Nazdar,

mám brzdy Shimano Saint M810 a nedávno sa mi s nimi vyskytol problém. Všetko fungovalo ako malo až kým bicykel nezostal celú noc otočený naopak, brzdy vôbec nezaberali (páčku som bez nejakého brzdného účinku stlačil až ku gripu), napumpovanie brzdy pomohlo iba dočasne, páčka stále zaberala až takmer pri gripe a pri pumpovaní brzdy sa neustále objavovali bublinky v nádržke. Brzdy som odvudušnil podľa návodu, nepomohlo. Stále strácali tlak a zaberali veľmi ďaleko. Potom som odvzdušnil bez odvzdušňovacej vložky - vytlačil piesty aby boli platničky čo najbližšie pri kotúči, a natlakované zavrel. Dobre funkčné to vydržalo jeden deň jazdenia, páčky zase začali zaberať až pri gripoch a brzdy zmäkli. Taktiež sa stále objavujú bublinky v nádrži, aj keď boli brzdy niekoľkokrát odvzdušnené...

Budem veľmi vďačný ak niekto viete čo s tým, alebo aspoň čo by mohlo takéto správanie zapríčiniť. :)
21.05.2013 - 17:08:32
00
musis to pumpovat az kym neprestanu vychadzat bublinky. Nabuduce pred tym ako otocis bike odporucam trochu stlacit paky a zaistit ich napriklad gumickou. Vtedy totiz piest zaslepi tu dierku kadial ti prenikol vzduch z expanzky do prasata.
21.05.2013 - 17:17:02
00
Vypumpovať vzduch napadlo aj mne, no naposledy som to vzdal po pol hodine, čo mi stále vychádzali bublinky pritom pri odvzdušnení kvapalina prechádzala pekne bez akýchkoľvek bubliniek.
21.05.2013 - 17:27:48
00
pri odvzdusneni ide olej priamo hore, vtedy dokaze vytlacit iba vzduch z vedenia. Ale ak je v opacnej strane strmena pri piestoch vzduch, ten to nevytiahne, musis sa s tym pohrat, najlepsie aby hadica išla čo najrovnejšie k páke, stále pod stúpajúcim uhlom. Najlepšie bude keď odmontuješ strmene, dáš tam tú vložku a počas stláčania nimi budeš otáčať, triasť atď, aby sa vzduch dostal hore. Až keď prestanú vychádzať bublinky, tak brzda bude fungovať správne aj naďalej. Potom už len dolej olej úplne do vrchu nádržky a zakrúť krytku aj s tesnením, prebytočný olej utri a jazdi :)
21.05.2013 - 17:35:29
00
packy su na hovno riesene, vzduch dokaze podfuknut popod tesnenie davacieho valceka a pritom nemusi packa este ani slzit. okrem toho sa v packe dokaze vzdy trochu vzduchu zachytit a mozes robit vsetko mozne, ajtak to neodvzdusnis. pozri si vsak packu, ci ti jemne uz neslzi. mal som podobne problemy a je to na nervy. napr. aj pocas manualu ked je packa v inom sklone odrazu sa mi stavalo, ze packa sa "prepadla" az ku gripu. mal som 2 pary tychto paciek/brzd. strmene top, packy flop.

zozen si packy novej generacie!!!! deore/slx/xt...a mas vystarane. inak mozes odvzdusnovat do aleluja.
22.05.2013 - 13:08:35
00
no najprv ich treba poriadne odvzdusnit systemom striekacka od spodu, aby vytlacilo vsetkok vyduch, potom dotlakovat packu na spravny kratky chod, doliat dostatok oleja skoro po hranu nadrze a potom zavriet dekel, skratka v nadrzke nesmie byt vzduch, vtedy sa ti nezavzdusni ani hore nohami.
22.05.2013 - 13:40:08
01
no najprv ich treba poriadne odvzdusnit systemom striekacka od spodu, aby vytlacilo vsetkok vyduch, potom dotlakovat packu na spravny kratky chod, doliat dostatok oleja skoro po hranu nadrze a potom zavriet dekel, skratka v nadrzke nesmie byt vzduch, vtedy sa ti nezavzdusni ani hore nohami.

:handshake:
22.05.2013 - 15:29:27
00
Brzdy som znova odvzdušnil a napumpoval, bublinky sa už neobjavovali. Mám však ešte otázku ohľadom tlakovania na správny krátky chod. Keď brzdu normálne založím na kotúč a pumpujem nejaká vzdialenosť sa nastaví, no je to stále ďaleko (páčka má dlhý chod). Vždy teda zložím koleso, a naprázdno (bez kotúča) vytlačím piesty aby brzda zaberala čo najskôr. Je to normálne správanie bŕzd ?
22.05.2013 - 16:59:51
00
to ti takto nepoviem ... musel by som pobrzdit :)
22.05.2013 - 21:34:43
00
Podla mňa to nebude ešte stále dobre odvzdušnené
22.05.2013 - 21:53:28
00
to bude asi stary saint? vsak? tie mali problem (prva-druha seria - ak to niekto dokaze rozoznat) so zavzdusnovanim.
chod paky vies nastavit len cez free stroke. ak je to spravne naplnene, tak by to malo ist pekne do tvrda, zadna paka trochu dlhsi chod ako predna... saint nema kratky chod. shimano vo vseobecnosti nema kratky chod paky.. skor priemer..
22.05.2013 - 22:30:02
00
pridal by som aj ja sem s mojim problemom aby som neotváral novú tému..... mám ten istý problém brzdy som kúpil tuna v bazáre ale zdá sa mi ze zadná má strašne dlhý chod a oproti prednej brzde sa mi aj po odvzdušnení zdá, že je makkšia. Myslíte, že ak by som vymenil staré páky M810-ky za nové zee vyriešilo by to celý problém ?
30.10.2017 - 21:31:56
10
pouzi figel o ktorom pisal Ashton par prispevkov vyssie. ajtak - tie stare paky si pamätam ze to bol des a dobre vyladit sa to nikdy nedalo. vymena za nove packy ci uz zee, slx, xt atd ma urcite vyznam.
31.10.2017 - 10:54:11
00
pozeral som uz zee aj slx pricom slx-ka sú drahsie cca o 3 eura páka teda sa da povedat ze nic ale neviem teda teraz ktore kupit je tam nejaky rozdiel medzi niki okrem externého nastavenia vzdialenosti paky od riaditok ? alebo nie sú paky zee tuhsie alebo nieco take ?
01.11.2017 - 19:57:02
00
Zee su stvor a Slx dvoj piesty.To je najzakladnejsi rozdiel.
01.11.2017 - 20:23:38
00
keyboard_arrow_up