BikeFest 2013

31.05.2013 - 02.06.2013
MTB maratón
Kálnica (Slovensko)

Výsledky
aj keby som prístroj nekalibroval tak absolútna výška by mala sedieť (za predpokladu že sa dramaticky nezmení tlak vzduchu)

Tymto by som si nebol az taky isty. Ak bola na zaciatku velmi zla baro vyska a potom to autokalibracia opravila pocas jazdy, tak to celkovy profil moze negativne ovplyvnit.
Ja preventivne vzdy na zaciatku trasy spravim rucnu kalibraciu vyskomeru podla GPS vysky (ak je dobry signal, 7+ satelitov, tak je dostatocne presna). Nejak takto to robi aj autokalibracia, akurat nevies kedy.
04.06.2013 - 10:27:10
00
Qua ja mam najviac nastupane metre ale bohuotcu prisaham, ze som sa tentokrat nestratil takze nic naviac som nenajazdil. hehe Tiez mam Dakota 20, nekalibroval som, spoliehal som sa na automaticku kalibraciu
04.06.2013 - 10:35:25
00
Tymto by som si nebol az taky isty. Ak bola na zaciatku velmi zla baro vyska a potom to autokalibracia opravila pocas jazdy, tak to celkovy profil moze negativne ovplyvnit.
Ja preventivne vzdy na zaciatku trasy spravim rucnu kalibraciu vyskomeru podla GPS vysky (ak je dobry signal, 7+ satelitov, tak je dostatocne presna). Nejak takto to robi aj autokalibracia, akurat nevies kedy.

Toto je na dlhšiu diskusiu no kalibrovať podľa GPS mi môj sedliacky rozum akosi nevie stráviť. Príklad: Vyleziem na Gerlach, hore spustím kalibráciu podľa GPS, presnosť polohovania je GPS je 2,5 m. Ak budem stáť 2,5 m bokom tak môže byť nadmorská výška dramaticky nižšia. K dramatickej zeme v tlaku počas jazdy môže prísť no toto nebol ten prípad a hlavne korekcia bude pár desiatok metrov.
04.06.2013 - 12:09:32
00
ono si aj treba uvedomiť, že pri 1900 nastúpaných metroch by boli asi trošku iné časy v cieli... :)
04.06.2013 - 12:16:45
00
ono si aj treba uvedomiť, že pri 1900 nastúpaných metroch by boli asi trošku iné časy v cieli... :)


Tak to predsa len muselo byt sposobene tym jednym padom, aj ked osobne som este tych rozdielne nameranych 365 vyskovych metrov nepadal....
Mna viac stve, preco M.Barenyiho presmerovali na kratku trat :( sudiac podla jeho casu


Naposledy upravil rtl dňa 04.06.2013 - 14:07:33, celkovo upravené 1 krát.

04.06.2013 - 12:30:43
00
Masto:
No a autokalibracia podla teba robi co?
Ten vztah medzi horizontalnou a vertikalnou polohou je uplne nelogicky, lebo tam ziadny nie je. Jedna sa o polohu GPS pristroja voci satelitom. Horizontalna poloha (suradnice) je presnejsia ako vertikalna (vyska), ale pri vela satelitoch sa aj pri vertikalnej dostanes radovo na metre. Takze ked skocis z Gerlachu tak GPS vyska bude naozaj velmi ina (=realna) hoci horizontalne si sa pohol len minimalne, resp. vobec.
Radikalna zmena tlaku nemusi byt vobec pocas jazdy. Moze to byt rozdiel medzi tym, ked si GPS naposledy vypol a ked si ho nasledne zapol niekde uplne inde za ineho pocasia. Pokial neprebehla po zapnuti (auto)kalibracia, tak barometricka vyska moze byt mimo. Btw. niekde som cital, ze niektore Garminy meraju tlak aj ked su vypnute.

Ked budes mat track log, pls. posli mi ho alebo zaves sem. Hodil by sa aj log a typ GPS od pouzivatela mishox. Celkom zaujmave moze byt to porovnanie.
04.06.2013 - 12:30:54
00
No a autokalibracia podla teba robi co?
Ten vztah medzi horizontalnou a vertikalnou polohou je uplne nelogicky, lebo tam ziadny nie je. Jedna sa o polohu GPS pristroja voci satelitom. Horizontalna poloha (suradnice) je presnejsia ako vertikalna (vyska), ale pri vela satelitoch sa aj pri vertikalnej dostanes radovo na metre. Takze ked skocis z Gerlachu tak GPS vyska bude naozaj velmi ina (=realna) hoci horizontalne si sa pohol len minimalne, resp. vobec.
Radikalna zmena tlaku nemusi byt vobec pocas jazdy. Moze to byt rozdiel medzi tym, ked si GPS naposledy vypol a ked si ho nasledne zapol niekde uplne inde za ineho pocasia. Pokial neprebehla po zapnuti (auto)kalibracia, tak barometricka vyska moze byt mimo. Btw. niekde som cital, ze niektore Garminy meraju tlak aj ked su vypnute.


Odteraz nosim so sebou subleru a 30m meracie pasmo a asistenta, ktory mi podrzi jeho zaciatok.... :)
04.06.2013 - 12:37:35
00
Masto:
No a autokalibracia podla teba robi co?
Ten vztah medzi horizontalnou a vertikalnou polohou je uplne nelogicky, lebo tam ziadny nie je. Jedna sa o polohu GPS pristroja voci satelitom. Horizontalna poloha (suradnice) je presnejsia ako vertikalna (vyska), ale pri vela satelitoch sa aj pri vertikalnej dostanes radovo na metre. Takze ked skocis z Gerlachu tak GPS vyska bude naozaj velmi ina (=realna) hoci horizontalne si sa pohol len minimalne, resp. vobec.
Radikalna zmena tlaku nemusi byt vobec pocas jazdy. Moze to byt rozdiel medzi tym, ked si GPS naposledy vypol a ked si ho nasledne zapol niekde uplne inde za ineho pocasia. Pokial neprebehla po zapnuti (auto)kalibracia, tak barometricka vyska moze byt mimo. Btw. niekde som cital, ze niektore Garminy meraju tlak aj ked su vypnute.

Ked budes mat track log, pls. posli mi ho alebo zaves sem. Hodil by sa aj log a typ GPS od pouzivatela mishox. Celkom zaujmave moze byt to porovnanie.

toto mi vyhodil včera garmin conect
http://connect.garmin.com/activity/322429152

log stiahnem večer keď budem doma
04.06.2013 - 13:32:39
00
Uz je hotove oficialne video http://www.biker.sk/mtb/clanok/2065/bikefest-2013-official-video . Kto este nevidel fotky, najde ich na webe http://2013.bikefest.sk/galerie/velka-galeria.html vratane linkarne na dalsie foto/video/clanky http://2013.bikefest.sk/home/media.html

BikeFest 2013 v cislach:

3500 návštevníkov
582 súťažiacich
287 testovacích bicyklov 904 výpožičiek
46 vystavovateľov
20.06.2013 - 15:08:31
00
Bikefest 2014 bude od 30. mája do 1. júna 2014
30.10.2013 - 08:18:22
00
Presne tak, pripravujeme aj nove trate na maraton.
31.10.2013 - 21:12:14
00
keyboard_arrow_up