.Rajny : ja chodievam to co som zakreslila ciernou, v pohode zvaznica prejazdna
to co som zakruzkovala s otaznikom nie je prepojene, teda zvaznice nie su vraj prepojene, takze dalej som nesla tadial ale dole na cervenu ako som nakresila, k ostatnym tvojim sipkam sa neviem vyjadrit
Prílohy:


Da sa tam dalej prejst popod Stary plast, ako hovori Palo TT, od krizovatky na Mon repo-s treba ist po vrstevnici+- , po prejdeni rovinkysu na pravej strane mlade stromceky, akasi skolka, po nej takych 100 m je odbocka vlavo do kopca, ta sa potom staca zvolna do prava, potom pri velkej jame - zavrte do prava. Potom ide chodnik po rovinke vlavo od skal. je tam stara krizovatka, kde sa ide vlavo na Stary plast a rovno dole na zvaznicu,, ktora konci na asfaltke za Mon repom. Ale je to zahadzane po tazbe a ten kto tade este nesiel tazko trafi.
16.02.2014 - 05:56:40
01
Vlado, dobry report, skvele citanie takto poranu, hned som si spravil chut
16.02.2014 - 08:21:35
01
no ved som videl. cela ta reportaz by sa tu mohla uverejnit ako clanok: http://www.mtbiker.sk/clanky
slavo


Vdaka iron.hide za dobry tip ;) Clanok je super 8)
16.02.2014 - 11:07:08
00
Dnes na Pezinskej babe som este pomedzi lyziarov tahal maleho syna na boboch, popri tom tam bolo zopar cyklistov co prisli po modrej a cervenej.
V lese bol podla nich sneh, ale len na vyssich miestach, cim nizsie tym viac blata. Aj na bikoch toho sajrajtu mali nachytaneho dost.
16.02.2014 - 13:22:51
00
Ja som v sobotu tiež pobikoval ! 8)

Prílohy:

DSC03711.JPG
DSC03711.JPG 437.44 KiB thumb_up0thumb_down

16.02.2014 - 20:12:48
02
Po ceste v smere oranzovej sipky (len opacne) som isiel asi pred mesiacom. Suvisla ciara je normalna cestna asfaltka az na Majdan.

Ale na Majdane je myslím strelnica alebo skrátka zakázaná cesta...
16.02.2014 - 20:40:49
00
asfaltky od Železnej po Borinku sú prakticky bez snehu.
Dnes poobede pekný výjazd (príjemne, nefúkalo a aj dážď ma nejako obišiel :D ):
Schlosshof - Hainburg - Biely kríž - Borinka - Stupava a pri Morave domov
spolu 91 km a 600 výškových

Prílohy:

Komentár súboru: Javorník nad BK
20140216_154529.jpg
20140216_154529.jpg 35.83 KiB thumb_up0thumb_down

16.02.2014 - 20:55:59
00
ja som kdesi cital ze na turistickych chodnikoch maju prednost pesiaci, az potom lyziari a bikeri. kazdopadne privlastnit si turisticky chodnik bars aj v zime tym ze si tam dakto spravi stopu je podla mna odveci. boli sme takto napr na smrekovici, na snezniciach po turistickom, samozrejme stredom chodnika stopy... okolo chodnika snehu po pas, stromy, atd, vacsinou sa nedalo ist inokade len tade kade bola stopa... tak sme sli. keby si spravili oni stopy mimo chodnika tak nemam dovod im to nijak nicit, ale ked to svihnu stredom tak proste smola
16.02.2014 - 23:08:28
00
v CR maju dokonca na to aj tabulky, to zrejme kvoli tomu ze ten skuter sluziaci na tvorenie stopy je drahy.
ale azda je jasne ze porusenie nie je potrestatelne, akurat tak mozno palickou po hlave.

Prílohy:

cr_zakaz.jpg
cr_zakaz.jpg 183.46 KiB thumb_up0thumb_down

16.02.2014 - 23:41:40
00
ale tam sa pise len ze v bezeckej stope, to by si musel mat inac tenke nohy aby si do nej vosiel, takze pohoda :)
17.02.2014 - 07:24:02
00
Asi by ste si mali niekedy to bežkovanie vyskúšať.

Citlivosť bežkárov na porušenie stopy je daná tým, že stačí aby trochu primrzlo a podupaná stopa sa stáva absolútne nepoužiteľná. Je treba preraziť novú stopu, čo je oveľa namáhavejšie a pomalšie než jazda v stope. Keď niekto pracne najazdí stopu a hneď na druhý deň ju nájde podupanú a rozjazdenú, tak je jasné, že je z toho vytočený.

Ako by ste sa tvárili, keby vám lesáci zničili trail s tým, že si ho môžete vyjazdiť a kus vedľa? Treba byť tolerantný a chápavý k turistom aj bežkárom. Les je tu pre všetkých.


Naposledy upravil m-t dňa 17.02.2014 - 07:42:49, celkovo upravené 1 krát.

17.02.2014 - 07:41:22
03
capulo bezne pesiaci chodia po bezeckej stope :!: , a je im naozaj jedno ci sa do nej zmestia :lol: , hlavne ze nemusia brodit a maju ako tak utlaceny podklad :fubar:
takze pohoda to naozaj nie je v rozdupanej stope jazdit na bezkach
17.02.2014 - 07:42:32
00
Vzdy sa snazim ist mimo stopu. Takmer vzdy vsak ide stredom chodnika, a po stranach je casto malo miesta na obidenie. Aj bezkari by mohli pochopit, ze budu mat menej znicenu stpou ak ju potiahnu krajom a nie stredom...
17.02.2014 - 07:57:39
01
rosty asi ano, ale prvy bezkar urobi prvu stopu a ti dalsi uz novu stopu robit nebudu ale prejazduju a zlepsuju tu jeho, casto po krajoch previsaju konare plne snehu, takze sa da naozaj len stredom
treba povedat, ze najviac jazdena stopa je po cervenej tz od BK na Babu, mi nehovorte ze tadial a iba tadial sa da ist peso v zime, je predsa tolko moznosti a je po problemoch
skoda uz sa tomu dalej venovat tejto teme
osobne som zazila iduc na bezkach ako mi oproti cvalaju koniari, a sr*li na to ze po stope pricom mohli ist naozaj hocikade
17.02.2014 - 08:07:12
00
Tak ale treba robit osvetu stale - vzdy sa najdu ludia, ktori nevedia, ze po stope sa chodit nema. Len ide o to, ze nema zmysel turistovi / bajkerovi zakazovat ist chodnikom, kadial chce ist / ide bezkar. Ked si raz niekto naplanuje vylet po nejakej trase, tak predsa na hrebeni uz asi tazko zmeni plan tak, aby stihal ciel inou trasou. Cize slusne upozornit a vysvetlit ano, ale zakazovat nie.
17.02.2014 - 08:23:04
02
keyboard_arrow_up