ReHMn...mňa by pri kúpe bicykla z druhej ruky ani nenapadlo neskontrolovať okrem rámu a vidlice rovnako kolesá.... Samozrejme v rámci možností. Ale ak tie kotúče šúchajú tak ako popisuješ tak mi to príde ako závada ktorú si mal zistiť na mieste, lepšie povedané že chyba nie je v prasati.
12.12.2013 - 07:28:48
00
tadeas Ja som to zistil na mieste, tak ako som pisal: "Na skúšobnej jazde som si všimol, že zadné koleso má miernu osmu a že brzdové kotúče sa šúchajú o platničky. Nič závažné. Dohodli sme sa teda na cena a bike som kúpil a zobral domov."
Ale v tomto smere nie je podstatne ci sa jedna o spotrebny material, opravitelnu zavadu, alebo zanedbany servis. Otazka je jasne stanovena: da sa zaruka vo vseobecnosti limitovat na prveho majitela?
... a nezabudni aktualizovat tvoju neopravnenu exekuciu. Mam to precitane, sledujem to, len mi chyba zaver...
12.12.2013 - 07:41:38
00
Reagujem iba z mobilu takze sa obsirnejsie vyjadrim neskor- asi az zajtra. Na prvu supu vsak osobne niesom presvedceny, ze zaruka sa vztahuje na majitela a nie vec. spisem isto nejake stanovisko ale treba pockat, som dost vytazeny momentalne.
12.12.2013 - 10:15:33
00
Otazka je jasne stanovena: da sa zaruka vo vseobecnosti limitovat na prveho majitela?

Trochu som pogooglil. Trik je v tom , ze zaruka upravuje vztah predavajuci-kupujuci. Ty mas kupno - predajny vztah len s povodnym majitelom. Ak vyrobok nebol predany "anonymne", malo by pomoct splnomocnenie povodneho majitela.

http://borik.blog.sme.sk/c/311805/Tovar-z-bazaru-na-co-si-dat-pozor-pri-kupe-z-druhej-ruky.html
Odstavec:Tovar je v záruke, je doručený v poriadku, ale pokazí sa pred skončením záruky.

http://www.soi.sk/sk/Najcastejsie-otazky.soi
Otazka: Kúpil som od kamaráta (z druhej ruky) mobil...
12.12.2013 - 13:02:27
01
Z toho mi vyplyva, ze pri kupe nestaci kupno-predajna zmluva, zarucny list a pokladnicny blok od prveho majitela, ale malo by sa vystavit aj splnomocnenie pre kupcu za ucelom vymozitelnosti zaruky.
Zaujimave. Pockajme si ako sa vyjadri Boo_boo, ajtak to neponahla. Dokonca je to vyriesene. Len vela kupujucich aj predavajucich by z toho mohlo ziskat ponaucenie. A o to tu hlavne ide.
A hlavne precitat to cele, pred vyjadrenim sa. Tak ako si dal tu namahu Dovo. Lebo ulplievat okolo kotucov je len vytrhnutie z kontextu...
12.12.2013 - 14:13:16
01
Btw. Kolko rokov je podla zarucaku zaruka na Cube full ram na Slovensku?
12.12.2013 - 15:09:15
00
Na vsetky Cube ramy je standardna 2 rocna zaruka. Pokial viem, Cube nikde neposkytuje predlzenu zaruku, ako v pripade inych vyrobcov...
12.12.2013 - 20:33:28
00
Cube dava na ramy vacsiny modelov (okrem FR,DH) 6 rokov, pred 2011 to bolo 5 rokov.
http://www.cube.eu/en/service/faq/faq-detail/article/how-long-do-i-have-guarantee-warranty-on-my-cube-bike/
12.12.2013 - 21:01:17
00
Ok posnažím sa stručne vyjadriť k veci tak ako ju vidím ja po krátkom štúdiu legislatívy. Kto chce hlbšie bádať, samozrejme môže :) Vopred vravím, že ide o môj názor a neberte ho na 100% ale z uvedeného mi to vychádza takto:

Vznik právneho vzťahu- ako som spomínal v článku venovanému kúpe veci z bazáru, pri kúpe z druhej ruky vzniká občiansko právny vzťah medzi predávajúcim a kupujúcim- uzatvoria kúpnu zmluvu podľa OZ.
Ak kúpim ako prvý majiteľ vec od predávajúceho, ktorý je PO alebo FO, ktorá predáva svoje výrobky, som spotrebiteľom a tým pádom mám ochranu zákona o ochrane spotrebiteľa. Táto ochrana sa však nevzťahuje na kúpu/predaj u FO.

Preto pri závadách, ktoré vyjdú najavo po kúpe od prvého vlastníka veci treba riešiť podľa OZ v rámci zodpovednosti za vadu- §499 a nasl. Z toho teda jasne vyplýva, že vzťah medzi pôvodným predávajúcim v obchode a kupujúcim od 1. majiteľa nevzniká. Spôsob splnomocnenia sa mi ale vcelku pozdáva, odporúčam teda riešiť to takýmto spôsobom.

Záver- Obchod má pravdu- záruka sa vzťahuje na prvého majiteľa ak je uvedený v záručnom liste. (môže sa ale stať, že Vám dajú prázdny záručný list a v tomto prípade je prakticky nedokázateľné kto danú vec kúpil- teda v takomto prípade sa dá uplatniť reklamácia ak sa disponuje dokladom o kúpe)
13.12.2013 - 09:58:08
03
dam do tejto temy moju dnesnu skusenost so zarukou obuvi salomon elios mid gtx zakupenu v sportisime 10/2014. po par hodinach premokaju špice (prve 3-4 tury boli ok). pani Yvetka po 500 nasimulovanych krokoch dospela k zaveru ze nepremokaju :x nekupujem si obuv s goretexovou membranou na to aby som presiel 300m.

Prílohy:

reklamacia.jpg
reklamacia.jpg 243.88 KiB thumb_up0thumb_down

03.02.2015 - 21:18:37
00
takze to je sprava pre tych co nakupuju podozrivo vyhodne ceny goretex topanok od salomon, alebo momentalne aj adidas v tomto obchode, doporucujem A3sport tam problemy s reklamaciou nerobia
mila pani by si asi mala uzit nejaku turu v nich a nemusela by vypracovavat taketo posudky, mala by normalne mokre ponozky zaujimavy sposob testovania:
http://hiking.sk/hk/ar/887/ako_otestovat_nepremokavost_topanok.html

budes to riesit dalej?
03.02.2015 - 21:24:01
00
kaslem na to vyrezem do nich diery a spravim z nich sandale :D ny bajk ich este vyuzijem v zime nejazdim spd mam obyc. pedale a trekingovu obuv. tam mi postacia.
zariadim sa nabuduce kde a co si kupim. aj ked predajna je v tom nevinne co s tym maju (si myslim). predavacka mi povedala ze si mozem zaplatit svojho znalca a dat si vypracovat svoj posudok. tieto membranove veci budem kupovat len v rakusku.
EDIT: ten test je fajn ale posielat niekomu na CD ako vytahujem mokre noviny s topanok moc za doverihodne nepovazujem :) . ta statna skusobna je ok bohvie co taky test stoji :^)
03.02.2015 - 21:29:30
00
matvej, no s pani Valentovou si to moc nevyhral, zda sa mi ze je takym zolikom urcitych predajcov pri takychto zalezitostiach. co tak pocuvam, ta pani snad nikdy nikomu neuznala reklamaciu. viem ze aj bratranec mal od nej takyto posudok ale nakolko aj na internete su na nu v podstate iba negativne reakcie ( vid napr nizsie ), tak si vyziadal dodatocne posudok od ineho znalca. ten si sice musel najskor zaplatit, ale ked mu dal druhy posudok za pravdu, preplatili mu peniaze za tovar aj posudok.

Neviem kde to pani v Krstenanoch testovala, ale ak mas chut tak urcite treba kontaktovat pana Kroslaka zo skusobne Vipo ( jkroslak@vipo.sk / http://www.vipo.sk ). Stranka trosku na prd, ale viac najdes v sekcii Odborné posúdenie/Služby pre spotrebiteľov. Myslim ze ak topanka a jej material neplnia svoju funkciu tak ti to v znaleckom posudku potvrdia.

Prílohy:

reklamacie.jpg
reklamacie.jpg 276.95 KiB thumb_up0thumb_down

04.02.2015 - 01:52:12
01
Znalci obuvy sa aj na sme uz par krat preberali.
http://ekonomika.sme.sk/c/5036770/znalci-su-podozrivi-ze-pri-tisickach-reklamacii-obuvi-nahravali-firmam.html
04.02.2015 - 07:06:06
00
matt dakujem. tak idem to skusit riesit dalej. pre zicher este skusim ten test z hikingu.
nechapem ako je mozne ze ma tento clovek stale peciatku znalca.


Naposledy upravil matvej11 dňa 04.02.2015 - 10:15:07, celkovo upravené 1 krát.

04.02.2015 - 09:59:16
00
keyboard_arrow_up