@LL
Pointa je že keď dvaja robia to isté, nieje to to isté. Slovák, Maďar, Čech, alebo Moldavec, to je pre Brita len východoeurópska svoloč, a sme pre nich dobrí iba ako vybrakovaná montovňa. Preto keď si Briti vyhradzujú právo robiť radikálne kroky, tak je to dobré, ale keď to chceme robiť my, je to zlé. Dvojaký meter. Moralizovanie a kecy o slobode a demokracii sú prázdne slová, za všetkým sú ekonomické záujmy.

Píšeš že „zbav sa svojej paranoje zo zlého západného sveta“. Obyčajné osočovanie. Žiadnu paranoju nemám, na veci sa pozerám realisticky. Príklad: Aký postoj mám zaujať k tomu keď Západ na jednej strane kritizuje pomery v Rusku, ktoré síce nie sú ideálne, ale je to normálna demokratická krajina, no na druhej strane ten istý Západ sa spriaha s otrokárskymi totalitnými režimami v Katare a Saudskej Arábii, a spolu s týmito krajinami financuje teroristov ktorí vedú vojnu v Sýrii, ktorej hrozí podobný koniec ako Líbyi, kde je dnes anarchia a násilie na dennom poriadku. (V oboch prípadoch sa jednalo o kedysi prosperujúce, sekulárne krajiny, v ktorých boli oveľa lepšie podmienky pre život ako v Katare alebo SA.) Aký máš na to názor? Schvaľuješ tieto zločiny? Prečo sa médiá a mimovládky idú potrhať o Pussy Riot ktoré sú v base zaslúžene, ale o otrokoch v Katare buď mlčia, alebo keď sa ozvú, tak len občas, opatrne, a tichúčko. Kopa kriku okolo olympiády v Soči, ale futbalové majstrovstvá sveta v Katare sú OK. Pre tieto veci si myslím že Západ nie je žiadnym etalónom morálky, a ak ma kvôli tomu niekto označuje ako paranoika, tak si to vyprosím.

Na záver: Diskutuj vecne. Menej expresív, menej veľkých písmen, menej osočovania, a viac argumentov.
30.11.2013 - 14:36:10
07
K teme cigani. Sesternica robi vychovavatelku v detskom domove kde ma 20 ciganov po cigansky nevedia len po slovensky, od 4-16 rokov. Byvaju ako biely, slusne obleceni, starostlivost ako ma byt vychovavatelky sa s nimia aj ucia a az na jedno dievca vsetci chodia do osobitnej skoly. Ked som sa pytal ci je sanca aby sa zlepsili v studiu mi povedalo ze sotva, ze tie deti na to jednoducho nemaju. Podla mna si Slovaci na rozdiel od Poliakov problem s ciganmi vyrobili sami preto lebo im davali pridavky na deti. Ked v 95 normalni pracujuci zarobil 5000Sk a ciganka s 8 detmi dostala 30000Sk tak sa nedivme ze sa tak rozmnozili. Si pamatam kde pred 30rokmi bolo 20-30 ciganov je ich teraz 3000. Jedina sanca je omedzit im pridavky na deti skoncil si len zakladnu skolu pridavky na jedno decko, strednu na dve a viac, alebo danove bonusy na deti.
30.11.2013 - 21:09:11
00
BREZIČKA slovo na T ostáva v platnosti na 101 %, slovo na P ostáva v platnosti na 101 %
a pridáme ešte, ... špekuluješ a prudko zrazu meníš tému ... prečo .?. lebo si v "argumentačných koncoch", kde ostala tvoja "neotrasiteľná téma" ...
"Oni zvažujú odstúpenie od EDĽP preto aby mohli deportovať do krajín ktoré tieto veci negarantujú, a teda tých ľudí tam môže čakať smrť, otrocká práca, alebo rozobratie na orgány (porovnajte s deportáciami do nacistických koncentrákov)."
nikde, lebo to bol, je a bude nezmysel .... len výplod (tvojej) nezmyselnej P ...
tancuješ a argumentuješ ako "koza na ľade"
škoda s Tebou drať klávesnicu, ži si vo svojom vymyslenom nezmyselnom jedinom správnom mikrosvete
tým som skončil ....
(áano, áno LEN TY máš pravdu a všetci sa mýlia ... celý svet ... dokonca)
ps: ako sa dá debatovať s niekým, kto nie je schopný na žiaden fakt, alebo argument vecne odpovedať ???
ps2: neviem ako ty ale, v Rusku som bol asi 7 x, od normálnej demokratickej krajiny ma ešte strašne daleko a ešte asi dlho to tak žiaľ aj ostane ...
skončil som ... s tebou na vždy
30.11.2013 - 23:05:27
00
@LL
Rozmýšľam či vôbec reagovať, lebo nepotrebujem mať posledné slovo, a žiadny patent na pravdu si neuzurpujem. Zase táraš. Odskakoval si ty, keď si v Pieskovisku napísal tú znôšku nezmyslov a osočovania ktorú si aj sem skopíroval. Tvoj štýl je poosočovať a zdrhnúť, a nech sa ten na koho si nakydal špinu očistí sám.

Čo si predstavuješ pod pojmom „normálna demokratická krajina“?
Keby si si mal vybrať medzi Ruskom a Saudskou Arábiou, kde by si žil radšej?
Schvaľuješ to že sa Západ spriahol so stredovekými totalitnými režimami v Katare a SA, a spoločne podporujú teroristov bojujúcich v Sýrii?
01.12.2013 - 10:40:45
00
neviem ako ty ale, v Rusku som bol asi 7 x, od normálnej demokratickej krajiny ma ešte strašne daleko a ešte asi dlho to tak žiaľ aj ostane ...

nastastie ma daleko od "demokratickej" krajiny akou je napr. USA a jeho europske satelity :)
https://petitions.whitehouse.gov/petition/impose-personal-sanctions-president-ukraine-viktor-yanukovych-and-cabinet-ministers-ukraine-members/h58Fz30V
01.12.2013 - 11:54:07
00
S odpustenim za slovnik, nevyseriete sa uz konecne na politiku? Tu na tomto fore sa aj tak nic nevyriesi, len sa tu zbytocne napinaju hrudniky. Podte radsej von. Su tam posledne pekne dni a toto forum by malo byt hlavne o tom http://tinyurl.com/p6pn4s5.
01.12.2013 - 16:52:20
01
http://www.seberizeni.cz/nejlepe-utracena-mince-v-historii/
01.12.2013 - 20:54:55
01
silne video (aj ked len reklama)
01.12.2013 - 21:04:47
00
co to ma spolocne s politikou?
01.12.2013 - 21:20:31
00
pre euroskeptikov NIČ, pre ostatných by mala niečo mať... :lol:
01.12.2013 - 21:33:20
00
nejakou uspavankovou by asi nezaujali
ktovie kolko ludi by spoznalo 9.synfoniu od zaciatku, nielen jej zaver :)
01.12.2013 - 22:10:58
00
... ktovie kolko ludi by spoznalo 9.synfoniu od zaciatku, nielen jej zaver.


Ani som nevedel, že Beethoven mal syna. ;)
02.12.2013 - 14:52:22
00
Taky stylom by sa mala robit politika.
Prichod so vsetkych stran spolocny zaver.
Mne sa to pacilo.
02.12.2013 - 15:08:27
00
Banka použila hudobníkov na reklamu
02.12.2013 - 15:27:17
00
Ani som nevedel, že Beethoven mal syna. ;)

ja som dlho nevedel, ze Svatopluk mal synov dvoch :lol:
02.12.2013 - 15:47:09
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up