favoritom je "opäť Cube"? Som myslel, že Merida? :o
07.06.2013 - 09:55:43
00
Dnes idem obidva okuknut a padne definitivny verdikt - dufam :) CUBE hlavne kvoli vidlici
07.06.2013 - 10:05:32
00
Tá dema by bola po nejakej zľave (a v prípade že by sadla geometria) výhodná kúpa, poslúžil by minimálne tak dobre ako Cube/Merida, dokonca aj tie kolesá sú jednoznačne najlepšie a jediné čo by mi tak viac vadilo sú kľuky a brzdy (ale to sa dá vzhľadom na tú cenu prežiť v pohode).
07.06.2013 - 10:29:27
00
veru cghlapi mate pravdu!!!
jednoznacne sa vraciam na strop 1300€.

slabej kondicky by som sa nebal. posldne tri mesiace boli take ze som pomaly ani paty nevytiahol z kancelarie - a pupek rastol:/ v zime som hoodne aktivne lyzoval (min 3-4 tyzdne) + som stihal cvicit. a na jasen some behaval. cize kondycka bude cobydup spat:)

kupa bicykla. nechcem ani moc drahy ale zas ani taky aby som po mesiaci(2-3) nezacal mat pocit ze som radsej mohol viac zainvestovat. som piestanec a za mojho mlaadi piestany vyzerali jak china town :D cize na bicykli som sa skoro aj narodil :D teraz pracujem v ba (byvam v raci pod kopcami) a tu by som chcel po kopcoch na nom behat (i hradzi:)
ak by som ho ajtu nevyuzil tak urcite neskor v PN - ked sa tam vratim. ved tam beha pohorach kazdy druhy.
cize bicykel urcite nebude u mna len tak vyhodene peniazky do vzduchu....

tej CUBE ma zle kolesa??? podla coho tak sudite? rafiky ci plaste? ma tusim slx naboje (aj ked nie pevne).

kokso za par dni som sa pomerne dost vela dozvedel o MTB bicykloch. samozrejme si nemylim ze tomu rozumiem - este dlho potrva! ani sa s vami nemozem porovnat - ale ja to porovnavam so skoro nulovymi mojimi predchadzajucimi znalostami :)
07.06.2013 - 11:46:57
00
Ked hladas naj bike za naj cenu tak by som isiel do canyonu alebo do radonu:
http://www.canyon.com/_sk/mountainbikes/bike.html?b=3013
http://www.bike-discount.de/shop/k1275/a86713/zr-race-29er-7-1-sl.html
pripadne canyon trochu nad limit:
http://www.canyon.com/_sk/mountainbikes/bike.html?b=3014
Ten radon by ti bol asi maly, tak potom jeden s tych canyonov. A preco nechces objednavat zo zahranicia? Aspon nebudes mat dilemu co vziat :)
07.06.2013 - 14:45:25
00
skoro vsetko co sa da nakupujem na eshopoch - ale v takych co maju tzv. "kamennu predajnu" aby som to v pripade propblemu nemusiel posielat niekam dalako.
objednavat bajk zo zahranicia - neviem - mam z toho zvlastny pocit co sa tyka zaruky. cital som komentare ze ludia boli spokojni... - ale ja som amater, potrebujem vsetko pri kupe ponadstavovat, ak nebude nieco fungovat pobezim sa spytat ze preco.

a hlavne nevedel by som aku velkost si objednat a ak mi nebude sediet zas posielat naspat dufat ze ta ina velkost bude lepsia??? keby som bol skusenejsi bajker, poznal ludi s takymi bajkami, bol viac rozkukany a viac tomu rozumel - potom by som sa na to asi dival inak.

teraz sa este len hladam a spekulujem ze aky bajk a taak. cize pre mna kupa z netu neprichadza v uvahu.
Ale dakujem za ponuky ;) no tento krat tobude musiet byt drahsie (slabsia vybava) z kamenneho obchodu tu v BA :)
07.06.2013 - 15:31:17
00
Som obrovsky fanusik Canyonu, ale ako som sa uz vyjadril aj skorej v tejto teme, je to predsalen pre ludi co si uz co to vedia porobit sami (alebo maju niekoho co im to vie porobit). Netreba hned vediet 100 hodinovy servis foxky, ale aspon zakladne veci ako nastavit prehadzku, presmyk, brzdy, "nafukat" vidlu, skontrolovat vole a pod treba vediet. Z toho titulu si myslim, ze tvoje uvazovanie je velmi spravne v tomto smere.

Kazdy seriozny predajca z kamennej predajne na SK ti bicykel nastavi a povie ti ze po 100 alebo 200km mas dojst na bezplatny servis/kontrolu/doladenie. Ono ta vyssia cena nie je lne marza pre obchodnika.
07.06.2013 - 16:13:49
00
Money in my pocket... on the way to buy the" kocku" :)
07.06.2013 - 17:48:14
00
http://www.biker.sk/mtb/bazar/2043/specialized-stumpjumper-ht-29-comp
07.06.2013 - 23:55:13
00
s Bajkom som spokojny! 35km (kopce+rovina) trochu citim nohy a vobec si necitm zadok :D

Pani dakujem za rady - urcite by som nebol taky spokojny keby nebolo vas a vasej pomoci.
08.06.2013 - 17:35:07
00
Ahoj. Nedaj sa zvyklat expertami na brzdy, ramy ba zastarlost. To nei je auto, ze ho navrhnu 4 roky pred zacatim vyroby a Ty si ho kupujes, ked uz po 10 rokoch konci vyroba.
Bike je bike - ma nejaku vybavu. Myslim si,z e tam uz vela nevymyslia. O specialitach nech sa bavi ten, kto jazdi tisice km rocne a nejake maratony. Na bezne rekreacne vozenie Ti staci aj menej vymakany bike. Pravda je -pockaj do jula, budu zlavy - chod do obchodu a nieco ti poradia, potom sa rozhodni. ak Ta to vozenie chyti, tak si kupis lespi, alebo si osadis lespise komponenty. Ja tak sa to opotrebuva - dolezite je mat ram, krtory Tvoju hmotnost v pohode udrzi a vydrzi :-)
Bezne vyrobcovia udavaju nosnost do 120 kg.
16.06.2013 - 20:47:52
00
s Bajkom som spokojny! 35km (kopce+rovina) trochu citim nohy a vobec si necitm zadok :D

Pani dakujem za rady - urcite by som nebol taky spokojny keby nebolo vas a vasej pomoci.

a čo si vlastne kupil?
16.06.2013 - 22:07:46
00
Tu (kocku) cize cube :)
17.06.2013 - 07:33:44
00
keyboard_arrow_up