Inteligencia niektorých vodičov v ZA sa opäť predviedla. Idem po krajnici, prázdna cesta. Zo zadu ma obieha auto. spomalí pri mne a šofér kričí z okna " choď do pi_e z tej cesty"
Čo k tomu dodať.


No kto by to bol povedal, že práve v rodisku Sagana sú taký tolerantný vodiči.
A rozumel si mu dobre, nekričal skôr niečo povzbudivé a skandovanie. :lol:
21.04.2013 - 23:03:56
00
Ignoranica aj zo strany embria za volantom, teda účastníka kurzu na vodičské oprávnenie. Samozrejme, že mi vliezol do jazdnej dráhy, keď som prechádzal kruhovým objazdom, veď načo by sa unúval spomaliť, alebo zastaviť a to sa to embrio ešte na mňa pozerá, že čo asi urobím.
21.04.2013 - 23:07:41
00
keď idem cez to naše "mesto" tak jazdim väčšinou tak v strede jazdného pruhu a pred kruháčmi taktiež lebo sa mi už stalo že sa tam dotyčný chcel vopchať ale od vtedy mám pokoj, nikto ani netrúbi a dokonca sú vodiči aj ohladuplný na križovatkách keď musia počkať kým si zacvaknem tretru čo sa občas nepodarí na prvý krát :D jediná nevyriešená vec sú nedávanie prednosti a ludia idúci mimo prechodu tempom ako na prechádzke to ma vie maximálne dožrať :D
21.04.2013 - 23:39:43
00
Možno som to zle podal, on mi vošiel do kruháča z prava, keď ja som tým kruháčom už prechádzal. Osobne sa vždy radím tiež pred kruháčom do stredu jazdného pruhu a celým kruháčom prechádzam stredom, pri vyššej rýchlosti a voľnej ceste ho režem aj pri jeho vnútornom polomere.
22.04.2013 - 08:11:08
00
V piatok brúsim jarnú stovečku na cesťáčiku. Zjazdujem z kopca a tesne pri mieste kde ma pred rokom sundal z cesty kamion s drevom ma obchádzal mala dodávka. Chlap s Lučeneckou špz ma sekol tak tesne že som skoro speťákom dostal po zadku. Stihol som mu ešte zamávať a ukázať obscénne gesto. Pokračujem ďalej, keďže mi došla voda tak som sa rozhodol pod kopcom zastaviť v krčme na kofolu. A čotam nevidím, Lučenec stojí pred krčmou. Počkám na neho a skúsim mu prehovoriť do duše. Chlap vyšiel z krčmi, začnem mu dohovárať, on sa snaží niečo motať o tom že to mal pod kontrolov. Z jeho dychu je jasné že to až tak pod kontrolov nemá, buď bol cukrovkár s ketonický dychom, alebo šiel do krčmi cestou vyrovnať hladinu. Sadol do auta a odfrčal.


Naposledy upravil masto dňa 22.04.2013 - 21:27:45, celkovo upravené 1 krát.

22.04.2013 - 21:14:39
00
Okamžite volať 158 (112)!
22.04.2013 - 21:23:56
00
Okamžite volať 158 (112)!

Som bol taky sokovany ze ma to ani nenapadlo (skoda). Nehovoriac o tom ze ked som pokracoval dalej asi o 5 km cestou kade sa pobral stala hliadka.
22.04.2013 - 21:26:06
00
... tipnem si, že ten "dodávkar" sa šoférovaním živil. By si videl tie básničky a rozprávky, keby mu za chlast brali vodičák. Walt Disney by bol úplný babrák, skrachovaný amatér!
22.04.2013 - 21:55:09
00
Dnes hned z rana, vcelku dobnra skusenost s vodicmi. Dvaja ma pustili "len tak" cez prechod, hoci som v to ani nedufal. Jedno auto ma ostriekalo na Ruzinovskej ostrekovacmi, ale ked som ho na krizovatke s Tomasikovou dobehol, pochopil som, ze to teta neurobila schvalne, kedze mala cez 50 a nalepena na volante s "vypucenymi ocami" :-) Z Ruzinovskej dnes este jedna skusenost. Vodic v pravom pruhu pribrzdil a pustal chodcov ja som bol za nim papr metrov tak som brzdil aj ja...dedko s babku sa uz rozbehli cez prechod a v tom babka strhla deda za plece:"Pozor, cyklista!". Ja som uz pravdaze skoro stal/nakoniec aj zastal a kludnym slovom povedal:"Pani, nebojte sa, aj cyklista vam zastavi", takze dnes rano fajn.
23.04.2013 - 07:22:19
00
mne sa cestou do prace tiez nic zvlastne nestalo :D
23.04.2013 - 07:39:24
00
Dnes ma to už dožralo. Ostatné štyri dni som bol na bicykli. Každý deň som mal s jedným pakom v plechovici výmenu názorov. Tento štvrtý deň som myslel, že už je kľud a to mi chýbali už len 2 km domov. No nestalo sa.
Jednoduchá situácia akú zažívate určite niekoľkokrát za mesiac, ktorý jazdíte často. Proste to zalomí do bočnej uličky do prava rovno pred vami.
Jeho jazda bola úplne čitateľná, do poslednej chvíle išiel na plyne aby potom prudkým brzdením a ostrým odbočení v ešte značnej rýchlosti sa vtrepal rovno predo mňa do uličky. Keďže je to slepá ulička, tak som šiel rovno za ním si vydiskutovať jeho štýl jazdy. Samozrejme z jeho strany samé výhovorky a rozprávky s perličkou, však som šiel pomaly na bicykli. :fubar:
Samozrejme na otázku či vie akou rýchlosťou som šiel, som odpoveď nedostal. Ak by som šiel čo i len o niečo rýchlejšie čo v tomto prípade bola moja záchrana min. pred zranením po strete, tak ma zachytí svojou pravou stranou auta, keďže už nemal žiadnu možnosť si nadísť do úzkej uličky vo vysokej rýchlosti.
Po ignorovaní z jeho strany a ani náznak ospravedlnenia, som ho jednoducho nahlásil dopravákom. Typ auta, farba, Ev.Č., miesto priestupku,....
Takže čakám predvolanie na výpoveď a potom to čaká jeho. Je to síce priestupok, ale ohrozenie cyklistu, neočakávam z toho nejaké veľké postihy ak vôbec, ale ten čas si nájdem aby som tam zašiel a ten čas si bude musieť nájsť aj on, a dúfam, že si túto situáciu do budúcna zapamätá. Proste ma už nebaví aby sa takéto kixi prepiekli bez min. povšimnutia aspoň takouto formou a verím ako celoživotný optimista, že to bude mať aspoň nejaký výchovný prínos do budúcna ak budú predvolávaní za tieto priestupky.
23.04.2013 - 20:46:34
00
super :y:
23.04.2013 - 20:53:18
00
Jj, Joli drzim palce a ozaj super reakcia :-)
23.04.2013 - 21:14:07
00
Urobil si to vyborne Joli.
23.04.2013 - 21:23:03
00
Dufam ze to pomoze :y: :y: :y:
23.04.2013 - 21:33:08
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up