Čaute, vopred sa ospravedlňujem ak tu už podobná téma je ale nič som nenašiel.
Takže kúpil som nový bike a ktorom boli nahodené brzdy Avid elixir 5 a mám taký problém že zadná brzda je zabrzdená aj keď nebrzdím a to tak že ani koleso sa mi nedá otočiť... ani páčka sa mi nedá zatlačiť a aj platničky idú veľmi ťažko vybrať... viete mi niekto poradiť? Ďakujem :)
17.08.2013 - 14:10:06
00
Asi sa ti podarilo pri prevoze bickylu bez kolesa stlačiť nechtiac páku. Treba od seba roztiahnuť piestiky, nič zložité. Daj dole koleso a medzi platničky vopchaj napríklad starý drevenný štipec, alebo niečo podobné šrobováku, čo sa od konca postupne rozširuje. Potom nahoď koleso, postláčaj páku a malo by to fungovať už normálne.
17.08.2013 - 16:23:33
00
Piesty sú roztiahnuté... a stále to nefunguje
17.08.2013 - 22:03:54
00
Tak to potom bude bud vyrobna vada alebo privela kvapaliny. Jedine uz potom skusit upustit trochu kvapaliny. Jemne povol odvzdusnovaciu skrutku na pake a poriadne roztlac piestiky uplne do prasata, to co vytecie okolo skrutky bezodkladne poutieraj. Mozno to pri skracovani hadic prilis natlakovali, alebo proste brzdovka urobila to co zvykne robit- zvacsila objem.
17.08.2013 - 22:08:40
00
Potrebujem k tomu sadu na odvzdušnenie?
17.08.2013 - 22:14:25
00
Nie nepotrebuješ, šrób len povolíš (1otáčka by mohla stačiť), neodkrútiš ho úplne. Potom ho zavrieš. Vzduch sa tam nedostane :)
17.08.2013 - 22:21:44
00
Skúsim to... ďakujem :)
18.08.2013 - 10:18:00
00
Zdravim, dnes ma dost neprijemne sklamali tieto brzdy a preto rozmyslam ako to zlepsit bez vymeny za Shimana. Zadna brzda v priebehu zjazdu (300 vyskovych metrov) dvakrat stratila ucinnost, v najhorsom hucala a bolo ju i citit. Ocividne mala problem brzdit mojich 100kg :) Pomoze vymena kotuca za 203mm? Tych 100kg sa nechcem vzdat :D
07.09.2014 - 21:38:05
00
Brydove dosticky mas metalicke alebo organicke?
07.09.2014 - 22:29:58
00
pravdepodobne metalicke priamo od Canyonu, nevygooglil som to priamo nikde a rozoberat ich nebudem, mozno by mohol prispiet do temy niekto, kto uz tuto dilemu riesil
08.09.2014 - 17:42:41
00
Tiez som na tom ako ty vahovo, a brzdy sa spravaju rovnako..
Riesim to XT brzdami s XT kotucmi a metalickymi platnami s chladicom. Podobne som to riesil aj na crossovom biku kde som dal SLX brzdy a su omnoho lepsie ako povodne Elixir 1.
Cize cakam podobnu uspesnost aj s XT brzdami ked ich vymenim za Elixir 5ky. Kotuce som kupil 180ky, nedaval som 203ky.

Ale ak nechces menit za ine brzdy tak treba zistit ake su tam platne, ja som to tiez este nerozoberal ale podla mna tam budu organicke platne, ak hej tak kup metaliky.
08.09.2014 - 18:16:14
00
neviem ako vy, ale ja brzdim prednou brzdou. zadna ma tak (od oka odhadujem) 30%-tnu ucinnost pri brzdeni oproti prednej brzde. v podstate nou len pribrzdujem. a to nehovorim o tom, ze zadna ide pri silnejsom stisku hned do smyku, co je pri vacsich rychlostiach dost neprijemne. a tiez mi dlhsich zjazdoch zadna brzda po case zacne akoby suchat a menej brzdit. robili mi to stare hayes sole a robia mi to aj nove sh m615.
08.09.2014 - 20:11:20
00
GeorgeWH mas pravdu, dost brzdim zadnou, kedze s tou prednou este nemam taky cit v niektorych zjazdoch a hlavne mi pride niekedy dost nevhodne pribrzdovat prednou (zanaranie vidlice), skusim zmenit techniku a ked to nepojde, rozoberiem dosky a ak tam fakt budu organiky ako pise Mik98, dam metaliky a ak nepomoze tak Shimano ICE kotuce, fakt nechcem menit cely brzdovy system
08.09.2014 - 20:55:40
00
nie som ziadny extra cyklista, takze napisem len moje amaterske skusenosti/nazory. zanaranie vydlice je logicke a v podstate sa tomu neda vyhnut (pri brzdeni prednou) a nevidim na tom nic zle (rovnaky efekt je napr. aj pri aute).
pri brzdeni na pevnom povrchu nemam problem pribrzdit aj razantnejsie s tym, ze sa vysuniem co najviac do zadu za sedadlo, aby som nehodil papuliaka. na kamienkoch to uz je horsie, tam sa obavam zablokovaniu kolesa a naslednemu smyku (a v zakrute je to este horsie).
co sa tyka 203mm kotuca dozadu, tak ako tu uz vela ludi pisalo, je to neucinne a podla mna este horsie ako 160, reps. 180mm, pretoze do smyku prides este skor a hlavne zadne koleso ma velmi mizernu ucinnost brzdenia oproti prednemu, pretoze tazisko je pri brzdeni za bodom brzdenia. v podstate si si to aj potvrdil sam. lahko si to overis tak, ze skusis nieco tazke (napr. auto :) ) udrzat z kopca (akoby si to tahal na kopec) a smerom do kopca (akoby si to tlacil). co sa tyka materialu (kotuce, platnicky), tak s tym nemam ziadne skusenosti :).
08.09.2014 - 23:32:51
00
Zanaranie vidlice sa da obmedzit vhodnym nastavenim tlmenia pomalej kompresie. U vidlic ktore ho maju.
08.09.2014 - 23:48:19
00
keyboard_arrow_up