Takže máš niekoľko tisíc kalibrovaných malých máp vo formáte vhodnom pre OziExplorer (dvojice súborov PNG a MAP). Najjednoduchšie je to urobiť v programe GlobalMapper. Možno by to išlo o dosť zložitejšie aj v nejakých free programoch, tým som sa nezaoberal, pretože používam GlobalMapper. Skús sa k nemu nejako dostať.
Najprv bude treba
mapy pospájať a tak uložiť vo formáte pre Locus (RMaps). Mapy, ktoré chceme spojiť, dáme do jedného priečinka. Experimentálne treba zvoliť rozumné množstvo, aby výsledný súbor mapy pre Locus bol rozumne veľký. 1,5 GB je ešte znesiteľných.
Postup v GlobalMapperi:
- File---Open All Files in a Directory Tree---Select Folder to Load (vyberieme všetky MAP súbory)
- Tools---Configure (nastavíme projekciu Mercator a dátum WGS84)
- File---Export---Export Web Format---RMaps SQLite Database (vyberieme max. zoom level a ich počet)
- OK
... a máme mapu pre Locus
Postup som zvladol ale vysledok ma nepotesit...
Problem je v tom, ze mam 30 rozbalenych priecinkov v ktorych su dvojice MAP a PNG.
V niektorych priecinkoch nie su len dvojice suborov ale su tam aj subory MAP a PNG s roznymi cislami (nedvojice).
Cize mam 4 problemy:
1. nesedia mi dvojice
2. subory su rozhadzane po celom Chorvatsku (na vytvorenej
mape nie su pri sebe)
3. niektora z "dvojic" ma napriklad takyto nazov: 573-3-1.map a 573-3-1a.png
4. vo viacerych priecinkoch som nasiel rovnake dvojice (rovnake subory v roznych priecinkoch)
Laco prosim Ta mozes mi objasnit ako by to malo byt spravene pred naloadovanim do Global Mappera?
Musia byt v danom priecinku len dvojice?
Musi sa ich nazov na 100% zhodovat?
Mam vsetky subory zoradit podla nazvu v spolocnom priecinku (a nasledne delit)?
Pravdepodobne mi tam budu vyskakovat nejake "nedvojice", co s nimy?
Co ked tam budem mat aj takuto kombinaciu: 573-3-1.map, 573-3-1.png, 573-3-1a.png
Viem, trosku viac otazok...ale obraciam sa na Teba, lebo mas skusenosti a vies ako to treba spravne robit.
Vopred dakujem.