Caute

tak poradte co by ste si vybrali vy na AM/EN?

Lyrik rc2dh dual position
talasku
macochu

vsetko 2013 modely, vsetky menitelny zdvih. to je podmienka z toho dovodu vypadava Bos.
09.02.2013 - 09:09:31
00
Keby si nechcel ten meniteľný zdvih, tak poradím určite MZ 55 RC3 Ti. Takto asi Lyrik, Talas citlivosťou moc neovplýva. Skúsal som a vôbec sa mi tá vidla nepáčila. Lyrika má kamoš a celkom pohoda. Škoda, že sa zatiaľ nerobí vo verzií Dual Position Coil tak ako Sektor.
09.02.2013 - 11:48:51
00
Talas 36 je RC2 nie CTD, CTD je 34orka. ;)
09.02.2013 - 12:33:17
00
Za mňa takisto Lyrik, Fox necitlivý a macôžku nikdy vo sovojom živote ...
15.02.2013 - 23:38:50
00
Keby si dal Deville+Vip'r nepotrebujes ani znizovanie zdvihu.
16.02.2013 - 01:14:57
00
Riešim rovnakú dilemu... už asi tretí mesiac :)

Len ja meniteľný zdvih naopak nechcem, je to pre mňa zbytočnosť, za ktorú by som ešte platil prémiu. Pozerám po Lyrike RC2DH Solo Air, to mi príde rozumné, len málo referencií nachádzam. (Keby niekto vedel o dobrých recenziach...?)

Ak by si sa rozhodol pre Fox, tak onedlho budem mať na predaj nejazdenú 2013 34 Talas CTD, zhadzujem z nového biku. Ak pozeráš na váhu, tak lepšie asi nepochodíš. Tipujem, že mi dôjde do dvoch týždňov. Cena dohodou...
16.02.2013 - 20:19:44
00
Keby si dal Deville+Vip'r nepotrebujes ani znizovanie zdvihu.

Na to si prisiel ako prosim ta?
Znizovanie zdvihu pouzivam cisto z dovodu geometrie a ulahcenia slapania. Deville a VipR ti toto vobec neriesia...

Lyrik s Mission Control DH ma suverenne najlepsie recenzie. Je to proste maly boxxer. Problem je ze zlhnat ho v kombinacii Mission DH s Dual Position model 2013 je nemozne.

@Zire - tu Foxu budes mat s kashimou alebo bez?
19.02.2013 - 09:33:40
00
Myslím, že ROpák si len ohrieval polievku, sám má BOS a je to asi predsalen celkom dobré odpruženie... spojitosť s témou ale žiadna :) Ja osobne sa bez meniteľného zdvihu tiež obídem (vč. cesty nahor), ale proti gustu žiaden dišputát.

Lyrik sa mi veru páči, som viacej menej rozhodnutý. Jedine, že ČR distribútor Žitný ho (aspoň zatiaľ) nemá, a Eximo nemá stránky (?). V Nemecku som ho niekde videl za 700E, ale tiež na objednanie (3+ týždne...)

Foxa bude bez Kashimy, ale pritom s FIT tesnením (OEM model pre Spesh). Čo je trochu na r!ť, nechápem, prečo zrovna na tom museli skrbliť. Ale kažopádne už boli k videniu aj zodraté Kashimy (najposlednejšie kolega v robote, ktorý reklamoval dobre servisovanú 100mm 32ku po ~400km s ošúchanými nohami od púzdier), a či to stojí za nejaké zázračné navýšenie na citlivosti, no neviem-neviem...
19.02.2013 - 19:51:50
00
Co by som si urcite nekupil je MZ. Po skusenosti s 55 TST2 som si povedal ze nic od MZ uz v zivote nechcem vidiet.

Takze ostavaju na vyber lyrik vs talas. Na RS mam velku smolu lebo vsetky veci co som od nich mal boli s casti problemove, no vdaka Susp. clinic sa problem vzdy vyriesil. Vidlice od foxu co som zatial jazdil ( Talas 05, VAN) boli bezproblemove. Ked som bol na poslednej navsteve v SC a pozeral som sa na tie vsetky foxy co tam mali, tak to bola hroza, lebo komplet vsetky mali zodrate vnutorne nohy od puzdier. Dokonca aj jeden znamy si cca pred rokom kupil 180 talas a uz ju mal asi 2-3x na reklamacke, lebo mu najprv puzdra drali vnutorne nohy, nasledne mu fucal vzduch a este tam mal neviem co pokazene. Tymto nechcem ociernovat fox, ale zle kusy sa najdu aj tam, len aby ich nebolo viac nez tych dobrych.

Od RS som jazdil totem 2step a po skusenosti s touto "UZASTNOU VYMOZENOSTOU" uz systemom od RS na zmenu zdvihu neverim, aj ked ten Dual Position by mal fungovat na uplne inom principe. Ten moj totem chodil po prerobeni v SC famozne, a to som 2step vidlic skusal viac a vsetky okrem mojej chodili jak hnoj. Cize teoreticky ten DualPosition po malom tuningu moze chodit veeelmi dobre.

Pred nedavnom som riesil podobnu vec ako ty a to bolo ci si kupit Fox 36 Van RC2 alebo Lyrik RC2 DH Coil. Bol som pevne rozhodnuty pre lyrik, lenze po asi 3 mesiacoch cekovania vsemoznych bazarov a ebayu som dospel k nazoru ze tu vidlu jazdenu nekupim a tak som isiel do foxy.

Predpokladam ze clovek ako ty, co ma precitanych XYZ recenzii tento problem nejako vyriesi :)
20.02.2013 - 00:01:06
00
Len tak medzi rečou (príliš sa tam nedozvieš, ale tak je to k téme) - recenzia Lyrik RC2DH Dual Position Air.
Mimochodom zohnať by sa malo dať od RS všetko, ČR dovozca Cyklo Žitný vie, podľa ich slov, zohnať skutočne temer čokoľvek. Jediný problém je dodacia doba - 8 týždňov... a momentálne nemajú skladom ani jednu Lyriku, tobôž zrovna tie, ktoré hľadáme my :(
28.02.2013 - 09:55:37
00
V com je rozdiel medzi Mission Control RC2DH a Mission Control RC2L ???
28.02.2013 - 13:30:21
00
RC2L má Lockout s Floodgatom, čo je nastaviteľný bypass/blowoff okruh (pre ten lockout). RC2DH toto nemá, miesto toho by celý ten tlmiaci okruh mal byť nejak lepšie naladený na citlivosť (ak tomu správne rozumiem), píšu to tak aj v tej PB minirecenzii.

Pre mňa je celý lockout aj Floodgate na figu, zbytočné štelovátko ktoré na takýchto zdvihoch podľa mna nemá žiadne opodstatnenie. Ale to je len osobný názor...
28.02.2013 - 19:05:12
01
Evo uz si to poriesil?
moje skusenosti:

lyrik plusy - pocitovo lepsia tuhost pri brzdeni, lepsia citlivost a funkcia out of the box, perfektne riesenie osky
minusy - problemy so starym systemom znizovania, mierna vahova penalta, mierne hrackarskejsie spracovanie criev (cisto subjektivny dojem)

36ka plusy - !!!talas funguje jedna basen a vyuzivam ho casto!!! asi najosvedcenejsi system znizovania, jedna z najlahsich v triede
minusy - odtrh a citlivost (mierne sa to zlepsi po zabehu), nevyuzitie zdvihu, pocitovo nizsia tuhost pri prudkom brzdeni v porovnani s lyrikou (ok mam skoro metrak), riesenie osky niekde z pred 10 rokov a viac.
zhruba po roku som vidlu nechal v SC na tuning, nove/ine tesnenia (mozno aj puzdra? niesom si isty), odvtedy vidla chodi ako sa na danu cenovu patri. po tejto skusenosti by som si takyto tuning nechal urobit aj na fungel novej 36ke. je konecne citit vplyv stelovatiek kompresie, ktore som dovtedy vozil v podstate otvorene.

34ka: odjazdene a pohupane len par metrov na parkovisku, chybala by mi tuhost hrubsich noh a 20mm osky na moj styl jazdy a moju vahu...
05.03.2013 - 09:51:23
00
este som to nevyriesil.
ale zmenili sa okolnosti takze uvidime ako to nakoniec dopadne.
v kazdom pripade ak by so mvyberal idem asi 100%ne do tej Lyriky RC2DH 160 Dual Position Air 2013.
Co sa tyka chodu ta vidlica je suverenne najlepsia, teda v kategorii vidlic so znizovanim zdvihu
05.03.2013 - 09:57:06
00
Evo a odkial by si ten Lyrik kupoval? Riesim rovnaku dilemu ci Talas alebo Lyrik, a Lyrik RC2DH 160 Dual Position Air 2013 na SK/CZ je celkom problematicky, (dodacie doby 2+ mesiace a este nemas istotu ze to vobec dojde resp. to bude ten spravny model) a aj na nete ich tazko najst. Asi trochu nechapem SRAM, ze vyrobia nieco co funguje, zaplatia super presne cieleny marketing a potom nevedia zabezpecit distribuciu. O zarucnom servise nehovoriac. Takze u mna to zatial vyzera na foxu....
05.03.2013 - 11:19:36
00
keyboard_arrow_up