Ahojte,
pred 3 mesiacmi som sa rozhodol ze sa zucastnim amaterskeho triatlonu. Pocas pripravy som zistil ze milujem cyklistiku a ze je to jednoznacne moja najsilnejsia disciplina.

Kupil som si Spesla a teraz rozmyslam co by bolo vhodne upgradovat na to aby som na relativne kratkej trati 20km (sprint triatlon) stiahol cas co najviac.

1.) Viem ze odpoved cislo jedna je trening, trening a zase trening ;-) (tu si myslim ze progress je -> 32 km/h priemerka na 60 km trati - rovina, zacinal som od uplnej nuly.

2.) Viem ze najvacsia slabina mojho biku je v kolesach a pneu (relativne tazke). Ja osobne som vyssia postava s vahou 89kg (dole uz asi moc nepojde kedze uz slo 9 kg).

Takze hlavna otazka znie -> urobi len samotna vymena pneumatik vyrazny rozdiel na 20 km trati, alebo je potrebna este aj vymena kolies? Urobi to vobec na 20km trati rozdiel dajme tomu 1 minutu?

Dakujem moc.
S pozdravom,
Ivan


Naposledy upravil Chavez dňa 21.05.2013 - 21:13:22, celkovo upravené 1 krát.

21.05.2013 - 20:57:28
00
Zabudol som dodat ze mi nejde o ziadne profesionalne pretekanie, ale skor o dosiahnutie ciela. Cisto v tom je sutazny duch a obmedzeny budget ;-)
21.05.2013 - 21:00:50
00
Zlepsit flexibilitu a dat riaditka nizsie, pridat sprint triatlonove casovkarske nadstavce (aby nepretrcali za paky). Sprint triatlony su vacsinou na rovinach, nie? Tam ti lahsie kolesa nejak extra nepomozu, mozno nejake pneu s lepsim valivym odporom a hlavne kolesa s vyssim rafikom, vaha pre teba taka podstatna nebude (takze asi zbytocne ist do nejakych megadrahych, skor skusit nieco ako campa scirocco s 35mm rafikom a aero spicami)
21.05.2013 - 21:04:25
00
Chavez nepomoze ti to nic,kedze pojdes v haku za ludmi a tam ti nebudu hrat velmi rolu tie kolieska,aspon podla mna a vyvinut 50-55km/h speed s elitou bude masaker
tie casovkarske nadstavce si nedavaj,lebo su zakazane
ak chces fakt investovat doporucujem ceknut bike24.com,maju tam 30-40% zlavy na zipp kolesa... presne co potrebujes/chces
ako radi ice= ultra vysoky tazky raf od 60mm-90mm ZIPP/VUELTA/REYNOLDS apod
ak ides do Dvorov/n Zitavou,tak sa tam stretneme,je to pre zaciatocnikov najlepsi pretek na SVK= super pretek v rodinnej atmosfere :y:

MSR v Triatlone v Batovciach sa nejde ziadna rovina :D prvy usek smerom Batovce-Bohunice-Majere je nonstop stupanie,kde su skryte 2 mensie mrsky v priemere prvy 8% 150m druhy cca 12% 200m...potom smerom Majere-Pukanec-Devicany je to klesanie...robia sa 3 okruhy=90km
ale ako pise ice,sprint je super rychly rovinaty svih
21.05.2013 - 22:39:11
00
Dakujem za rady. No ziadne take velke investicie neplanujem. Chcel som skor zistit ci na rovine urobi nieco iny plast alebo pripadne lahsie koleso s rychlostou. Vidim ze koleso nie a plast si asi zmenim na pretek na nieco lepsie.

Zaroven si nechcem uzko profilovat bike na triatlon, kedze sa chystam aj na nejaku vyslovene cestnu cyklo akciu.

Canopus - dik za info ohladom toho nadstavca. Ja som si povedal ze prvy dam v Hurbanove co je tyzden po Dvoroch. Ale asi tam zbehnem pozriet ako to tam vypada nech viem co ma caka. S profikmi sa urcite porovnavat nechem. Je to cisto vola zucastit sa a dobehnut to pokial mozno nie posledny :-)
21.05.2013 - 23:29:44
00
no minuly rok boli na sprintoch povolene nadstavce (tohtorocne pravidla som nepozeral), samozrejme ale len s nalezitymi parametrami (nesmu pretrcat dalej ako paky, takze len take male tycky, ale aj to moze pomoct ak nechytis hak, zalezi aky si plavec a ci sa vies udrzat s nejakou skupinkou hh)
22.05.2013 - 08:43:39
00
ice29 tie pravidla sa nemenili ohladne nadstavcov,takze to nemohol byt sprint resp. kratky... jedine zeby dal organizator vynimku,co silne pochybujem
22.05.2013 - 09:19:42
00
nie nie, sprint nadstavce su povolene priamo triatlonovou uniou :) (a aj ich dost ludi vyuziva)
pastnute z pravidiel STU..

m/ pri pretekoch s povolením jazdy v háku sú povolené len klasické cyklistické riadidlá. V prípade použitia triatlonového nadstavca - ten nesmie presiahnuť o viac ako 15 cm zvislú osu predného kolesa a zároveň nesmie presiahnuť predné vonkajšie obrysy brzdových páčok.
n/ rovný triatlonový nadstavec musí byť vpredu spojený a dopredu nesmú smerovať žiadne páčky (brzdové, radiace). Môžu byť použité “grip$shifty” a opierky rúk. Toto obmedzenie sa nevzťahuje na preteky na ktorých je zakázaná jazda v háku
22.05.2013 - 09:23:49
00
canopus ved to mas tam v pravidlach, pri hakovanom triatlone mozes pouzit tie mini nadstavce co su spojene a netrcia za paky :) a velmi vela pretekarov to pouzivalo na sprintoch na ktorych som bol osobne :) este som sa o tom aj bavil s pretekarmi, ked som bol v Ziline na sprint triatlone porovnavali sme to (bo ja som mal vtedy namontovane klasicke dlhe nadstavce, bol som tam len ako divak)
na nehakovanych triatlonoch mozes pouzit normalne dlhe nadstavce, alebo casovkarske riaditka, whatever
22.05.2013 - 09:43:40
00
by som uplne zakazal na takychto kratkych svihoch tie hrazdy.... i ked su spojene tie hrazdy vpredu uber shit paskami,aby sa niekto nenapichol,ale aj tak
presne ako to tu uz niekde pisal JoKo ohladne kyvani sa tych jazdcov :tmi:
ice29videl si na olympiade zeby mali hrazdy? tie male hrazdicky ano,ale nevidim v tom ziadny zmysel


Naposledy upravil canopus dňa 22.05.2013 - 09:53:39, celkovo upravené 1 krát.

22.05.2013 - 09:46:22
00
to je pravda :) ale tak ked je to raz povolene a vyuziva to vela ludi tak skoda sa o to oberat, kedze to vie pomoct (zalezi od okolnosti samozrejme)
22.05.2013 - 09:52:05
00
Co poviete na Vision Trimax T 30, sa tu par potuluje po bazaroch. Mate s tym skusenosti?
22.05.2013 - 12:20:25
00
Mám FSA Vision Team 30, a tie rafiky su dost makke. Avsak myslim si, ze ak neplanujes investovat aspon do Shimano RS-80 C50, alebo FSA Vision Trimax T42 tak to nie je zla volba.
22.05.2013 - 13:07:59
00
Neviem ci teraz mysli Team30 alebo T30, to je dost podstatny rozdiel :) kamos jazdi T30ky a nestazuje si, kupil ich tusim od Raver-a, za tu cenu v pohode kolesa
22.05.2013 - 14:11:39
00
Co on mysli to neviem, ja si myslim ze mysli Trimax T30 :)

Ja len vravim ze moje Team 30 su dost makke.
22.05.2013 - 14:28:17
00
keyboard_arrow_up