PAJDO
:tmi: Bo ti treba futbal hrat... Dufam, ze si sa poucil. :!: A ani v posilke to neprehanaj!

elwira
- Konečne si zavítala na fórum. :party: Odkedy mas janka, tak uz písmenkuješ :mp: len s ním a tu chodíš len raz za dva týždne. :(
- kask - to nie je vec či ti to prikazuje zákon. Ide o vlastné zdravie a život. Keby prilbu nosit zakonom zakazali, aj tak ju budem mat... A nepis to mne, iní sa pohoršovali...
- kalendar - Rok ma 52 tyzdnov, fotiek bude treba vela.
:hai:

Armstrong181, alfireto
"Postaram się go nosić, obiecuję."
Spokojni? Ja áno.

marcopolo
Ale ved o dva tyzdne je zatvaračka KST. To budu vsetci na chate a vykaslu sa na nu? To hadam nie!
09.10.2013 - 06:27:41
00
Ale nie, o dva tyzdne po najblizsej nedeli...
09.10.2013 - 07:01:32
00
Rad by som siel, uvidim co nato koleno :tmi: ... vo stvrtok ho pojdem testnut ;)

...čo máš s tým kolenom stále....asi ti musím dať poriadne školenie ako správať ku kolenám, lebo o pár rokov budeš chodiť o palici. Apropo, Minikin má pravdu s tým futbalom....
09.10.2013 - 07:49:36
00
..."nízky" posed pre "nízku" zver?
Príloha:
Fotografia0443.jpg
Fotografia0443.jpg 854.37 KiB thumb_up0thumb_down

09.10.2013 - 07:54:04
00
:D Pre polovnikov co sa boja vysok. Na ochranu pred rozzurenym postrelenym diviakom to staci.
To kde vystavali?
09.10.2013 - 08:01:51
00
z Jankiem www.sherv.net.Mam coraz mniej czasu :o: . Nie znaczy to jednak że nie czytam Mtbiker, nie myślę o Was, nie tęsknię za Wami www.sherv.net www.sherv.net
09.10.2013 - 08:25:04
00
JozoS, Minikin:
To nieje od futbalu :shake: (Porac ma dorazil :tmi: ) , koleno si furt pretazim od bikovania, aktivita pri inom sporte mi len prospeje :nod: - ortoped odporucal :nod: . No uz som objednany k inemu. Len teraz nemam cas chodit na rehabilitacie, koli skole ... cakam na skuskove :| , kedy budem prevazne doma.
09.10.2013 - 09:42:26
00
Potom mas mozno zle nastaveny posed alebo polohu nohy na pedaloch. Skusal si s tym nieco robit?
Ak ta dorazil Porac, tak potom budes musiet jazdit po hradzi. Ved tam neboli ziadne extremne vyslapy. Napriklad ako budu na Sivci a Folkmarskej skale. Mozno ze zjazdy davaju kolenu zabrat. Rovnako ako bezcom. Z kopca nebehaju radi. Nemal by si jazdit z kopca. :devil:
A nie je iny sport ako iny sport. Sporty s potrebou prudkych zmien pohybu squash, tenis, halovy futbal, nahananie dievcat po predajni... A zalezi aj na intenzite, akou ten sport pravadzas. Rekreačne mnohe nevadia, ale ked pritlacis na pilu, aj neskodne sporty mozu viest k poskodeniam zdravia.
09.10.2013 - 09:54:46
00
Pajdo: je divne, ze prave bicyklovanie ti pretazuje koleno, kedze aj z hladiska rehabilitacie byva bicykel prave odporucany, aj ked pravda, silove zaberanie do pedalov prospievat nemusi. Ak nemas SPD, prave tie by mohli pomoct a frekvencne slapanie. Rozhodne ale futbal je na problemy s kolenom najhorsi a akykolvek sport kde su nahle zmeny smeru, zataze /volejbal,basketbal,futbal, squash/.

edit: Minikin ma predbehol :lol:
09.10.2013 - 10:16:51
00
On ma SPD. A problem mozno nie je samotne koleno ale nejake slachy a upony okolo neho. Ale to uz necham na inych odbornikov.
Porac sa ti pomstil ze si nedal na zaciatku strecing. :nod:
09.10.2013 - 10:19:14
00
Aha .. tak potom je problem v zlom nastaveni SPD, eventualne posedu. Staci milimeter a je vybavene .. poznam to. Presne slachy a upony si to odnesu. Ale to som uz Pajdovi pisal, ci vravel minuly rok a nejak nevidim progress :(
09.10.2013 - 11:11:32
00
Presne tie slachy a upony okolo kolena si pretazujem :nod: .

Posed som si nastavil spravne (podla vseobecnych zasad), ... evidentne mi to nesedi. No ako mam teraz zistit, ktorym smerom mam sedlo posunut o ten milimeter? Pokus, omyl? Omyl v tomto pripade znamena dalsie pretazenie :( . Mozno by som mal skusit BG fit program :cash: , mozno rehabilitacie (fyzioterapie) ... chvilu to potrva, kym to zistim

A ked sa naserem tak prejdem na DH a lanovky :devil: :D
09.10.2013 - 14:36:07
00
Tazko radit na dialku, ale dalo by sa spravit to, ze urobit pokus-omyl v case, ked to mas pretazene. V tomto momente ak najdes polohu, kde to boli najmenej, nechat tak. Skusit slapat bez SPD, ci mozes , vtedy si noha najde podvedomo dobre nastavenie. Dalej to moze byt nastavenie kufra, predozadny smer a rovnako vykrivenie nohy do strany /osobne by som tipoval, ze to bude zle - ak sa da niekde pozicat crankbrothers alebo tie druhe, ktore maju volnejsie v tomto/. Nastavenie kufra uzko suvisi s predozadnym nastavenim sedadla a to zase s vyskou sedla/sedlovky. Prilis nizko nastavene sedlo moze sposobovat bolesti v kolenach po slapani do kopca. Staci aj 3mm .. osobne odskusane.
Mozes spravit to, ze urobis radikalny rez .. posun kufre uplne dozadu, alebo dvihni sedlo o 0.5cm a pod. Mozes skusit aj to, ze povolis trochu kufre a nechas pri jazdeni, aby sa ti noha usadila, potom sa vyzujes a dotiahnes :D Dalej moze byt problem s padnutou klenbou, co moze sposobit ze pri zasliapnuti do pedala klb nejde uplne spravnym sposobom a namaha vsetko okolo. Tam moze pomoct ortopedicka vlozka do tretry. Taktiez mi kedysi pomohlo brat Penco Gelacys (a este par dalsim ludom co poznam .. alternativy co som skusal ucinok nemali), zmizli potom rozne uponove problemy /akurat je to pekne predrazene/.
Najhorsie na tom je to, ze 99% ludi taketo problemy nema :( Nastavi, obuje sa, oblecie, jazdi a nevie o nicom. A preto je tazko najst radu.
09.10.2013 - 15:54:02
01
Vdaka za rady chlapi, urcite sa s tym posedom zajtra pohram Ito ;)
09.10.2013 - 17:07:07
00
Zo mňa cez víkend nič. Som nachcipaný jak cyp :envy: a ešte v sobotu musím isť do roboty.Na chatu ideme starááá garžoľacka partia, ale 25ho z piatka na sobotu.
09.10.2013 - 19:46:13
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Horské / Celoodpružené)
keyboard_arrow_up