tak mlady clovek nema trestno-pravnu ani majetkovu zodpovednost,podla zakona je zodpovedny rodic,ci?navyse chcel by som vidiet toho rodica,kebyze sa mlademu nieco stane,na mojom mieste by som toho cloveka ako uskrtil vlastnymi rukami
dnes vysiel z basy trkvas ZITNY,kolko tam ten vobec sedel doprdele?...
27.05.2013 - 12:36:42
00
Doprdele nesedel a do prdele ani mozno nic nedostal.
Internatna zurka sa skoncila a ide pekne do prace...
PS: nedanie prednosti pri vyjazde z dvora, byt chlapcovym fotrom, idem na pohotovost s bolestami krcnej chrbtice a zrobim mu tyzden prazdnin... Potom by dedo videl, kto komu nedal prednost.
27.05.2013 - 12:43:06
00
„Hovoríte, že bicyklovanie je vhodné pre životné prostredie. Cyklisti však majú vyššiu srdcovú činnosť a viac dýchajú, to znamená, že vypúšťajú viac oxidu uhličitého,“ odpísal v dnes už slávnom liste.

Po vlne tvrdej kritiky sa Orcutt za to ospravedlnil s tým, že chcel len upozorniť na to, že aj cyklisti produkujú aspoň trochu emisií.

Nie je však jasné, či zmenil svoj názor na zdanenie bicyklov. Ako napísal aj v emaile, vodiči platia za cesty daň (z benzínu) a cyklisti momentálne za cyklocesty, ktoré používajú, nič.


Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/6815544/v-new-yorku-sa-zacala-bicyklova-revolucia-niektorym-prekaza.html#ixzz2UZ5ZisEN

:D
28.05.2013 - 08:11:19
00
Dnes idem z práce, križovatka tvaru T, z vedľajšej chcem odbočiť do ľava na hlavnú. Na semafóroch asi 8 áut. Tak som ich obišiel a zaradil sa vedľa prvého. Čierne BMW, vodič niečo cez 20 rokov. Tiež odbočoval do ľava. Keď videl, že stojím vedľa neho, začal sa hrať s plynom a stále čumel na mňa. Myslím si, čo ma má čo očumovať idem viac dopredu, môže mi čumieť na chrbát.Dopredu k bielej čiare bolo ešte asi 2 metre. Tak som šliapol a potom zabrzdil. Ten vypatlanec si asi myslel, že skočila zelená a vyrazil, na tvári úškrn, že predsa nejaký bajker ho nebude predbiehať. Ten úsmev mu vydržal asi pol sekundy, kým sa nepozrel dopredu a nezbadal autá, ktoré odbočovali z hlavnej na zelenú. No, brzdil asi aj ušami, ale ubrzdil. Len ten úsmev mu nejak zamrzol.
28.05.2013 - 16:13:45
00
Vcerajsia skusenost s vodicom dvojkolesoveho nemotoroveho vozidla, ked som siel na bajku domov:
Idem najprv bocnou ulicou, neskor prechadzam na chodnik vedla frekventovanej stvorprudovky. Krizom cez 4 pruhy sa sikmo napajana ku mne na chodnik typek na bajku. Slape na uplne brutalne tazke prevody, obieham ho a ostavam stat pred prechodom, aby som pustil auta, ktore dostali 200 metrov nizsie zelenu. Typek obzera auta a takmer ma zrazi, no usami aj ocami to ubrzdi 10cm odomna. Cakame spolu, od krizovatky ide dlhocizna kolona, ked sa zrazu typek rozhodne ist cez prechod tesne pred poslednym autom kolony. Auto musi samozrejme flekovat na brzdy a takmer vyleti von z cesty.
Ked sa sofer spameta, dava prednost preventivne uz aj mne, nech kludne prejdem na druhu stranu. Hanbim sa ako pes, ze ma spaja s tym pripadom...
Typka nestiham dobehnut, ale o 100 metrov dalej sa uz ani nesnazi brzdit a vleti na prechod rovno medzi pomaly sa posuvajuce auta priebezne vychadzajuce na hlavnu cestu. Autobus v druhom pruhu to LTT ubrzdi pred typkom, co stoji na ceste ako vystrasena srnka a cumi do svetiel autobusu... V tej chvili uz zosada z bajku a poklusom ho pretlaci znova na chodnik. Medzitym prichadzam k prechodu aj ja, samozrejme vo svetle danej situacie dostavam automaticky prednost :-D
Typek medzitym nasadol na bajk a znova chodnikom pokracuje v jazde. Nase cesty sa rozchadzaju, kedze odbocujem na kopec. Na moje prekvapenie dotycneho stretavam o 2 minuty, ako nesie bicykel hore schodmi veducimi na hornu ulicu...
Premyslam ci mal daco v sebe, alebo proste mu len nevysiel den, ze za necele 2 minuty takmer sposobil 3 nehody.
28.05.2013 - 16:35:06
00
Ak to bol introvert tak ho už na ceste s autami v živote neuvidíš. Aj malý fail dokáže zničiť sebavedome a koncentráciu pod bod absolútnej nuly a potom po**re aj to čo sa nedá. Borok.
28.05.2013 - 17:28:32
00
2.5% promile ? :lol:
28.05.2013 - 17:52:21
00
promile je znacka percenta s gulickou dole navyse, musis sa rozhodnut Ito :D
28.05.2013 - 18:48:16
00
Jejda .. to je mily preklep .. vychodniarom to ale nevadi :P
28.05.2013 - 18:59:01
00
Dnes idem z práce, križovatka tvaru T, z vedľajšej chcem odbočiť do ľava na hlavnú. Na semafóroch asi 8 áut. Tak som ich obišiel a zaradil sa vedľa prvého. Čierne BMW, vodič niečo cez 20 rokov. Tiež odbočoval do ľava. Keď videl, že stojím vedľa neho, začal sa hrať s plynom a stále čumel na mňa. Myslím si, čo ma má čo očumovať idem viac dopredu, môže mi čumieť na chrbát.Dopredu k bielej čiare bolo ešte asi 2 metre. Tak som šliapol a potom zabrzdil. Ten vypatlanec si asi myslel, že skočila zelená a vyrazil, na tvári úškrn, že predsa nejaký bajker ho nebude predbiehať. Ten úsmev mu vydržal asi pol sekundy, kým sa nepozrel dopredu a nezbadal autá, ktoré odbočovali z hlavnej na zelenú. No, brzdil asi aj ušami, ale ubrzdil. Len ten úsmev mu nejak zamrzol.

toto sa mi stava casto. neviem, preco si takmer kazdy vodic mysli, ze chcem s nim pretekat. na zaciatku som si myslel, ze je to mladym vekom. ale aj pani v rokoch, od ktorych by som cakal rozvahu, su rovnaki. naopak zeny su viac ohladuplnejsie.
28.05.2013 - 19:01:44
00
mozno to iba nevnimas ako pretek, ale ak vyrazis, si rychlejsi... :P
28.05.2013 - 19:03:46
00
naopak zeny su viac ohladuplnejsie.

No tak so zenami si budes musiet poopravit nazor tiez. Tiez som si myslel, ze zeny su ohladuplnejsie za volantom ale v zmysle emancipacie uz mohutnymi skokmi dobiehaju aj tuto oblast prasackeho jazdenia.
28.05.2013 - 20:46:48
00
andrej25 to som, ale zrejme sa im nepaci, ze sa dostanem az dopredu :D
b0b0 asi som zatial stretol iba tie neemancipovane :lol:
28.05.2013 - 21:23:25
00
Dnes idem z práce, križovatka tvaru T, z vedľajšej chcem odbočiť do ľava na hlavnú. Na semafóroch asi 8 áut. Tak som ich obišiel a zaradil sa vedľa prvého. Čierne BMW, vodič niečo cez 20 rokov. Tiež odbočoval do ľava. Keď videl, že stojím vedľa neho, začal sa hrať s plynom a stále čumel na mňa. Myslím si, čo ma má čo očumovať idem viac dopredu, môže mi čumieť na chrbát.Dopredu k bielej čiare bolo ešte asi 2 metre. Tak som šliapol a potom zabrzdil. Ten vypatlanec si asi myslel, že skočila zelená a vyrazil, na tvári úškrn, že predsa nejaký bajker ho nebude predbiehať. Ten úsmev mu vydržal asi pol sekundy, kým sa nepozrel dopredu a nezbadal autá, ktoré odbočovali z hlavnej na zelenú. No, brzdil asi aj ušami, ale ubrzdil. Len ten úsmev mu nejak zamrzol.


Toto je skoro výborný vtip zo života. Už som bol na pokraji výbuchu smiechu, len to skončilo bez plechariny v jeho podaní. No jeho šťastie, inak by som ostal v kŕči na zemi s deficitom kyslíku a stiahnutou bránicou a slzami v očiach.
Krásne si ho nachytal. :rofl: :y: :D :lol:
29.05.2013 - 21:12:29
00
No tak so zenami si budes musiet poopravit nazor tiez. Tiez som si myslel, ze zeny su ohladuplnejsie za volantom ale v zmysle emancipacie uz mohutnymi skokmi dobiehaju aj tuto oblast prasackeho jazdenia.

Mne jedna co ma nabrala autom povedala: "Prepacte je to moja vina, nenapadlo ma, ze moze po ceste ist cyklista" - Takze podla mna zenam patri nieco ine do ruky ale nie volant!!!
29.05.2013 - 21:18:31
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up