Nejakú prilbu do 25-30€ viete poradiť? Skúšal som všelijaké okolo tých 15-20€ ale nesedeli mi dobre na hlave, tie drahšie už hej ale neviem ktorú by som mal brať.


Neporadim ti sice prilbu do 30Eur, ale nebude to daleko. Dlho som jazdil s prilbou z Lidlu, ale prisiel cas na nieco poriadne. Skusal som po obchodoch vselico, nic mi nesedelo optimalne, vacsinou sa mi zdali prilby siroke a kolisali sa z boka na bok - a to nemam maly obvod hlavy - 58-59 cm. Podla hodnotenia v skupinovom teste Velo som tu na inzerat kupil prilbu Bell Variant, ktora je fakt dobra, ale zial velkost L mi bola troska velka a v terene mi padala do cela... (preto ju teraz znova v bazare predavam za 40E). Tak znova do obchodov. Samozrejme som zacinal vzdy od najlepsich (rozumej najdrahsich), az kym som neskoncil u Specialized Aligned Max za 37 Eur, ktora mi ako prva prilba na svete sadla uplne DOKONALE! Az som sa osival ze kupujem najlacnejsiu prilbu tejto znacky, ale sadla tak dobre ze snobizmus isiel bokom. Naozaj mozem totalne doporucit!

Edit: je to taka ista prilba ako Specialized Align, ale pre vacsie hlavy.
12.07.2013 - 09:47:59
00
Zdravím , má niekto vyskúšané prilby Merida MG-3 alebo MG-1 ?
http://www.cykloplus.cz/prilba-merida-mg3-black-green/d-6351/

Farebne a dizajnovo spĺňa moje požiadavky (dokonca aj cenovo :D ) akurát otázka je či bude dostačujúca. Jazdím 70%terén a 30%asfalt ale po posledných výjazdoch kde som si miestami frčal 70tkou uvažujem nad Dobrou prilbou čo niečo vydrží a bude dobre sedieť.
Aurát hľadám obchod na východe kde by ich mali nech si vyskúšam veľkosť a či budú vyhovovať.
Vďaka za skúsenosti. Prípadne iné návrhy čo kúpiť.

EDIT: pokukujem aj po tejto http://www.mtbiker.sk/bazar/prislusenstvo-prilby/178252/giro-livestrong-lxl.html&
ALe niesom si istý či to nieje skôr cestná prilba.
15.07.2013 - 23:01:53
00
Neviete mi niekto poradiť kde by som mohol kúpiť náhradné (rovnaké ako pôvodné) vankúšiky, ktoré sú prichytené v prilbe pomocou suchého zipsu? Konkrétne potrebujem také, ktoré sú v prilbe Giro Athlon.
22.07.2013 - 22:15:35
00
Zdravicko panstvo, snazim sa najst nahradne 'pads' pre Giro Animas cca 2007, okrem eBay to neviem nikde trafit, nejaky SVK/CZ obchod to nema? Normalne sa neviem pregooglit, a popravde ani neviem klucove slova, ako sa to povie po slovensky? ...mozno nejaky tip na internetovy obchod kde maju 'vsetko' - nemam prehlad, cez web kupujem minimalne
23.07.2013 - 11:21:55
00
Sklúste Progress Cycle, oni sú dovozcovia prilieb Giro
23.07.2013 - 14:18:53
00
Zdravicko panstvo, snazim sa najst nahradne 'pads' pre Giro Animas cca 2007, okrem eBay to neviem nikde trafit, nejaky SVK/CZ obchod to nema? Normalne sa neviem pregooglit, a popravde ani neviem klucove slova, ako sa to povie po slovensky? ...mozno nejaky tip na internetovy obchod kde maju 'vsetko' - nemam prehlad, cez web kupujem minimalne


Co sa tyka nahrad, neviem ci to nie je len na objednavku (ak vobec sa to da zohnat)....hmm...skus sa pripadne obratit na chillisbike tam maju Giro prilby, ze ci tam maju aj taketo nahradne vecicky, alebo ci by ti ich vedel objednat... :)
23.07.2013 - 15:43:24
00
Ked som to zhanal ja asi na 4 roky stary model od MET, tak mi to predajca u dovozcu objednal, ale pouzit sa to nedalo. Dovozca asi nerozoznal rok vyroby. Nasledna odpoved bola, ze to uz na SVK nezozeniem, tak som ani nezhanal. Kupil som dalsiu prilbu, ale MET to uz nebola:)
23.07.2013 - 16:49:27
00
Kefrin, zachranila si ma, cena 4 EUR + 7 EUR postovne :-) Ale moc na vyber asi nemam
23.07.2013 - 19:48:58
00
Kefrin, zachranila si ma, cena 4 EUR + 7 EUR postovne :-) Ale moc na vyber asi nemam


Tak super :$
24.07.2013 - 15:50:37
00
Ked som to zhanal ja asi na 4 roky stary model od MET, tak mi to predajca u dovozcu objednal, ale pouzit sa to nedalo. Dovozca asi nerozoznal rok vyroby. Nasledna odpoved bola, ze to uz na SVK nezozeniem, tak som ani nezhanal. Kupil som dalsiu prilbu, ale MET to uz nebola:)

To bola ale zrejme chyba/ochota dovozcu/predajcu, ja som si teraz objednal nahradne pads do Kaos UL a MET to mal pekne zabalene v original krabicke, takze predpokladam ze to standardne k prilbam vedia dodat, ak sa objedna spravny diel...
24.07.2013 - 18:32:01
00
Ako si spokojny s tou kaos ul? Ako dlho ju mas?
Tu nahradu si potreboval, pretoze nekvalita, ci?
24.07.2013 - 23:36:42
00
Velmi spokojny, mam ju asi 3 roky, este bez nastavovacieho kolieska vzadu ktore maju terajsie modely. Je lahka a dobre ventilovana. Ked som videl v shope tu sadu nahradnych padov, tak som ich prihodil do objednavky, predsa len originalne maju nieco za sebou a zacinaju sa odlepovat... Ale este som ich neprehodil, lenivost ...
24.07.2013 - 23:43:16
00
To bola ale zrejme chyba/ochota dovozcu/predajcu...

Mas pravdu, u toho predajcu som uz niekolko rokov nic nekupil. Ini sa snazia ovela viac aj kvoli tovaru za par drobnych.
25.07.2013 - 07:55:26
00
Normalne ze v takomto baliku mi prisli tie nahradne vankusiky pre giro animas ;) to vysvetluje postovne 7 eur hehe

Prílohy:

IMAG0197_1.jpg
IMAG0197_1.jpg 136.26 KiB thumb_up0thumb_down

29.07.2013 - 21:40:05
00
Zdravim, dufam ze som tu spravne, potrebujem poradit s vyberom itegralnej helmy, za co najnizsiu sumu ale zase aby to nebolo na ukor bezpecnosti/kvality :) za navrhy vopred dakujem ;)
co vravite na tuto :)
http://www.spoke-store.sk/ixs-phobos-streamline-helmet-vel-l/
10.08.2013 - 22:10:43
00
keyboard_arrow_up