nazdar, trek mal dozivotnu zaruku na ram do roku 2009 potom iba 5 rokov. Tak to mam napisane v zarucaku.
06.08.2013 - 11:53:04
00
http://www.trekbikes.com/us/en/support/warranty/
06.08.2013 - 12:55:23
00
ja mam taky pocit , ze si to slovenski dovozcovia zlahcuju ( v pripade treku-co je uvedene vyssie jednoznacne) a potom si vysvetluju tu dozivotnu zaruku po svojom, akoze je to do konca zivote ramu
06.08.2013 - 13:31:05
00
Termin dozivotna zaruka je pre mna hlavne marketingovy vyraz. Uz len z principu je nezmysel predpokladat, ze hlinikovy vyrobok - ram bicyklu vydrzi sluzit desiatky rokov. Nehovoriac o technickej/moralnej zastaralosti.
Ty slusnejsi vyrobcovia vyraz dozivotna zaruka aj doplnia o konstatovanie, ze sa to vztahuje na zivot prveho vlastnika, ini termin pouzivaju na oznacenie blizsie nespecifikovanej zivotnosti vyrobku (napr. Giant v nemecku :n: http://www.giant-bicycles.com/de-de/news/article/giant.bietet.lebenslange.garantie/15710/ ).

V praxy je skor dolezite, ako sa vyrobca, resp. jeho dovozca stavia k reklamaciam.
Neuznat reklamaciu a zvalit to na bezne opotrebenie sa da vzdy.

Osobne radsej uprednostnim vyrobok s jasne definovanou 5 rocnou zarukou na komplet ram ako spominane marketingove triky. Tymto su mi sympaticke "nemecke" znacky.

Zaruka vyrobcov v jednotlivych krajinach sa moze vyrazne odlisovat, pricom riesit nieco priamo z vyrobcom sa vobec nemusi dat resp. sa to neoplati.
Par prikladov:
Specialized USA - ram neobmedzene, zadna stavba 1 rok (niektore novsie modely v niektorych krajinach tusim az 5 rokov)
Specialized Nemecko - 5 rokov vsetko :y:
Trek - ram neobmedzene, zadna stavba 5 rokov
06.08.2013 - 15:57:55
00
presne :y: ,co je to "bezne opotrebovanie" na ktore sa zaruka nevztahuje,ak nie je presne vysvetleny kazdy pouzity vyraz,tak "empty words"...a zasa to konci a zacina pri ludoch... ;)
06.08.2013 - 22:07:04
00
veru tak.hlavne ľudia ľuďom robia problémy,keď chcú mať všetko ako nové i keď sa o to riadne nestarali.ale vlastnú chybu priznať,to nie.radšej udávať a súdiť sa.miesto slušného dohovoru a dohody c: chcem len dodať že u treku je na zadnú stavbu u väčšiny rámov záruka 5 rokov.
07.08.2013 - 20:26:33
00
Takze zaver je ze berem ten Haibike impact 29" (22" ram). Vyrobca pise ram do 120KG a to ja splnam s rezervou. Lepsiu alternativu za porovnatelnu cenu s 29" som nenasiel. Dakujem vam za rady a odpovede.
10.08.2013 - 21:27:44
00
keyboard_arrow_up