zajtra prekontroluj pílu a reťaz či sa všetky články pekné prehýbajú
24.08.2013 - 22:51:45
00
Dnes som to kontroloval. Články reťaze sa prehýbaju bez problémov. Na prevodníku som nezbadal žiadne deformácie od reťaze ani ničoho iného. Jedine som si všimol, že na bokoch zubov je skoro na každom špina. Taká zmeska čo sa asi nachytala na reťaz zmiešaná s olejom. Nie je toho veľa, ale je to tam. Keď som spomínal, že som to čistil, tak to bolo len také prebehnutie teplou vodou a kefou, moc som to nedrhol. Takže ešte hento skúsim riadne vyčistiť, zároveň aj reťaz a uvidím, či to pomôže.
Ale stále mi vŕta v hlave, ako je možné, že to pár krát spravilo aj keď bol bike nový (-> prevodník aj reťaz čistá, namazaná)
27.08.2013 - 16:13:31
00
hlavne nezabudni naolejovať reťaz keď ju čistíš vodou
27.08.2013 - 16:16:54
00
Mne osobne sa moc nechce veriť, že by tam CTM dávali nevhodný prevodník, ktorý by mohol spôsobovať problémy.

Tak nepomôžem v tejto téme, ale ver tomu, že viacero výrobcov nedáva ani zďaleka najvhodnejšie kombinácie komponentov.
27.08.2013 - 16:41:25
02
v kolónke rear sprockets je uvedené 8/7/6 a Bora 2 má vzadu 9-tkovú kazetu a takisto má deviatkovú reťaz.

V tomto je problém - úzka reťaz na širších prevodníkoch - nevhodná kombinácia, Shimanom zakázaná
27.08.2013 - 21:56:42
01
PatrikL, JoKo: Práve toto mi najviac vŕtalo v hlave. Preto som sa pýtal, čo si o tom myslíte a hlavne, či som tú kolónku dobre pochopil.
Potom už asi len pomôže vydržať do konca sezóny a reklamácia... Ale hlavne, že je tam kvalitný prevodník SHIMANO, ktorý nemôže spôsobovať problémy a nevedia to riešiť inak ako poslať do Turej... :fubar:

Skúsim to ešte vyčistiť (bike by si už aj tak zaslúžil :D), ale myslím, že to veľmi nepomôže. Zatiaľ ďakujem za rady.
28.08.2013 - 09:51:40
00
keyboard_arrow_up