naozaj moc, moc, mňam
18.05.2007 - 20:49:14
00
chcel by som sa opytat ako sa ma jazdit na XC moze sa jazdit rychlo dolu kopcom a mozu byt aj mensie skoky?
A co najnarocnejsie sa na tom robit?
chcem sa spytat aby som sa neprizabil :oops:


mozno keby si uviedol aky mas bike, vidlu, brzdy :) potom budeme mudrejsi a budeme ti vediet poradit lepsie, ze aku maximalku, aku maximalnu dlzku a vysku skokov, aky naklon v zakrutach a podobne :)
18.05.2007 - 20:51:39
00
chcel by som sa opytat ako sa ma jazdit na XC moze sa jazdit rychlo dolu kopcom a mozu byt aj mensie skoky?
A co najnarocnejsie sa na tom robit?
chcem sa spytat aby som sa neprizabil :oops:


mozno keby si uviedol aky mas bike, vidlu, brzdy :) potom budeme mudrejsi a budeme ti vediet poradit lepsie, ze aku maximalku, aku maximalnu dlzku a vysku skokov, aky naklon v zakrutach a podobne :)
hehe tak to sa spytam co by si poradil pri biku CTM Delta hmm vybava je na nete ale v skrtake brzdy shimano mechanicke vidla sr suntour XCM :oops: 8) :?:
18.05.2007 - 21:41:45
00
inac si si vsimol ze tam len downhilly ukazuju?Ale pekne techniky maju niektory :P Inac ku otazke: XC je ten najprirodzenejsi styl jazdenia na horskom bicykli,sadnes a ides horskymi cestickami v akom tempe a style chces...a uzivas si to :wink:
18.05.2007 - 23:52:01
00
fakt zlváštna otázka.. XC - proste krížom/krážom krajinkou.. a štýl jazdy? záleži na schopnostiach, biku, odvahe, nálady, počasia a na mnohom inom.. všetko je na tebe
19.05.2007 - 16:09:07
00
Ja si pod pojom XC predstavím jazdu hore kopcom, dole kopcom v lese, parku, sem tam na ceste, na lúke... Sem tam nieaký malý skok a aj niečo technické, žiadne skoky, zoskoky...

Proste sadni na bike, neblbni, a krúť.
22.05.2007 - 12:29:56
00
XC, čiže cross country je cyklistická disciplína, ktorá sa vyznačuje tým, že sa jazdí na 5-8 km okruhu. Počet okruhov je stanovený tak, aby doba trvania pretekov v kategórii elite bola cca 2,5 hodiny. Jazdí sa po lúkach, po lesných cestách a cestičkách. Podklad môže byť asfalt, dlažba, tráva, šotolina, kamene, piesok, blato - podľa možnosti by sa malo na okruhu striedať viac druhov podkladu. V TV som videl zábery z dosť nebezpečných zjazdov, jazdu po schodoch, výjazdy po lávkach... Štartuje sa hromadne, víťazom je ten, kto prvý prejde stanovený počet okruhov.
22.05.2007 - 21:06:57
00
takze ked nepretekam tak ani nejazdim XC :?: :D
22.05.2007 - 21:30:55
00
dolezite nie je pretekat, ale zucastnit sa...
23.05.2007 - 08:02:44
00
XC, čiže cross country je cyklistická disciplína, ktorá sa vyznačuje tým, že sa jazdí na 5-8 km okruhu. Počet okruhov je stanovený tak, aby doba trvania pretekov v kategórii elite bola cca 2,5 hodiny. Jazdí sa po lúkach, po lesných cestách a cestičkách. Podklad môže byť asfalt, dlažba, tráva, šotolina, kamene, piesok, blato - podľa možnosti by sa malo na okruhu striedať viac druhov podkladu. V TV som videl zábery z dosť nebezpečných zjazdov, jazdu po schodoch, výjazdy po lávkach... Štartuje sa hromadne, víťazom je ten, kto prvý prejde stanovený počet okruhov.


Toto nebude spravna definicia, je to mozne aj tak, ale urcite nie zavazne. Taketo som este nikda nejazdil a pokial budem zivy urcite sa takeho nezucastnim, a XC jazdim (teda si myslim, ze jazdim XC - lebo co ine?).
23.05.2007 - 08:43:50
00
Niekto si myslí, že XC je cyklistická súťažná disciplína, ktorá má svoje pravidlá. Iný si myslí, že XC je cykloturistika s batohom "po krajine". Obidvaja majú pravdu.
Je to rovnaké, ako napríklad pri futbale. Niekto si myslí, že futbal je šúlaná a okopávaná s loptou na dvorčeku alebo ulici. Iný, že futbal je hra, ktorá sa hrá na predpísaných ihriskách a treba dodržiavať stanovené pravidlá. Tiež majú obidvaja pravdu.
23.05.2007 - 21:32:21
00
keyboard_arrow_up