Nechapem, co tu riesite. Jfab ma podla mna pravdu. Na ceste sirokej 5-6m je dostatok priestoru na to, aby som mohol obist v normalnej vzdialenosti cyklistu, zatial co z druhej strany ide dalsi na bicykli...auto nema sirku 3m...
Vzdy, ked vidim, ze za mnou ide auto, tak sa stiahnem viac ku kraju, stale vsak tak, aby som mal priestor na uhybanie(na bicykli)...niektori tu prilis hatuju na vodicov, prehanaju to trosku.
17.06.2013 - 13:39:58
00
Skusim este raz, ale misoR to uz vysvetlil: "Strcit sa autom medzi dvoch oproti sebe iducich triezvych cyklistov na beznej dvojprudovej ceste je uplne normalne, bezproblemove a bezpecne." Co myslite, kolko metrov bocneho odstupu budem od kazdeho cyklistu? A nikde som nepisal o ziadnej rychlosti, ako sa tu niektori snazia ukazat, ze som vrah cyklistov. Za 26 rokov soferovania som nezaplatil jedinu pokutu.
17.06.2013 - 14:12:55
00
Typicka sirka cesty 1. triedy je u nas 3,5m + krajnica. Vychadzajme z konzervativneho pristupu 3,5*2=7m . Ked dalej konzervativne predpokladame, ze jeden aj druhy cyklista nepojdu uplne po krajnici, ale 0,5m od nej, + maju vlastny psychologicky priestor 0,5m na obe strany, vychadza ta tak, ze jeden aj druhy zaberu do stredu vozovky 1m. Z toho nam vychadza, ze cesta sa zmensi 7m-1m=6m. Ked k tomu priratame este bezpecnu sirku obiehania = 1,25m cesta sa nam zuzi o dalsich 2,5, takze spolu to bude 6m-2,5m = 3,5m. Vysldok je teda "tunel" siroky 3,5m do ktoreho sa musi vojst bezne auto, ktore ma rozmery 2m ak ratame konzervativne. Este stale tak ostava "rezerva" 3,5m-2m = 1,5m. Ano, takze po zvazeni vsetkych faktorov ako sirka dvojprudovky, dvoch cyklistov a ich psychologickeho pristoru, dalej sirky bezpecneh oobiehania a sirky auta dostavame, ze dane predbiehanie cyklistu na dvojprudovke ak oproti ide dalsi cyklista, je maximalne bezpecne s rezervou 1,5m. Ide uz len o to, ako predbiehanie dany vodic motoroveho vozidla uskutocni -> a to je jediny dovod NEbezpecnosti danej situacie, podla mojho nazoru.

Ja osobne by som vsak na tych par sekund pribrzdil, pripadne len zvolnil, ked vidim, ze sa takato situacia o par sekund vyskytne...
17.06.2013 - 14:31:01
00
Ide uz len o to, ako predbiehanie dany vodic motoroveho vozidla uskutocni -> a to je jediny dovod NEbezpecnosti danej situacie, podla mojho nazoru.
Ja osobne by som vsak na tych par sekund pribrzdil, pripadne len zvolnil, ked vidim, ze sa takato situacia o par sekund vyskytne...

Super, tak nejak by to malo byt.
17.06.2013 - 14:36:12
00
dovo, preco ma chces za kazdu cenu presviedcat, ze na cestach cyklistov ohrozujem. Sam som jeden z nich. A to, s cim som s tebou nesuhlasil je toto: "Obiehanie cyklistu v case, ked ide v protismere iny cyklista, je porusenim dopravnych predpisov." Take nieco v ziadnom zakone nie je. To len ty si prisposobujes ohroznie na tuto konkretnu situaciu.

Co chcem? Neblazni, nemam potrebu. Ako som napisal skor, je mi jedno, s cim suhlasis, s cim nie, ako jazdis. Skutocne. Kludne si mysli o mojom vyklade zakona, co chces. Budem verit svojim vedomostiam aj o cestnom prave, svojim skusenotiam z praxe nielen ako vodic, ale aj inak a hlavne ako cyklista nielen zo slovenskych ciest. Bez nadradovania, bez podmienovania citacie zakona, dokazovania si, ze viem viac ako policajti v bielych koseliach. A budem robit jedno: Povazovat cyklistov za rovnocennych ucastnikov cestnej premavky hlavne ked jazdim na aute. Ziadne nepisane pravidlo silnejsieho, rychlejsieho, ved mam miesto, cesta je dost siroka. Chcem im dat to, co mozno niekto iny da mne. To, co je v zahranici uplne normalne hlavne v cyklisticky rozvinutych krajinach. Maximalnu ohladuplnost bez akehokolvek pocitu ohrozenia ci obmedzenia. Pretoze nemaju kapotu, airbagy, bezpecnostne pasy a su velmi zranitelni. Bohuzial nemam sklenenu gulu, aby som na 100% vedel, co urobi predbiehany cyklista alebo cyklista oproti. Ci mu nepride zle, nedostane defekt, nevbehne mu do cesty zviera, dieta, lopta alebo sa stane cokolvek a ci stale pojde rovno ako v case predbiehania. Radsej pojdem vo svojom pruhu za nim, pockam, kym sa oni neminu a ja budem mat volny protismer. Stratim mozno par sekund a mozno si to ani nevsimne, ale mozno v duchu podakuje, ze som bral ohlad na neho, kolegu oproti a na to, ze mam v rukach zbran na styroch kolesach. A ktovie, mozno niekedy, ked pojde na aute, urobi to iste voci mne ci niekomu inemu. Vtedy ti ani zakony so smiesnou sadzbou netreba, ani policajtov. Staci obycajny ludsky pristup. Volba je na kazdom.
17.06.2013 - 15:04:25
00
aby sme vedeli, o čom sa hádame...a kto je ješitný...
"§15
Predchádzanie
(3) Vodič nesmie pri predchádzaní ohroziť ani
obmedziť vodiča vozidla, pred ktoré sa po
predídení zaraďuje; pritom je povinný
dávať znamenie o zmene smeru jazdy. Pri
predchádzaní musí zachovávať
dostatočný bočný odstup od
predchádzaného vozidla.
(5) Vodič nesmie predchádzať,
c) ak by ohrozil alebo obmedzil vodiča
jazdiaceho v protismere, alebo ohrozil
iného účastníka cestnej premávky"
17.06.2013 - 15:50:48
00
este si zabudol §2 odst.2 pism.o:
(2) Na účely tohto zákona sa ďalej rozumie
o) neohrozením povinnosť účastníka cestnej premávky počínať si tak, aby inému účastníkovi cestnej premávky nevzniklo nijaké nebezpečenstvo :)
17.06.2013 - 16:32:56
00
Nezabudol...vychádzal som z pôvodnej citácie...§ 2 sa tam nespomína
17.06.2013 - 16:41:22
00
myslis tu moju, kde som spominal paragrafy? nemal som preco spominat. vymedzenie pojmov je zaklad.
17.06.2013 - 16:49:00
00
Riesite tu kraviny, na cestach sa mi minimalne raz za vyjazd stane, ze proti mne nejaky kreten predbieha ine auto, par krat aj kamion. A co urobis, nic.
17.06.2013 - 16:54:52
00
chcelo by to ocelovych jezkov,nech sa chlapci zapotia pri meneni defektu
17.06.2013 - 17:01:45
00
ja by som sa opýtal tých pánov humoristov čo tu spomínajú nejaké vybiehajúce zvieratá, bočný vietor, výmoly a diery na ceste, náhlu nevolnosť u cyklistu a podobne bláboly.. že keď ten cyklista spraví tú 1,5m velkú vlnu či sa im zdá ten ich 1,2m odstup pri obiehaní dostatočný :D
vlastne keď sme pri tom taká vyhýbacia vlna vie byť kludne aj 3-metrová :bow: takže dobehnem cyklistu zaradiť sa a po najbližiu križovatku kde bude odbočovať ideme 30? :hai:
17.06.2013 - 18:38:01
00
Pekne sa to tu rozbehlo.Potešilo ma,že nie som jediný "arogantný *****",ktorý na slovenských cestách zabíja chudákov cyklistov.Takže vám prajem veľa šťastných kilometrov po našich cestách bez bočného vetra,zvierat,výmolov,infarktov a podobných nepríjemností!
17.06.2013 - 18:54:51
00
kesalp: kolko mas uz zarezov ? :lol:
17.06.2013 - 19:20:38
00
Riesite tu kraviny, na cestach sa mi minimalne raz za vyjazd stane, ze proti mne nejaky kreten predbieha ine auto, par krat aj kamion. A co urobis, nic.

Toto by sa mozno dalo http://www.youtube.com/watch?v=kLj4zaoMkRE .. 6:43
17.06.2013 - 19:25:58
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up