to Weeman: Pri troche starostlivosti, vie aj Alivio chodiť spolahlivo cca 5000km. Ked sa ti stále rozladuje, nechaj si vymeniť bowdeny a lanká za kvalitnejšie a máš na dlhý čas po probléme (jagw...) Súhlas s Jurajom a Leguanom, že je to len zanedbaná údržba. cca po dvoch výjazdoch aspoň hmatom prejdem komponenty, či všetko chodí tak ako má a premažem nohy vidly.

Na novom biku mám LX a prvé čo som urobil, bola výmena bowdenov a laniek.
18.10.2005 - 10:14:18
00
Dobre dobre, uznavam, som magor, nemal som nadavat na shimano. Je to iba moj nazor... takze sorry. O tu prehadzku som sa staral myslim, ze dost dobre, ale ked uz zacala fakt blbnut tak som sa na to vykaslal...

Stvorhran: Ziadny stvorhran ti nevydrzi skakanie ci je dotiahnuty alebo nedotiahnuty... proste na blbnutie je mnohohran.. A pri "drahych zjazdovych klukach" sa na udrzbu mozes pokojne vykaslat... Ale dobre sak mne je to jedno, kup si co chces... alebo co ti poradia tuto pani profesionali.

TO leguan: Ty a tvoja manzelka JAZDI a on BLBNE a SKACE a to je rozdiel.

TO roman: Bowdeny a lanka mam Jagwire a prvy rok co som to mal na biku som sa o to staral a stale som s tym musel do servisu aby mi to nastavily, ale este doteraz si to robi co chce... a ta prehadzka nema vela najazdene.
18.10.2005 - 13:04:34
00
Weeman neverím, že pri troche starostlivosti Ti to nechodí poriadne. To by bol nejaký zmetok (tá prehadzovačka, samozrejme) a má veľkú cenu (zberateľskú) pretože ja som ešte nič podobné nezažil a nepočul, že pri normálnej opäť napíšem to slovo-normálnej-starostlivosti spolu s obyčajnými bovdenmi a obyčajnými lacnými lankami nechodí perfektne už len obyčajný Altus. Viem, že namáš ani najmenší dôvod nadávať na SVOJU prehadzovačku ale problém nie je v prehadzovačke, pokiaľ to nie je horezmieňovaná....
18.10.2005 - 15:35:47
00
Myslím to vážne. Rok som sa o ňu staral, záležalo mi na každej maličkosti ale keď som videl že to nemá zmysel tak som sa na to vykašlal... a teraz chodí úplne rovnako... načo by som vás tu oje...al? Tá prehadzka ma už vážne štve ale nechcem do takej hovadiny investovať. No ďalšia vec je že s tým skáčem. Ale nikdy som na ňu nedopadol, ani pri páde nikdy nedostala šupu a ešte aj používam napinák...
18.10.2005 - 16:24:46
00
chlapci(pani/slecni...) tie kluky som dotahoval skoro kazdy mesiac...len teraz uz ich treba dotahovat hrubou silou,bo uz vrga od nich aj cela kostra....to blbnutie..tym som myslel prudke rozjazdy,nejake prehadzovanie na zadnom a podobne...raz zacas si s nim poskacem(ale nemysel som ty zo schodov ale preskakovanie mini prekazok a podobne)...takze ziadne skoky z 2 metrov...nanajvis 1m..zase natolko mam rad svoj bike...aby ste boli v obraze...ak nieco ,staci sa spytat....
18.10.2005 - 17:23:29
00
Chcel by som povedať, že mám syna, ktorý skáče skade môže a ten má Truvativy Five D na štvorhrane. Tie sú ešte pod Firexami. Má ich túto celú sezónu a zatiaľ ich nepretočil. Ja sám jazdím už dosť dlho a viem dať aj ostrejšie veci, ale ešte sa mi nestalo, že by som čo i len otlačil štvorhran na kľuke. Na druhej strane asi niečo bude na tom, že na určitý štýl treba určité náradie. Podľa toho čo 2Faf napísal mu v pohode stačia XC- čkové kľuky. A k tej prehadzovačke- čo by si chcel namiesto Shimana (iba ak Sram).Pozri si ,či nemáš krivé vodítko, alebo pätku, môj syn to zvykne mávať, ale keď si to mal v servise, tak by ti na to mali prísť.S tou údržbou to nie je zase až také horúce. Stačí sem tam umyť prehadzovačku a namazať lanká. Prehadzovačku mazať ani netreba.Mám takú skúsenosť, že na HC je drahšej prehadzovačky škoda. Stačí max Alivio.Aspoň to tak nemrzí, keď ju namotáš alebo ohneš, alebo čo.
18.10.2005 - 18:20:09
00
No u nás už chalani prešlapli aj Five D aj keď tie sú naozaj pevnejšie. Ale o klukách už držím hubu.
Inú prehadzovačku ako Shimano ani nepoznám okrem Sram, a to ma najviac štve. Úrdžbu som robil presne ako si písal.
18.10.2005 - 18:27:18
00
Ivan...k tej prehadzovacke....ja som spokojny s mojou deorou..zatial som s nou nemal problem..som s nou nadmieru spokojny...

...a tie kluky...presne si napisal,ze som ich otlacil
18.10.2005 - 19:35:37
00
to weeman: Ak je to tak ako píšeš skús ešte pozrieť či nemáš už vyťahanú reťaz. Hocijaká reťaz nevydrží v priemere viac ako 1500 km
19.10.2005 - 10:01:59
00
weeman: mohol by si mi prosim ta troska blizsie opisat co znamena ze prehadzuje kedy chce? Myslel si tym, ze plynulo slapes a z nicoho nic prehodi alebo ked skocis alebo ujazdujes kde nadskakuje vsetko sama prehadzuje? Lebo si myslim, ze tu len zbytocne zavadzas ludi.
19.10.2005 - 12:32:24
00
ja jazdim Sramku a co sa radenia a prehadzovania tyka su najlepsie. akurat odolnost voci narazom je dost biedna(ja mal tohto roku 3x znicenu kladku). no co som na simano pocul tak som este Bohu vdacny ze existuje Sram.
19.10.2005 - 13:51:58
00
To leguan: Tá reťaz tolko ešte stopro nemá a vyzerá v pohode...

To Root: No prehadzuje hocikedy, ale áno vačšinou pri skokoch. Ale tie skoky skáčem do dopadu! To znamená že nič nedostane ranu! A ešte k tomu mám napinák! A načo by som tu asi "zvádzal" ludí??????
19.10.2005 - 14:23:22
00
mam pocit ze sa odpbocilo od temy..no nevadi....ale aj tak dakujem za rady....
19.10.2005 - 18:12:59
00
weeman: neviem, mozno sa mylim (kedze my sedliaci, co jazdime v teplakoch nic nevieme), ale myslim si, ze napinak sluzi na to, aby udrzal retaz na prevodniku (koch) a nie na to, aby zabranoval kladke prehadzovacky v pohybe, takze to s tym nema nic spolocne. Zavadzanim som myslel to, ze sa ti tu celkom dost ludi snazilo poradit, ako nastavit prehadzovacku a pritom ty mas problem s tym, ze ti to samovolne prehadzuje pri skokoch, co neodstarni ziadne nastavenie. Len tolko som chcel.
20.10.2005 - 08:33:31
00
TO ROOT: radili mi nove bowdeny a lanka, coz MAM, uz boli na biku (jagwire) a 1.vravim, ze VACSINOU pri skokoch ale dakedy aj na rovnej ceste pri normalnom slapani... 2. Skok skacem do DOPADU. To znamena ze ziadna rana! Tak nechapem preco sa prehadzuje..
3. a myslim, ze napinak je na to aby sa ti pri skoku nevlacila retaz po zemi a tym padom aby ani prehadzovacka neskakala hore-dole. Na pilach sa retaz udrzi aj bez napinaku...
20.10.2005 - 19:06:34
00
keyboard_arrow_up