No pravdu povediac som to trosku prepocital s ramom, kotuc mi sadol presne, len bola tam velmi mala skara, preto som ten ram jemne spucil o 2mm aby tam ta medzera bola trosku vacsia, lebo pri jadze v zakrutach, samozrejme ze koleso a kotuc pracuje tak aby mi nesuchal o ram tak som tu medzeru zvacsil jemnym zdeformovanim z jednej strany ramu.
04.02.2013 - 10:34:56
00
ale dokážem, len mi nejde do hlavy, že keď sa do toho celého pustil, tak si nevšimol, že mu bude šúchať kotúč o rám...ja rozumiem tomu, že niekoho takéto veci bavia a rád sa s tým prple, ale v tomto prípade za akú cenu...

moj posledny prispevok nebol mysleny na teba ale na mireka, pisal som z mobilu a nechcelo sa mi citovať
04.02.2013 - 11:13:59
00
No poradit som chcel ohladom materialu :) co je zaciatocny topic, to uz sa stalo, ale potom tu bola zmienka aby som tu hodil vysledok, tak som hodil vysledok prace a odpovedam na otazky ktore su stanovene, ak nieco nebudem vedeit, tak sa spytam ale zatial som mal len odpovede na otazky. :D
04.02.2013 - 11:25:24
00
moj posledny prispevok nebol mysleny na teba ale na mireka, pisal som z mobilu a nechcelo sa mi citovať

aha jasne v poho...:)
04.02.2013 - 11:32:54
00
Toto riešenie je pre mňa veľkým sklamaním. Naivne som si myslel, že to máš naozaj premyslené. A zrazu nesedeli výpočty tak hajde "kladivo" do ruky a "dopasovanie" na počkanie. V kolkom ročníku TU si?
04.02.2013 - 12:39:54
00
ja hlavne nechápem jednu vec, prečo tam to koleso neskúsil dať na nečisto. len tak, či tam vôbec ten kotúč sadne.
04.02.2013 - 12:42:22
00
No tak jazdim uz to 7mi mesiac, a skusal som na tom vselico. ram nepraskol, medzikus sa nepohol, kotuc sa sucha pravidelne, nerobi zadne elypsi. No hajde ho kladivo, to zas take jednoduche nebolo :) ram sa obynal prostrednictvom kladiva ano, ale bol vypodlozeny jemnym materialom ktory pohlcoval ostre narazy a jemne ohybal ram. Pozeral som praskliny na rame nemam ani po 7mich mesiacoch. Zase karbon to nieje, a hlinik 7075ka znesie ohyby mimo tepelneho spracovania na tolko, aby trubka nepraskla.

Odpovedal som na teba Turbi v tomto case preto, lebo som este stale testoval ucinnost riesenia. Aktualne som pan Ing. Turbi.
28.07.2013 - 15:24:27
00
keyboard_arrow_up