Ja k tomu všetkému len toľko - post693879.html#p693879
Tam je vidieť čo sa za eurofondy dá a dá ( po slovensky) postaviť.
17.04.2013 - 17:43:28
00
Vlada schvalila:
http://auto.sme.sk/c/6792629/bicykel-v-meste-je-podla-vlady-neraz-lepsi-ako-auto.html
07.05.2013 - 11:53:14
00
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/279836-vlada-schvalila-strategiu-rozvoja-cyklistickej-dopravy-a-c2-a0cykloturistiky/

tmax aka hviezda :)
07.05.2013 - 12:08:47
00
Fajn. A čo bude nasledovať teraz.
07.05.2013 - 13:34:16
00
Teraz netreba nenechať vládu a ministerstvo dopravy, aby tú stratégiu odložili do šuflíka.
07.05.2013 - 13:49:51
00
Mal si radsej mlcat Jaroh - mozno by ich nenapadlo. :-)
07.05.2013 - 14:09:45
00
Fajn. A čo bude nasledovať teraz.
Robovačka... urobili si priestor na ďalší tunelček. Síce taký menší, ale náš.
11.05.2013 - 17:56:07
00
Ono nejaká tunelovačka už z eurofondov minutých na cyklotrasy už prebehla. Ale teraz to bude mať aspoň oficiálny názov ako "STRATÉGIA".
11.05.2013 - 23:05:50
00
na východe sa to volá " mostovačka"
11.05.2013 - 23:42:50
00
To ratas do toho aj tie dve trojmetrove lavky na "Hornadskej cyklotrase" za 4 mil Sk ? Samozrejme dobudovane, ked povodne za tu sumu boli len styri padajuce a uz neexistujuce stlpiky a vzbudili ohlas.
12.05.2013 - 08:10:40
00
Nejaké novinky?? Nože daj toho viac :-)
Ja som hlavne nepochopil pointu toho mostu pri Trstenom, keďže pár kilometrov povyše je v Ždani most.
"Hornádska cyklotrasa" je kapitola sama o sebe, hlavne to "prepojenie" na madarskú cyklotrasu,"perfektné" značenie a iné atrakcie tejto časti. Hlavne že na papieri to dobre vyzerá , eurofondy sa vyčerpali a zainteresovaný zarobili. My trafíme aj bez značenia, Hornád môžme prejsť aj v Ždani, poľná cesta je častokrát lepšia ako "značená zrekonštruovaná cyklotrasa" atď.
Kua ale som sa nasral, zas, zbytočne.....
Ale našiel som aj ďalšiu raritu, cca 25 m značeného cyklochodníka pred akousi halou v priemyselnom parku na košickom letisku. Atrakcia :-)
12.05.2013 - 23:30:09
00
Nejaké novinky?? Nože daj toho viac :-)
Ja som hlavne nepochopil pointu toho mostu pri Trstenom, keďže pár kilometrov povyše je v Ždani most.
"Hornádska cyklotrasa" je kapitola sama o sebe, hlavne to "prepojenie" na madarskú cyklotrasu,"perfektné" značenie a iné atrakcie tejto časti. Hlavne že na papieri to dobre vyzerá , eurofondy sa vyčerpali a zainteresovaný zarobili. My trafíme aj bez značenia, Hornád môžme prejsť aj v Ždani, poľná cesta je častokrát lepšia ako "značená zrekonštruovaná cyklotrasa" atď.
Kua ale som sa nasral, zas, zbytočne.....
Ale našiel som aj ďalšiu raritu, cca 25 m značeného cyklochodníka pred akousi halou v priemyselnom parku na košickom letisku. Atrakcia :-)


Mozno by si mohol teda kompetentnym poradit ako to vsetko robit. Vidim, ze skusenosti mas vela, tak sa treba pustit do prace a nejake cyklotrasy vybudovat.
Kritika je vzdy na mieste, ale treba vidiet i pozitiva, ktore sa na Slovensku za posledne roky podarilo urobit. Pretoze mam taky pocit, ze Slovakovi sa aj tak nik nezavdaci.
20.05.2013 - 22:41:21
00
Mozno by si mohol teda kompetentnym poradit ako to vsetko robit. Vidim, ze skusenosti mas vela, tak sa treba pustit do prace a nejake cyklotrasy vybudovat.
Kritika je vzdy na mieste, ale treba vidiet i pozitiva, ktore sa na Slovensku za posledne roky podarilo urobit. Pretoze mam taky pocit, ze Slovakovi sa aj tak nik nezavdaci.

Ja sa necítim byť odborníkom na čerpanie eurofondov ( neviem dávať úplatky ), takisto sa necítim odborníkom na výstavbu cyklotrás ( nie som stavbár, nevyznám sa v potrebnej legislatíve). Kritizujem iba nezmyselne použité prostriedky na nezmyselné veci z pozície daňového poplatníka, čiže prispievateľa na tieto projekty. Vidím aj pozitíva, ale bohužiaľ v porovnaní s okolitými štátmi (CZ, A, HU ) sme riadne pozadu a to hlavne z dôvodu,že tam to má nejakú koncepciu a úroveň.
22.05.2013 - 21:39:27
00
Jaro ale z tvojho prispevku vyplyva ze predsa len niecomu rozumies, ked si vies urobit svoj nazor. Mozno by stacilo aj to keby si tym co vedia davat uplatky, vyznaju sa v stavbarine a legislative poradil kde je to uz uplne nezmyselne a kde by to este zmysel malo, odniekadial treba predsa zacat. Nezabudaj ze tu koncepciu a uroven robi prave to mnozstvo ludi z ktorych kazdy vie nieco, ale najma vsetci sa o problem zaujimaju. U nas sa o to nezaujima skoro nikto ale vsetci su mudri ako zle to tych par ludi robi, tak robme viaceri a mozno sa to zlepsi.
22.05.2013 - 23:13:47
00
Ďakujem za slová uznania :-)
No onedlho sa chystá slávnostné otvorenie cyklotrasy Košice - Sárosspatak. A som zvedavý čo tam chcú otvárať. Ak mi to výjde, tak sa tam asi zastavím a skúsim "kompetentným" položiť zopár otázok, ktoré ma zaujímajú. Hádam to nebudú brať ako provokáciu......Nechcem tu robiť propagandu tejto určite aj politicky zameranej akcie, ale ak tam bude viac nepríjemných zvedavcov ako ja, možno to bude mať nejaký vplyv na budúcnosť tejto trasy.
http://bike2013.webnode.sk/kalendar/otvorenie-cyklotrasy-sarospatak-ke/
25.05.2013 - 18:14:44
00
keyboard_arrow_up