No jednoznacne kup tuzkove s kapacitou 2500-2700mAh ktora je v tejto dobe uplne bezna. Mikrotuzkove som videl zetial len 1050mAh, co je celkom malo. Ja mam staru baterku z mobilu s kapacitou 600mAh a podla vypoctov by mi to malo vydrzat svietit take 3 hodiny cize nic extra. Zatial som ale neskusal.

Tu je foto este z cias skusania, foto na biku zatial nemam, mozno dodam neskor. Na tom svetle este nebol pro foteni kryt, ktory som zbachal s pevneho kartonu a nastriekal ciernou farbou.

Prílohy:

svetlo.jpg
svetlo.jpg 89.45 KiB thumb_up0thumb_down

21.06.2007 - 15:48:03
00
nooo počuj si šikovnýý treba uznat, no ja som zatial co som nasiel tak 1000cky microtužkove Energizer za tusim 79,- kus no skusim zohnat sa mi zda ze su aj 1100mAh GP-čka. prosim poradte mi už, ake to svetlo si mam ze kupiť? som stoho jeleň bo aj mi chybaju nočne bikovanie ktore by som rad aj praktizoval a castejsie,, vdakaaa vaaam vopred
21.06.2007 - 16:14:52
00
Ja keby som siel kupovat hotove svetlo, tak by som zrejme bral toho Longusa. Ved skoc do bikeshopov a popytaj sa nanho a nech ti ho aj ukazu. A za cenu cca 600Sk to je podla mna super kupa. To moje svetlo nanho zrejme nema, kedze Longus tam ma este tie sosovky.
22.06.2007 - 11:27:26
00
Ja keby som siel kupovat hotove svetlo, tak by som zrejme bral toho Longusa. Ved skoc do bikeshopov a popytaj sa nanho a nech ti ho aj ukazu. A za cenu cca 600Sk to je podla mna super kupa. To moje svetlo nanho zrejme nema, kedze Longus tam ma este tie sosovky.


myslis, ze to bude svietit bombovo? hmm,, no neviem, :roll: bo ako idem ja po vykone svetelnom, a staci aby to tch minimalne 20 hodin svietilo, aspon dokopy tych 20 hodin. Rozmyslal som bud ten AUTHOR X GUARD 5LED ci ako sa to vola, do okolo 500vky by som zan dal, abo jeden s tých Longusov, ale ktorý z nich je lepsi a v com? sakra, keby aspon vahu tam udavali, to su tlllpci :x
24.06.2007 - 10:06:12
00
Vravim, osobne som ho este nazivo svietit nevidel, ale zevraj vyhralo testy svietivosti medzi LED svetlami. Tu je par prispevkov o nom. Takze rozhodne by som sa obzeral po nom. Udavanu vydrz ma 24 hodin a moze svietit ja blikat.
24.06.2007 - 10:36:47
00
Vravim, osobne som ho este nazivo svietit nevidel, ale zevraj vyhralo testy svietivosti medzi LED svetlami. Tu je par prispevkov o nom. Takze rozhodne by som sa obzeral po nom. Udavanu vydrz ma 24 hodin a moze svietit ja blikat.


prave si čitam manual od mojho zadneho svetla Longus 5LED take ovalne, čo má ledky aj po lavej i pravej strane po jednej ledke,, no a len tak to prezerám, a zrazu najdem, že tam je písaný manual o tých dvoch Longus svetlach 6LED a 8LED. Co su zobrazene na prvej strane tejto témy. Ten Longus 6LED ma vraj pisane svietivost viac ako 600 cd. Longus 8LED ma zasa písanú svietivost viac ako 700 cd. A vraj do 10 hodín plný jas. Celkova doba svietivosti okolo 24 hodin. Opísané z manualu.
25.06.2007 - 21:30:29
00
Vravim, osobne som ho este nazivo svietit nevidel, ale zevraj vyhralo testy svietivosti medzi LED svetlami. Tu je par prispevkov o nom. Takze rozhodne by som sa obzeral po nom. Udavanu vydrz ma 24 hodin a moze svietit ja blikat.


prave si čitam manual od mojho zadneho svetla Longus 5LED take ovalne, čo má ledky aj po lavej i pravej strane po jednej ledke,, no a len tak to prezerám, a zrazu najdem, že tam je písaný manual o tých dvoch Longus svetlach 6LED a 8LED. Co su zobrazene na prvej strane tejto témy. Ten Longus 6LED ma vraj pisane svietivost viac ako 600 cd. Longus 8LED ma zasa písanú svietivost viac ako 700 cd. A vraj do 10 hodín plný jas. Celkova doba svietivosti okolo 24 hodin. Opísané z manualu.



toto svetlo neodporucam nikomu, ked tak na behanie po vecernom meste, aby vas polisi nenacapali, ze nemate predne svetlo, a na behanie po ulickach v meste, ale do tmy vobec , ked sa don pozriete, si poviete ze dobre svieti, ale ma zlu optiku tak to vsade svieti , a na asfaltku doslova slabo, neodporucam, za to canu 500,- si kupte radsej nejaky AUTHOR X Guard alebo vyssi model longusu.

Prílohy:

longus.jpg
longus.jpg 6.01 KiB thumb_up0thumb_down

02.07.2007 - 09:13:49
00
Ako sa už písalo, ja mám Author X-Guard. Medzitým som dal dokopy 1W luxeon na 4 AA baterky. Keď to mám porovnať tak ten Author svieti asi o pár percent lepšie ako 1W LEDka takže na večerné bikovanie vrelo doporučujem. Za tú cenu nezoženieš asi nič lepšie. Hovorím o večernom bikovaní do rýchlosti cca 40km/h, na súťaže to rozhodne nie je to pravé orechové (hoci osobne som sa stretal (predbiehali ma :) ) z maníkmi ktorým to svietilo menej a šli rýchlejšie). Ale na normálne bikovanie potme to postačuje. A keď chceš investovať do 1000 SKK kúp dve a budeš svietiť ako vianočný stromček :P

Prílohy:

Komentár súboru: Domáca výroba 1W Luxeon :)
IMG_7083b.JPG
IMG_7083b.JPG 43.81 KiB thumb_up0thumb_down

05.07.2007 - 09:04:55
00
Ako sa už písalo, ja mám Author X-Guard. Medzitým som dal dokopy 1W luxeon na 4 AA baterky. Keď to mám porovnať tak ten Author svieti asi o pár percent lepšie ako 1W LEDka takže na večerné bikovanie vrelo doporučujem. Za tú cenu nezoženieš asi nič lepšie. Hovorím o večernom bikovaní do rýchlosti cca 40km/h, na súťaže to rozhodne nie je to pravé orechové (hoci osobne som sa stretal (predbiehali ma :) ) z maníkmi ktorým to svietilo menej a šli rýchlejšie). Ale na normálne bikovanie potme to postačuje. A keď chceš investovať do 1000 SKK kúp dve a budeš svietiť ako vianočný stromček :P


zdravim, no samozrejme zalezi aj na optike. Bo ten X GUARD má vcelku dobru optiku (čočky). Ale aj ja tak isto by som odporucal si do ceny 500,- Sk zaopstarat svetlo Author X-GUARD. Predava sa aj drahsie, ale aj za cenu 500,- za da zohnat. 8)
05.07.2007 - 13:10:48
00
Bratku si kupil predne svetlo za 185,- tiez som ho pozeral v obchode. Na pohlad bolo dost silne. Ked sme ho porovnavali s horevisie uvedenim Longusom 5LED, tak ten longus mal sice modrejsie svetlo, ale vsade roztrasene do siroka a ziadny luc priamo. A teraz to najlepsie, svetlo za menej ako 2kila predbehlo tohto Longusa. Je to 3ledkove, ma priamy rovny lud a je silnejsi, jasnejsi a svieti vzdialenejsie nez ten menovany Longus. Foto pridam neskor a ak sa podari tak aj skusku svietivosti porovnania stym 5LED Longusom.

PS: mate tu niekto skusenosti so svetlom SIGMA MIRAGE EVO + EVO X ???
Nasiel som ho v jednom CZ shope do 2300,- na nase SK. :roll:
12.07.2007 - 15:33:14
00
A preco tu stale melete o nejakom 5 ledkovom Longuse ked ja som pisal o tomto 8 ledkovom? Ja nemozem o nom povedat nic, lebo som ho este nazivo svietit nevidel, ale bola tu rec o nom v inom threade, kde bolo vychvalene.
12.07.2007 - 22:56:31
00
2Marek65: asi si mal namysli toto...
www.paul-lange-oslany.sk


presne toto som mal kym mi neukradli bike aj s nim... poviem ti, v zivote by som ine svetlo nekupil, hoc je dizajnovo o nicom, ale koho zaujima potme dizajn? svieti neskutocne perfektne, ked som siel v noci po ceste s nim tak az protiiduce auta na mna blikali s dialkovymi svetlami bo som ich oslepoval :D totiz mas tam prepinac na svetle jak na aute ze bud kvazi "dialkove" alebo "tlmene" ... pri vysokych rychlostiach (zjazdy) som pouzival "dialkove" ale 90% casu bolo na tie "tlmene" a vydrz baterii nebola nejak extremne kratka.... Jednoznacne ho doporucujem....
12.07.2007 - 23:01:42
00
2Marek65: asi si mal namysli toto...
www.paul-lange-oslany.sk


presne toto som mal kym mi neukradli bike aj s nim... poviem ti, v zivote by som ine svetlo nekupil, hoc je dizajnovo o nicom, ale koho zaujima potme dizajn? svieti neskutocne perfektne, ked som siel v noci po ceste s nim tak az protiiduce auta na mna blikali s dialkovymi svetlami bo som ich oslepoval :D totiz mas tam prepinac na svetle jak na aute ze bud kvazi "dialkove" alebo "tlmene" ... pri vysokych rychlostiach (zjazdy) som pouzival "dialkove" ale 90% casu bolo na tie "tlmene" a vydrz baterii nebola nejak extremne kratka.... Jednoznacne ho doporucujem....


zdravim ta bikebratku

no je to dost fesne zle ked niekomu slhnu bike, sam to dobre viem, bo mne tiez taka svina masna slohla moj prvy bike to este davnejsie v 98om a bol to hnusny pocit zrazu nevidiet to na com si prisiel . svinstvo, nuz to ktomu,,, al echcel om sa opytat,, pouzival si toho Longusa v kombinacii s nejakym este inym svetlom? alebo halogenom?? Ake baterky si don pouzival ? pravdepodobne si ma nad prehovoril, v pondelok kupujem pravdupovediac asi,, a za 5kil :twisted: bikovaniu zdar
14.07.2007 - 22:11:10
00
taaaaak a je to tu,, ako som povedal ,, dnes som si zaobstaral, ten LONGUS 8LED. Svieti zaujimavo ale najmudrejsi budem ked ho vyskusam v noci,, vecer idem na bike, tak potom dam vediet ci som spokojny abo sklamany, no ale urcite don kupim aj baterky nabijacie GP1000cky, bo ako sa poznam ja vsetko rychlo vybijem : ) takze do bikovania
16.07.2007 - 19:10:11
00
no tak prisla pravda,, dal som si taku 20km trasu, na ktorej som stretol aj srnku velku dospelu srnu, to som sa divil ze to je vobec mozne, no a skutocne stalo sa, ale nastastie bola na poli nedaleko odomna, , no ako mozno je to za tu cenu to najlepsie svetlo, bo stalo ma 5 stoviek, ale som stoho trosku sklamany, mozno preto, ze mam horsi zrak a nosim okuliare, ale cakal som trosku viac ale no da sa, lubi sa mi to ze ma dva mody svietenia, silnejsi a slabsi a indikator baterie, neni take tazke ako sa zdalo, mozno skusim silnejsie baterky,, abo co by sa stalo keby nan napojim 4, alebo 3 ako aj ma baterky ale tuzkove? bo mam nabijacie 2500 mAh Varty. co vy na to? abo mam ho vymenit v predajni za nieco ine?
16.07.2007 - 23:06:54
00
keyboard_arrow_up