fatal1ty (http://www.alza.sk/headset-creative-hs-1000-d99710.htm)
Ktoré niesu na hudbu zrovna ideálne, ale okrem basov im celkom ide. :D
Eq používam, zdroje hudby 320 kpbs MP3, Youtube(prekvapivo dobrá kvalita, bez eq),FLAC. Skúšal som PC aj HTC Desire X, nejaký rozdiel som nezaznamenal.

Zoidberg, HD 219 sa mi dizajnovo velmi páčia, ale v testoch ich dosť kritizovali, basy že vôbec nevedia a celkovo neboli moc dobre hodnotené. Kým by som si ich kúpil, tak by som si ich radčej vypočul, aby som nebol sklamaný. :D
26.01.2013 - 10:28:26
00
breza_biela: dufam,ze si srandoval s kvalitou mp3 a tym,ze pustat mp3 :D dufam,ze si myslel flac,sacd,dvd-a,bluray-a,dxd

počúvam mp3 z iPodu na Koss Porta Pro, muhaha

Noldo: vyskúšal si všetky nastavenia "ComfortZone"?
26.01.2013 - 11:35:58
00
presne to som chcel napisat. Ved pritlak usnic sa da velmi dobre prisposobit.
A len tak mimochodom, mam este stale Porty Pro z r. 1995. Takze nieco vydrzia :-)


Naposledy upravil romanx dňa 26.01.2013 - 12:53:38, celkovo upravené 1 krát.

26.01.2013 - 12:50:27
00
Nevedel by mi niekto poradiť kde kúpim originál slúchadlá na Ipod shuffle?
26.01.2013 - 12:52:30
00
presne to som chcel napisat. Ved pritlak usnic sa da velmi dobre prisposobit.
A len tak mimochodom, mam este stale Porty Pro z r. 1995. Takze nieco vydrzia :-)

ja tiež, ešte "Made in USA". Navyše mám pocit, že nastavenie na "Light" má priaznivý vplyv aj na zvuk, basy sú o niečo menej výrazné. Aj keď aj s tými basmi je to diskutabilné - počul som kopec slúchadiel od rôznych pribaľovaných k walkmanom (či neskôr k iPodom) po elektrostatické Staxy za niekoľko desiatok tisíc korún, doma mám okrem iného Sennheiser HD595 a aj tak sa stále vraciam k Portám - nie sú najneutrálnejšie ani najdynamickejšie, ale hudba z nich plynie tak nejako samozrejme a dokážu dobre zahrať aj menej kvalitné nahrávky. Na vonku som potom prešiel na Creative EP630, čo je lacnejšia verzia Sennheiserov CX300 (aj tak to všetko vyrába Fostex kdesi v Číne).
26.01.2013 - 13:04:35
00
breza_biela: dufam,ze si srandoval s kvalitou mp3 a tym,ze pustat mp3 dufam,ze si myslel flac,sacd,dvd-a,bluray-a,dxd

Myslel som to že keď si pustíš origoš cédečko na shitovom CD prehrávači, tak ti bude aj cédečko aj slúchadlá za tisíc evri naprd. :D
26.01.2013 - 13:16:33
00
jj, made in USA :-) Ja mam nastaveny medium pritlak. A Porty mas preto take neopucuvane, lebo hraju muzikalne. A to je to, co ja mam na nich rad, aj ked hlboke tony a trosku aj vysky su zvyraznene. Ale na take to nenarocne pocuvanie su vynikajuce ;-)
Mam este jedny novsie, tie uz maju aj pozlateny konektor.
S rovnakym dorazom na muzikalnost som si onehda vyberal aj stlpove reproduktory. Zvitazili frantici z Cabasse :-)
26.01.2013 - 13:19:24
00
Noldo zase absenciou basov netrpia, to sa neboj
podľa mňa majú horšie hodnotenia preto, lebo dnes sa dunivosť slúchadiel považuje za pozitívum a známku kvality
plus niekomu by mohlo prekážať, že nie sú skladacie
a od kamarátov som počul, že "hrajú potichu"
ja na nich počúvam kadečo od rocku po metal, na tú hudbu sú myslím fajn, elektronike by podľa mňa až tak nesvedčali
a, ako som spomenul, veľmi pozitívne na nich hodnotím pohodlie, dokonca by som možno zniesol silnejší prítlak
ale samozrejme, lepšie raz počuť ako o nich 100krát čítať
26.01.2013 - 14:02:23
00
Priznávam,že comfortzone som dokonale neskúmal. Ale aj tak sú uzavreté omnoho pohodlnejšie, lebo ti netlačia na uši ale na hlavu. Porta Pro sú skvelé sluchátka ale na to, aby ich mal človek celý deň na hlave sa nehodia. Ich konkurencia je o dosť drahšia a ako vidím tak sú naozaj trvácne i keď vraj v posledných rokoch klesli kvalitou.
Zoidberg, neskúšal si niečo s čím by si ich vedel porovnať ? Začínam uvažovať, že by som si urobil radosť :D
26.01.2013 - 15:45:16
00
neviem s čím by som ich tak porovnal
sú to jediné polootvorené slúchadlá, ktoré som skúšal, a ostatné čo som skúšal boli o triedu či viac vyššie
ešte k tým basom v nich- záleží aj na tom, ako ti priliehajú k ušiam

//ešte som si spomenul, svojho času sa mi veľmi pozdávali Sennheiser PX 100- také ľahké otvorené, na štýl Porta Pro
26.01.2013 - 15:51:05
00
Priznávam,že comfortzone som dokonale neskúmal. Ale aj tak sú uzavreté omnoho pohodlnejšie, lebo ti netlačia na uši ale na hlavu.

uzavreté síce netlačia, ale zasa uši sa pod nimi paria - každopádne comfortzone doporučujem vyskúšať...
26.01.2013 - 15:53:02
00
Harman Kardon CL sú totálne mňamky
26.01.2013 - 23:37:59
00
znieť môžu šmakózne, ale vyzerajú otrasne
27.01.2013 - 03:09:20
00
HK CL a B&W P5 vie niekto porovnat ? Porty Pro, UR 40 mam uz nejaky ten piatok doma, ale uvazujem nad niecim kvalitnejsim.
27.01.2013 - 07:26:23
00
Myslel som to že keď si pustíš origoš cédečko na shitovom CD prehrávači, tak ti bude aj cédečko aj slúchadlá za tisíc evri naprd. :D
a preto sa treba tym shitom vyhybat....
27.01.2013 - 07:51:57
00
keyboard_arrow_up