Kaktus bike Svätojurský MTB maratón

20.04.2013
1. kolo - Na bicykli deťom
1. kolo - XCM Tour
MTB maratón
Svätý Jur (Slovensko)

Propozície, Súťaž, Výsledky, Foto, Reportáže
Zúčastnených bikerov (96)
_Laky_10adidas108peto88alfi1andrej25armourASmanBazantBonitoBoothCraObsdanielson9DANOzPKDomestikdoubledrifter_00duryemsiEnemyerichkFenix85filippGeorge17GersonHajtiHelmutHooKooAndKoohurricanjamajkajames9janovargajasopetojnijogcarJohny1331juraj951KaskajaKefrinkenttaurLeroymalybubenMamelaMareKMMmariana88MaVemaxxspmayolucomcmacejko1mickelson99michelinomilos64milsuminco87Mino888mirecpdmisko_hraskomortalbadnimnuloliver99ondrej81paligatorpatko1.9patronpepepopeter1976Peto02petofrohlichPolobotkaportoproximityquoman1rado.tilandyRaverRichi2909Riky_4RoboKromano410sano.tsimon97solvoSportSStaniolstawostephmaticstevo21SueswordikTarbiTomino115toospeedvlsuwillxemanpet
nuž .. ja už som na maratóne nebol pár rokov .. ale zíram .. ja osobne sa neuhýnam ale ani nekľučkujem aby som zavadzal .. a napr ani nepredbieham ak to nedokážem bez toho aby som potreboval spoluprácu predbiehaného :) veru zase raz vam závodníkom nezávidím :)
22.04.2013 - 13:39:26
00
Tak teraz som sa dobre zasmial, práve teraz mi prišla sms s predbežným umiestnením na sv.jurskom :-D
22.04.2013 - 13:57:16
00
a kolkaty si ? :rofl:
22.04.2013 - 13:59:13
00
KOnecne si po vikende zapol mobil? ;-)
22.04.2013 - 14:05:44
00
Predbehanie na tratiach maratonov bolo je a bude :). Staci ale nejaka miera rozumu zeby nebol s tym ziaden problem. Takto vidim ja:

- Pomalsi jazdiec ma narok na optimalnu stopu, predbehajuci malby si najst stopu jesli sa rozhodol pre manever.
- Predbehajuci jazdiec musi si najst miesto mimo optimalnej stopy, drzostiou je kricat smer po ktorym prave nekto ide.
- Nikto nema zas specialne prava, jesli nekto chce ma predbehnut a mozem mu pomoct, urobim to, uhnem trosku, reagujem na vykriki lava prava ked mozem. Pre predbehajucieho viac ako uhnutie rata sa pocit ze predbehavany o niom vie. Absolutne najhorsie co sa moze stat je zmetkujuci jazdiec. Obcas ani nezakricim smer po ktorom pojdem (zvlast ked je siroko) lebo bezpecniejsie sa presvichniem vedla...

Mne osobne nevadi chvilku pockat v ocekavani na lepsiu moznost predbehania. Ako nekto pisal vyzsie, ostatni superi tiez maju s dublovaniem problem, teda nejak sa to vyrovna. Jedine miesto na ktorym to moze mat vplyv su uzke, technicke zjazdy, toto ale fakt neni problem v Jure...
22.04.2013 - 14:21:23
00
Tak teraz som sa dobre zasmial, práve teraz mi prišla sms s predbežným umiestnením na sv.jurskom :-D


Tak aj mne nakoniec pred hodinou prisla :D
22.04.2013 - 15:07:05
00
aj mne ale ja som bol v rakusku :D
22.04.2013 - 15:13:31
00
Pre mna to bol uplne prvy maraton a to na biku jazdim relativne kratko.
Nieco som sa naucil, zistil som co treba zmenit a ako zle na tom som vykonstne :)
Moja osobna spokojnost




Nespominam si ze som to svoje 197 miesto branil zubami nechtami a vacsinu casu som sa priebezne obzeral aby som vcas pustil rychlejsich jazdcov, ale pri zjazde sa urcite obzerat kazdu chvilu nebudem a zakazdu cenu sa uhybat do brazd a kamenov aby som sa nasledne zoskrabaval zo zeme :?:



Ocividne si to nepochopil, tak na co prosim Ta reagujes, ked sa Ta to netyka ? O takych ako Ty tu rec nie je .. Taktiez nikto necaka, ze ludia budu odskakovat v zjazde do kamenov.
22.04.2013 - 16:02:24
00
ja osobne mám najradšej pokrik "HOP, HOP" :) doteraz som neprišla nato, či ma dotyčný upozorňuje, že ma ide preskočiť alebo či očakáva, že uskočím niekam do kriakov :)
22.04.2013 - 16:18:39
00
Ocividne si to nepochopil, tak na co prosim Ta reagujes, ked sa Ta to netyka ? O takych ako Ty tu rec nie je .. Taktiez nikto necaka, ze ludia budu odskakovat v zjazde do kamenov.


pozriem vysledky a pochopim ze ma zaujima asi len to ze ci mas konkretne prolem so mnov ked uz spominas tu 197 :tmi: ale vlastne nvm :D
22.04.2013 - 16:28:35
00
"197. miesto" spokojny ?
22.04.2013 - 16:40:59
00
Mám dojem,že by sa vačšine zišlo trochu slušnosti. Podaktorí by mali okusiť preteky napr.v Cesku. Kde je ovela vacsia kvalita a tí "pretekári" by sa ukludnili. Ako napísal Imro,ak nechces mat vo vyplete konar velkosti predlaktia,neda sa inak ako pockat slusne. Tí najlepsi urcite nie su tí najdrzejší. Nepatrim k najhorsim,ale ak pocujem niekoho fucat za mnou bez problemov aj zastanem. Pre pana ved nejde o život(iba ak by išlo)a ,ked si niekto hovori bajker nech sa aj tak sprava. Vid kodex horskeho cyklistu.
22.04.2013 - 18:08:16
00
V ČR je to "P*čo uhni!", "Bacha, jedu!", "Jeď, nebo uhni!" a pod. Treba brať s rezervou, no u nás som sa ani raz s takýmto prístupom nestretol.
22.04.2013 - 18:42:08
00
keby tu dal radšej niekto fotky namiesto niektorých zmysluplných príspevkov :D
22.04.2013 - 18:44:21
00
... ak by bolo po mojom, v momente by som ho stiahol z trate, ved to je ake nebezpecne! ja som ho predbiehal sice hore kopcom,ale ak ho niekto predbiehal v zjazde ? tak ide o zivot minimalne psikovi!

nebezpečné asi tolko ako víkendoví jazdci alebo malé deti na trati.. zjazdy som šiel celé na brzdách aby som s ňou mal kontakt a mimo stopy v bordeli ;) vo výjazdoch sme tie 4 hodiny nenabrali :rofl:
štartovali sme na konci nech nezavadziame v balíku (s čím ona problém nemá ale poniektorí keď vidia psa tak nevedia kam čo :ninja: )

Mne bolo ľúto toho psíka. Neviem, či je zvyknutý na takéto dlhé behy, jeho sa nik nepýtal. Možno aj to, že vyzeral naozaj ako 13ročný niečo znamená.

nie, väčšinou ho nosím v taške po auparku :lol: keby nebola zvyknutá neprejde to.. trénovaný pes nemá problém dať aj 100ku! to že vyzerá staro znamená akurát to, že je to ACD :devil: nič viac nič menej.. keď sa narodila bola celá šedivá :rofl:
je to plemeno ktoré sprevádzalo dobytok naprieč austráliou takže výdrž aj odolnosť má ;) a vlastne len preto že je mladá (a ja vylemrený) sme šli 44ku :lol:


so štartami tratí sa moc asi navymýšlať nedá.. ak sa posunú štarty: dlhá pojde moc skoro, alebo stredná neskoro, alebo ak sa skráti medzera tak stredná hneď dobehne posledných z dlhej.. ak sa pridá bonus do dlhého okruhu na natiahnutie trate tak aj tak sa stredná a dlhá stretne pri dojazde do ciela.. "rýchlici" proste spokojní nikdy nebudú pokial sa nepojde úplne samostatná trať..

ja som na wapku nečakal vobec.. počas losovania tomboly už boli úplne prázdne takže som sa rovno postavil do prázdneho boxu a umyl :)
22.04.2013 - 18:48:22
00
keyboard_arrow_up