mars: čiže s Garminom by bol rozdiel v Tvojom prípade len ten, že miesto priloženia k IR snímaču by si do neho pripojil USB kábel. Toto sa zrejme lakko snažil naznačiť, že síce zabudovaná baterka sa určite nedá nazvať výhodou, ale pri bežnom používaní to netreba vôbec riešiť, baterka sa dobije popri sťahovaní dát.

Čo sa týka frekvencie ukladania dát, tak Garmin (Edge 305) má možnosť nastavenia pevného intervalu a ešte nejaký "smart" režim, v ktorom sa sám rozhoduje, v akom intervale zaznamenáva body (kvôli spotrebe pamäte). Tak ho mám nastavený ja a funguje to celkom dobre.
18.09.2012 - 23:26:07
00
Hlavny rozdiel je v tom, ze ked idem na viacdnovu akciu, tak znizim interval ukladania a netrapim sa pristupom k PC ani elektrike. Keby som pouzival menej snimacov (bez kadencie, GPS, pripadne na cestaku vykonu), tak nemusim ani znizovat interval ukladania.
19.09.2012 - 09:38:18
00
Súhlas, ale rovnako to platí aj o Garmine, GPS sa tiež dá vypnúť (samozrejme musíš mať snímač na bike, inak by si toho veľa nenameral :)). Alebo to Polar zvláda aj s GPS? Tým pádom musí mať ale GPS prijímač vlastnú baterku, nie?
19.09.2012 - 10:16:43
00
Ano, mam G3 senzor na jednu tuzkovku - ma to na nu vydrzat 17 hodin. Pouzivam ho vsak len vtedy, ked chcem urobit track log - idem najaku zaujimavu trasu a nemam prave dakotu na navigaciu.
Doplnenie: ten G3 snimac pouzivam tiez na ine sporty ako bezky, beh, turistika, nech je polarovy dennicek zaujimavejsi :)
19.09.2012 - 10:22:28
00
ohladom tej baterky, určite si priority. Keď chcete GPS tak sa zmierte s malou výdržou externé GPS na polare tiež dlho nevydržia. Vy tu porovnávate neporovnatelné: polar bez gps vs. garmin s gps. Podla mojich info by mal garmin s vypnutou gps vydrzat cca 1300 hod. takze tak gps zerie baterku a to riadne tak sa treba rozhodnú ci ho naozaj potrebujem a nie zhadzovat garmin lebo nič nevydrží.
p.s. osobne som priaznivec polaru a teraz si plánujem kúpiť rc3 so vstavaným gps senzorom (výdrž baterky do 20 hod)
02.07.2013 - 23:45:20
00
ohladom tej baterky, určite si priority. Keď chcete GPS tak sa zmierte s malou výdržou externé GPS na polare tiež dlho nevydržia. Vy tu porovnávate neporovnatelné: polar bez gps vs. garmin s gps. Podla mojich info by mal garmin s vypnutou gps vydrzat cca 1300 hod. takze tak gps zerie baterku a to riadne tak sa treba rozhodnú ci ho naozaj potrebujem a nie zhadzovat garmin lebo nič nevydrží.
p.s. osobne som priaznivec polaru a teraz si plánujem kúpiť rc3 so vstavaným gps senzorom (výdrž baterky do 20 hod)


Ja osobne pouzivam 3 rok polar RS800CX (so vsetkymi dostupnymi senzormy, na koleso - meria vzialenost, GPS aby som mal mapu nemusi vzdy byt, kadencie a pravdaze hrudny pas). Kedze je externe GPS prijmac tak a chcem mat aj mapu aj ked jazdim casto krat to iste nosim so sebou nahradnu dobiatelnu AA bateriu. Osobne by si nikdy nekupoval nieco s integrovanym GPS ktore by som nevedel a ak aj vedel tak len velmi orientacne kolko mi vydrzi samotny pristroj meranie. Bolo by pre mna velmi otravne kontrolvat hodiny ci mam nabyte pripadne nejaky vyrobok od garminu ci je nabity alebo nenabity. Co sa tyka aj predchadzajucich prisprevkov kde sa riesil software a problemy, ktore tu ludia rozoberali si myslim ze polar v nadstaveniach ci uz pristroja alebo samotneho priebehu trennigu (hovorim o cykle) je neprekonatelny. Pomocou Polar trainneru je mozne si trenning samotnu trasu upravit presne podla toho ako chcem jedntolive kopce prejst ci uz tepy kadencie zony v akych sa chcem drzat.

Ale aby som sa vratil k samotnej teme Garmin Edge 500 vs. Polar CS400 (CS500/600) tak moja osobna a jednosznacna odpoved:

POLAR cim vyssia trieda tym lepsie: ... pomocou neho som schudol za 2 roky 16 kg a chudnem dalej inspiruje ma do cyklistiky pekne vidim vysledky a vysledky za posledny rok sa daju preklopit z polaru do strava.com - co musim uznat je lepsie webove spracovanie avsak zamerane na garmin zariadenia.

Pokial by chcel niekto nejake dalsie info o polare rad sa o ne podelim.
04.07.2013 - 13:41:06
00
každé zariadenie má svoje výhody a aj nevýhody...mal som Polar CS400, bol výborný, kým som ho nestratil, tak som váhal, či našetrím znova na Polar alebo na Garmin, nakoniec som kúpil Garmin a myslím, že som sa dobre rozhodol...všetky tie možné, aj nemožné funkcie čo spomínaš má aj Garmin, nevýhodou je tá baterka pri zapnutom GPS...ale spôsob uchytenia, ovládanie, prehľadnosť, zobrazenie, množstvo funkcií, ktoré si môžem zobraziť (alebo nemusím), keď mám tri bicykle, nepotrebujem tri snímače rýchlosti (v ktorých sa o.i. nedá vymeniť baterka, ktorých uchytenie na "jednonožku" je tak trochu problematické), funkcia virtuálny partner a aj funkcia navigácie, za toto všetko by som dal také malé plus Garminu
Polar má zase u mňa plus v tom, že vydržal polhodinový prací program bez ujmy amalé mínus spôsobu uchytenia (ale to je subjektívne)...

pozn.: s Polarom som pribral dve kilá, s Garminom sú už dolu a aj ďalšie dve navyše
04.07.2013 - 14:24:33
00
ludia, oplati sa? alebo poradte nieco lepsie
http://www.bike-discount.de/en/buy/rcx5-bike-46513
08.03.2014 - 22:32:25
00
keyboard_arrow_up