"Najlepšie" na tom je, že vodič nakoniec dostal len pokutu za nedodržanie bezpečného odstupu. Cyklista si zlomil stehennú kosť.
10.09.2013 - 21:13:18
00
"Najlepšie" na tom je, že vodič nakoniec dostal len pokutu za nedodržanie bezpečného odstupu. Cyklista si zlomil stehennú kosť.


Pokiaľ to bolo na slovensku a cyklista mal zlomenú nohu, tak vodič nemohol obísť len s pokutou, to nie je bežná dopravná nehoda, ale nehoda so zranením a vtedy ide nehoda do objasňovania a následne sa posudzuje doba PN a tá je pri zlomenine vždy väčšia ako 7 dní čo má za následok vznesenie obvinenia za trestný čin ublíženia na zdraví...blokovo prejednaná nehoda na mieste pri zranení neexistuje..
11.09.2013 - 15:24:22
00
Na Slovensku to asi nebolo, na Slovensku sa nejazdí vľavo 8)
edit: Location: Brisbane, Queensland, Australia (load item map)


Naposledy upravil astro dňa 11.09.2013 - 18:56:26, celkovo upravené 1 krát.

11.09.2013 - 15:28:40
02
No už sem môžem prispieť aj ja ako som padol :D http://www.youtube.com/watch?v=DiDew5M9_vU&feature=youtu.be nič sa mi nestalo takže pohodička :D
11.09.2013 - 18:36:25
00
No, Sagan zomňa nebude a tak nechcem byt zjazveny, na to mam svoje telo az moc rad. Len nech to bude co najmenej viditelne a budem stastny.



ahoj........mne na jazvy a rany najviac pomáha Propolisová masť...je to fakt zázračná mastička.ja po minulom pade som si ju natierala stale a po dvoch dnoch boli chrasty preč a jazva neostala takmer žiadna :D
11.09.2013 - 20:53:52
00
Dnes už zasa Wheelie crash ... :D už to ani nepočítam , minule som prevratil stoppie / na prednom / v cca 35-40 kmh narazene zapiestie , roztrhnuté koleno 2 stehy , fajn stava sa ide sa dalej ! :D
11.09.2013 - 21:43:28
00
Par pripomienok k tejto teme, ale kludne ich ignorujte...
Vcelie produkty su zname uz od tradicnej mediciny a maju svoje opodstatnenie aj v modernej.
Propolisova mast je velmi dobra volba na rany, ako tu aj bolo spomenute...
Ina alternativa je Homeoplasmine, oblubeny najma medzi horolezcami.
Je to kvazi homeopatikum na rastlinnej baze, urychluje hojenie ran.
Ked si pri pade oskrete alebo zarezete do pigmentoveho nevu - materskeho znamienka, mal by sa odstranit. Netreba hned utekat na chirurgiu, ale v dohladnej dobe navstivit koznu lekarku (vacsinou je to zena), aby sa k tomu vyjadrila a odporucila/neodporucila odstranenie.
Boli dotazy na moju adresu, co robit v pripade, ked nechcete ist k lekarovi a chcete ine riesenie ako je zasitie rany.
Odpoved: len chodte pekne k lekarovi!
Zasitie trznych a reznych ran je najlepsie riesenie. Najlepsie priblizuje okraje ran k sebe, najlepsie drzi, taha v celej hrubke koze.
V krajnom pripade existuju lepiace pruzky nahradzujuce steh, napriklad od firmy 3M Steri strip.
Nevyhodou je, ze priblizuju len povrch rany, odlepuju sa, lebo koza sa pod nimi poti.
Nutit vas nikto nemoze aby ste sa dali osetrit alebo liecit (vynimku tvoria nesvojpravne osoby, neplnolete osoby a infekcne choroby), ale mali by ste zvazit co je najlepsie pre vas.
este k dezinfekcii ran:
peroxid vodika je dobry na velmi spinave rany, ale ich aj rozmoci. Takze po aplikacii nechat vyschnut alebo vysusit.
Najlepsia volba je prostriedok s obsahom jodu (Betadine a podobne).
...takze tolko na dnes namiesto vecernicka...

Prílohy:

Samoliecitelom.jpg
Samoliecitelom.jpg 94.22 KiB thumb_up0thumb_down

11.09.2013 - 23:38:59
010
ahojte, môj prvý pád aj so škrabancami, okrem ruky, ešte odreniny na celom stehne ale takú fotku tu nechcem dávať ;(
dnes na čutkovskej prti som sa vyrúbala rovno do potoka. voda bola fakt studená ale do cieľa som prišla. veľmi to bolí, ale druhé miesto nie je zlé :$

Prílohy:

PICT0073.JPG
PICT0073.JPG 266.81 KiB thumb_up0thumb_down

28.09.2013 - 16:59:36
03
haha, to uz kde sme, aby 9 rocne decka davali na forum svoje odreniny :rofl:
28.09.2013 - 20:23:41
01
a čo máš proti? čoby som dal zato keby som sa dostal k cyklistike už v 9tich
28.09.2013 - 20:25:05
07
emma, neboj, kym sa vydas tak aj zabudnes, ze si niekedy padla :D
BTW to ze ma v takom veku zaujem o cyklistiku je v tejto sibnutej dobe obdivuhodne, len tak dalej :)
28.09.2013 - 20:36:57
07
tak tak len nech ta to neodradi este par krat urcite padnes. kto nebikuje nepada. :y:
28.09.2013 - 21:06:23
02
tak tak len nech ta to neodradi este par krat urcite padnes. kto nebikuje nepada. :y:


s tymto po stvrtkovom firemnom teambuildingu nesuhlasim :))))
28.09.2013 - 21:08:59
00
Fabian na tie tvoje odreniny z cesty tiez nikto nebol zvedavy a dal si ich sem
28.09.2013 - 22:29:02
04
ja som tiez jazdil ako 9 rocny, ale len okolo domu a veru pamatam si aj nejaku tu rozbitu hlavu. ale potom sa mi pokazil bike a ja som sa k tomu dostal znovu az na vysokej skole :( :( najvacsia chyba mojho zivota.
emma super :y:
28.09.2013 - 23:23:34
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Chrániče)
keyboard_arrow_up