hmm, to je zaujimave. Je dobre citat/pocut, ze sa nieco podobne robi aj na Slovensku :-)
06.12.2012 - 19:14:03
01
odteraz nazyvame trikiho POSEROM!!!

romanx://ak skonci na SVK automobilovy priemysel,tak SVK ide do sraciek...to je jedine,co nas tu drzi nad vodou a US.STEEL po peripetiach,ktore vytvara EU by sa najradsej stiahla nas5 domov
06.12.2012 - 19:20:31
00
hmm, to je zaujimave. Je dobre citat/pocut, ze sa nieco podobne robi aj na Slovensku :-)


len skoda ze komplet vyvoj a materiali su z nemecka
omnoho radsej by som cital,ze si to dali u nas robit ,lebo to oni technologicky nezvladaju
veda a vyskum su u nas velmi nedocenene a pritom to je zlata bana
06.12.2012 - 22:34:52
00
A čo myslíš, odkiaľ mám tu informáciu? Od kamaráta, ktorý kreslil a počítal ten rám na Catii. Vyrastali sme na jednom dvore...
06.12.2012 - 23:57:33
00
vždy je to len o cene práce,preto sa všetko robí na Tajvane,Číne,Vietname...a tiež občas aj u nás.technológie sa dajú doviezť kdekoľvek.
07.12.2012 - 06:34:51
00
Zdravým vás všetkých nie som nejaký znalec do bicyklov ale chcel by som si zadovážiť niečo dobré a nie veľmi drahé a táto napodobenina z číny mi príde celkom ok :) a chcel by som niečo k tejto diskusii povedať: väčšina z vás ráno vstane a ide si umiť tvar a utrie sa do uteraku z ČÍNY, idete si spraviť kávu a vodu si hrejete v kanvici ktorá je z ČÍNY, v tom vám zazvoní telefón ktorý ma minimálne súčiastky z ČÍNY, dáte na seba nejaké tepláky a triko z ČÍNY,(kupujem si napríklad botasky značky quicksilver za 60 až 80 eur a su z ČÍNY a som sni my velmo spokojný) sadnete si pred telku ja mam napr samsung ktorý je vraj vyrobený na slovensku :D ak tam majú nejakého Harryho Potterra ktorý im vyčaruje súčiastky tak ok ale podla mňa je len u nás poskladaný je to ČÍNA a ak si toto čítate tak práve čumíte do ČÍNSKEHO výrobku :) väčšina z vás používa vo veľkej miere čínske výrobky a sú vám postačujúce a nesťažujete sa nane ale kritizujete produkt ktorý väčšina ešte ani nevidela niežto ešte držala v rukách :D trošku smiešne... nevravím že ten bicykel je kvalitný ale nevravím že je to šrot... a tie fotky dolámaných rámov heh pri tom bicykli ktorý drží típek v rukách neviete ani určiť či je to originál alebo nie a ani pri jednom zlomení rámu na fotkách ste neboli tak nevieťe ako sa to stalo tak len tolko neodsudzujte niečo čo nepoznáte :) najlepšie by bolo hodiť skladačku po 20 eko kúpiť jeden a otestovať :)
11.04.2013 - 03:20:12
00
VOJTIK: aha, ty nie si z CINY ale madarska,lebo tvoj gramaticky prednes a vylev je hodny prvacika az tretiacika zo zakladnej skolicky
11.04.2013 - 09:43:20
02
Čínska propaganda? Ja si umývam tvár, v Chine asi umivaju. K tým výrobkom, neodsudzujem, ale mám určitý názor a vychádzam z vlastných skúseností. Najvyššie rady sa vždy robili v materskej krajine. Napr. japonské Shimano a Canon. Mám cca. tucet fotoaparátov danej značky, nižšie modely a shit je z Malajzie. Ale cca. pred 12 rokmi bola aj tá Malajzia kvalitná a postupne to išlo dole vodou. Som rybár a mal som X navijakov značky Shimano. Po čase mi zostali funkčné iba Made in Japan, vyššie rady. K televízorom ako takým, to by bolo na dlhšiu diskusiu (z čoho je poskladaný a kto ho poskladal). Čo sa týka bicyklov, to čo vlastním neuvádzam, aby ma nezlynčovali a nevykradli. Rozdiel medzi napodobneninou a originálom je viac než markantný. Tie rámy proste pracujú, tak ako kvalitné karbónové kľuky sú tam nie iba kvôli váhe a okrase, ale plnia svoj účel. Takže prvá polovica Tvojho priania "zadovážiť si niečo dobré" je na zamyslenie. Zostaneš iba pri nie veľmi drahom.
11.04.2013 - 09:57:36
00
keď už objednávať čínu, tak aspoň napr. z Hongfu a podobných stránok kde to má aspoň náznak nejakého testovania vyrobených rámov (tie z ebayu by som nebral)... na pár fotkách som videl zlomený karb. krk vidlice tak už len z toho dôvodu by som rám nebral, nanajvýš sedlovku al. stojan na fľašu...
11.04.2013 - 17:12:13
00
Každopádne je to beh na dlhé trate. Čím osadí taký fake, keď je peňazí málo? Asi fakeom Campa Super Record. Však sústružníkov je v Chine dosť. Dehonestácia značky a majiteľa takého "skvostu".
11.04.2013 - 21:07:12
00
Je zvlastne porovnavat cinske tenisky s cinskym ramom. CO sa Ti stane s teniskou, roztrhne sa, praskne podrazka ? Co sa stane s bikeom v tej najnevhodnejsej chvili, resp. s jazdcom .. Na niektorych veciach sa setrit neoplati. Zasa na druhu stranu mozes mat za 1300 Pinarello s Campou SR, preco sa teda uskromnit s kvalitnejsim ramom a 105-kou vybavou ..
12.04.2013 - 18:16:23
00
Je veľký rozdiel či je výrobok komplet z Číny alebo sa tam "len" vyrába...prečo by som mal vyrábať svoje výrobky v Taliansku/USA? Všetci sú dosraný keď vidia niekde nápis made in USA alebo made in ITALIA(Slováci nemajú žiadnu národnú hrdosť - oni áno ,preto keď vidíte nápis USA,ITALIA máte z toho lepší pocit) ...pritom sú to ľudia ako všade inde(Tiež kvalitu vozidiel KIA neovplyvňuju Slováci,ale konštruktéri,ktorý zväčša nie sú Slováci :)...ide skôr o výrobné postupy ,materiály,kontrolu kvality,testovanie...Bohužial Čína sa preslávila nekvalitnými výrobkami - ale prečo by európsky inžinieri/konštruktéri nemohli mať svoje výrobné závody v Číne/Taiwane, keď ich to stoji menej peňazi... a osobne keby boli použité rovnaké metódy výroby/materiály - jednoducho rovnaka farbika radšej by som chcel aby mi to zmontoval Číňaň ako nejaký Američan, podľa mňa sú omnoho zručnejší ,a k tým rámom - v nemôže sa im to tam v Číne podariť vyrobiť iba napodobňiť - málokto si uvedomuje ,čo je všetko za tým výrobkom - od výberu a vývoja materialu ,cez tvary rámov,testovanie,predpisovanie geometrickych toleranci...
12.04.2013 - 19:02:00
00
keyboard_arrow_up