Mozes len budes cely zasraty od tmelu a doma hned vytiahnut a vydrhnut inak sa ti dusa prilepi k plastu :)


Preco by mal byt cely zasraty od tmelu pri aplikacii duse? 3x som pretal plast tak ze som musel nahodit dusu a doma plast podlepit zaplatou na to urcenou a nikdy som sa pri vymene neuspinil od tmelu...
30.12.2013 - 16:06:52
00
Z mojej skusenosti ked mi po skoku prdol bezdus tak som mal ruky zababrane od tmelu :)
30.12.2013 - 16:11:39
00
Nechapem... pomocou montpaky kusok podberiem patku plasta, mlieko cez ten otvor vylejem, plast zvnutra pretrem trsom travy, vlozim predfuknutu dusu, nahodim plast a dofuknem thats all ;-)
30.12.2013 - 16:15:51
00
ja som si prerobil bezdušaky podla tohto videa za pomoci 24" duše a pohoda aplikácia bola ešte jednoduchšia ako keď som dával iba pásku. Dokonca som nemusel namydliť patky :D nafúknute doma pumpičkou :-)

youtube.com/watch?v=IQX3CciWsSg&t=0

30.12.2013 - 17:16:23
01
Raver s tym trsom travy to je dobry napad, ja som pre tieto pripady nosil balicek vreckoviek. A inak dusa sa k plastu prilepi az za dost dlhu dobu. To by ju tam trebalo nechat aspon tyzden aby sa prilepila. Horsie su vsak na tom latexove duse- tie sa zvyknu tym tmelom naleptat a prirast k plastu aj po kratkej dobe :) a inak logicky, ak dostanes velky defekt, skusim to z poslednych sil zatesnit aby nebolo treba davat dusu, robil som to uz vela krat a vzdy sa to podarilo, aj ked to vyzeralo najprv dost tragicky, kym sa nerozreze plast tak by som urcite skusal zatesnit so zvyskom mlieka, ak by mlieko nestacilo- mam o robotu menej s vylievanim. :)
31.12.2013 - 14:51:53
00
nemesishard - tiež zaujímavé riešenie...
31.12.2013 - 15:18:32
00
nemesishard Dobre video, pridemi to lepsie riesenie ako iba paska. Ale co ma zaujima, ked vymenis plast znamena to, ze musis robit znova cely proces z dusou? Mas z tym skusenost?
31.12.2013 - 16:56:15
00
Ahoj Martin šecko dobré ti prajem do nového roku :-) ...no tak to som zatial neskúšal meniť plášť ale asi to bude treba meniť (neviem či to dokážem opakovane vystrediť pre plášť) . Ja som dokonca nezohnal 24"dušu s galuskovým ventilom a tak som tú dušu dával ventilom von a keď som to strihal po dĺžke tak ventil len vystrihol. Notubes ventilok som tam prepichol skrz tú dušu. Takže čas ukáže ako to bude pri výmene.
31.12.2013 - 17:52:38
00
Dik moc. Aj tebe sicko dobre a vela skvelych kilometrov. Snad tento rok vo Varine sa vidime ;)

Ja rozmyslam ze by som to spravil tatkovy na crossridy. Len dufam ze nebude vela lamentovat lebo uz teraz z niektorymi vecami vyckava kym pridem na dovcu domov :D
S tym Notubes ventilkom by to malo byt OK bo ten sealant to aj tak zalepi okolo. Jaky sealant si pouzil? Notubes? Ak hej kde si ho kupil na SK?
31.12.2013 - 19:12:38
00
Použil som Joe´s eco sealant 1l . Kúpil som ho v predajni za poukážky (28€) inak by som ho nekúpil :-) Nabudúce kúpim zo suncycle nejaký za 16€.
31.12.2013 - 20:26:06
00
No už vidím niekoho, kto dá ledva plášť na obyč. pásku ako ho bude dávať na tú dušu.
31.12.2013 - 21:28:01
00
Sak kto nechce tak si to robit nebude. Ci? ;)
31.12.2013 - 21:58:56
00
nemesishard Tak asi donesiem Notubes z CRC radsej.
Nejako mi ten joe's sealant moc nefungoval ked mi ho naliali v servise.
31.12.2013 - 22:01:25
00
no tak ja mám zatial skúsenosť len s tým "eco" :-) a zatial nemám ani reálnu skúsenosť s rozrezaním/defektom pri bezdušiach. vagimir pozeral si vôbec to video? Šak blbuvzdornejšie to už nejde ani spraviť.... preto to na B-F označujú ako gheto riešenie. Ak niekto nedokáže nahodiť dušu do ráfku a následne rozstrihnúť tak by mal navštíviť krúžok šikovných rúk :D a nie sa mordovať s bezdušákmi ...
31.12.2013 - 22:45:28
00
nemesishard keby som to nepozeral, tak ani nepíšem. Tu nešlo o rozrezanie duše. Tu ide o to, že keď niekto ledva nahodi plášť do rafku iba s páskou (malo miesta v strede rafku), tak cez tú dušu to tan nenarve možno vôbec. Záleží od použitého ráfku a plášťa.
2. Už sa mi niekedy stalo a nie len mne že sa plášť po obvode kúsok pohne (nafukany). Tým pádom ventil je krivo. Pokiaľ to urobíš podľa videá a plášť sa ponhe (keďže plášť tlačí o tú dušu nie o raf) tak pri ventile sa ti to urve tak že mlieko ti nepomôže (aj keď bude duša prilepena o pásku). Takže znovu buď klasický bezduš. ventil, alebo dušu.
Nevidím vôbec dôvod tam dávať tú dušu.

Inak; Všetko dobré všetkým v novom roku.
31.12.2013 - 23:09:03
00
keyboard_arrow_up