este by som zaradila aj toto
http://www.bikeshop.sk/katalog/action/productdetail/oc/1619075.xhtml
04.08.2013 - 23:30:30
00
na hajbike mas zaruku 5r tak nieje co riesit... inac ma slabe brzdy, mysim ze ich na prvom dlhsom zjazde uvari..tak odporucam ihnet vymenu v predajni, ak sa pren rozhodne.. mrdka je v pohode ramy bez problemu zvladnu 100kg...toto pruzenie je overene sice klasicky jednocap ,ale aspon to bude pekne zehlit... tuhost bude tiez dobra pri pevnych oskach u oboch..
U trebu platis vyraznejsu cenu za znacku samozrejme :)

poradiť a poradiť dobre je rozdiel.nechcem sa tu dohadovať ani s tebou,ale dávno sa neplatí za značku.je to za kvalitu.inak by všetci dávno jazdili na takých zázrakoch ako ty.ale ak má niekto cez 100kg,neraď mu kúpiť si to.keď mu rám praskne,ty mu ho nevymeníš a predajca tiež nie.keby mal aj 95kg,tak by som mu radil kvalitný rám a kvalitnejšiu výbavu.
05.08.2013 - 07:21:30
00
ako mysliš :) nebudem sa z tebou hadat.... pukaju aj "Kvalitnejsie ramy" nieje to obcas, fotiek su plne fora .. hehe
05.08.2013 - 08:24:14
01
ten haibike je 22 palcovy a ta merida 23 palcova
myslim, ked vidim ten author, ze teba staci 22 palcovy ram z toho vyplynul haibike, ale inak sa mi nelubi ani jeden :shake:

Asi tak. Tých 22" bude úplne v pohode, navyše budú aj o dosť dlhšie ako ten Author takže žiadny problém nebude, práve naopak, bude to vo všetkých ohľadoch lepšie.

Merida nemá pevnú os vpredu (na obrázku je, reálne nie), čo je dosť stupídne. Haibike bude o dosť pohodlnejší a bude to poriadny tank, snáď to nezabili tlmičom/charakteristikou pruženia a bude to aj jazdivé.

myslím že jediný TREK dáva takúto záruku až do 130kg

A Cannondale 136, nie? A napr. Salsa nemá obmedzenie, a je to tam pekne napísané:
"Is there a rider weight limit on your frames?
No, but we do suggest that you use common sense. After all, your frame is an important part of keeping your body intact and in good working order. Think about what you weigh? Think about your riding style and where you ride? Then look at the frame offerings before you and decide what makes the most sense in the long term. This doesn’t just apply to Salsa brand frames. The smart end user considers this no matter which brand of bicycle he or she is choosing." http://salsacycles.com/support/faq/
Celkovú kvalitu rámu obmedzenie hmotnosti neurčuje... Celkovo ak by niekto chcel dať bicyklu zabrať a mal vysokú hmotnosť, tak sa treba pozerať aj napr. na umiestnenie tlmiča (čo by trek mal pri viacerých modeloch problém), na pomer prepákovania a chod zadku (aby nebol krátky a/alebo nevhodný tlmič na zdvih), pri 29" bikoch aj kolesá treba poriadne preveriť. Do 1500-1600€ ale extra veľa možností nemá.
05.08.2013 - 09:08:06
00
Tak cisto teoreticky. Uz 5rokov jazdim natom dexter a zatial ani najmensi problem. Aj brzdy su v pohode (premna). To asi dokazuje ze naozaj pouzivam ten bike len rekreacne. Urcite sa da kupit aj nieco kvalitnejsie ale ja na moju jazdu nic take urcite potrebovat nebudem. Mne sa najviac paci ten Haibike. Esteraz dakujem za odpovede.
05.08.2013 - 09:16:01
00
chicago - za značku sa platí. Porovnaj si biky za rovnakú cenu taký Specialized a Radon. Potom mi tu niečo hovor. ;) Rám? Rám majú oba bajky parádny.
05.08.2013 - 10:01:16
00
:lol: to snáď nie,specialized=radon
05.08.2013 - 10:06:45
00
ja si myslim , ze tie ramy trosku precenujete... kolko je na svete fabrik od ktorych beru vyrobcovia material na stavbu ramu... urcite je ich par....a zvaraju vacsinou stroje... tak o co ide?
05.08.2013 - 10:13:04
00
Napríklad Že niektoré rámy sú zle navrhnuté a praskajú v rovnakých miestach
že prasknuté trek ( nie dh ),spesl som nevidela, za to haibikov a giantov ano
05.08.2013 - 10:22:01
00
uz aj cube sa objavuje...
ci Scott s nepodareným rocnikom Sparkov
05.08.2013 - 10:34:49
00
že prasknuté trek ( nie dh ),spesl som nevidela, za to haibikov a giantov ano

No ale to treba najskôr aj zapnúť google, skúsiť vyhľadať či sa také prípady objavujú. Nie len loviť v pamäti čo sa objavilo tu na fóre v demoláciách za posledné 2 roky, najmä keď si uvedomíš čo tu ľudia väčšinou jazdia.
Ak zadáš správny výraz, uvidíš že treky a aj specialized (z kategórie "nie dh") praskajú stále, navyše nájdeš určite aj modely ktoré sú vyslovene zle/horšie navrhnuté a praskajú na rovnakých/podobných miestach.
05.08.2013 - 11:12:57
00
Prave preto si myslim ze ak moj Dexter tolko vydrzal a este stale je vo vybornom stave tak ten Haibike ktory ma asi o 10x lepsie komponenty tak aspon minimalne tolko urcite tiez vydrzi.
05.08.2013 - 11:24:03
00
To sa zaručiť nedá :) Pôsobia tam úplne iné sily a sú úplne inak namáhané jednotlivé časti (najmä sedlová trubka a zadná stavba). Jedno je ale isté, vydrží viac ako Anthem určite :D
05.08.2013 - 11:30:58
00
No ale to treba najskôr aj zapnúť google, skúsiť vyhľadať či sa také prípady objavujú. Nie len loviť v pamäti čo sa objavilo tu na fóre v demoláciách za posledné 2 roky, najmä keď si uvedomíš čo tu ľudia väčšinou jazdia.
Ak zadáš správny výraz, uvidíš že treky a aj specialized (z kategórie "nie dh") praskajú stále, navyše nájdeš určite aj modely ktoré sú vyslovene zle/horšie navrhnuté a praskajú na rovnakých/podobných miestach.

nemam tolko casu googlit ;) , ved uved aspon ktore modely treku a specializedu praskaju stale na rovnakych miestach
som len trochu prekvapena z poctu prasknutych haibikov, a ze stale to ludia kupuju
05.08.2013 - 12:11:43
00
Specialized - staršie fully, zadná stavba. Súčasné modely neviem ako sú na tom, taký problematický model ako Giant Anthem isto nemajú :D
Trek - staršie modely Fuel so zadnou stavbou v celku to bola celkovo katastrofa, novšie klasika - sedlová trubka v okolí vahadla a zadná stavba. Plus celkovo karbónové HT-čka na tom neboli/nie sú nejako dobre čo som postrehol.
05.08.2013 - 13:05:26
00
keyboard_arrow_up