po roku ich ma otrepane viac ako na starej po 5tich.. tušim šetria už aj na laku
24.03.2014 - 21:20:48
00
nová mašinka. Zatiaľ neskutočná spokojnosť.
Časom bude aj fotka z terénu. Teraz len narýchlo cvaknuté

Prílohy:

P1110328.JPG
P1110328.JPG 371.89 KiB thumb_up0thumb_down

24.03.2014 - 23:04:11
02
ako by som povedal.. uzasnejsi pocit z bajkovania som este nezazil :)

Prílohy:

photo 1.JPG
photo 1.JPG 979.07 KiB 1 thumb_up0thumb_down

photo 4.JPG
photo 4.JPG 940.62 KiB thumb_up0thumb_down

25.03.2014 - 09:34:03
029
Vyzerá fakt super :y:
25.03.2014 - 09:39:25
03
usd vidla vobec nemusi mat obite vnutorne nohy. po 5 rokoch som nechytil ani jeden šrám. nehadzem vsak bajk hocikam, ani ho ledabolo o hocico neopieram. naopak, ked som bol v blatisto kamienkovom prostredi, tak som bol rad, ze vsetka ta zmes nebrusi vnutorne nohy. klzne puzdra su stale namocene v oleji. nemam s vidlou ziaden problem, ktory by ste ocakavali skrz jej otocene riesenie. jedine ta tuhost v krute. to mozu riesit bud ako na lefty, alebo "klucami"/drazkami/valcekmi, ktore spominaju pri xfusion revel, alebo ako to ma rs reverb teleskopa.
25.03.2014 - 10:03:14
00
Mna vzdy zaujimalo, ci sa nemina olej z takej vidlice. Logicky sa po mikroskopickych castiach musi valit cez tesnenia von.
25.03.2014 - 10:07:12
00
Ani nie. A dokonca odpada problem so suchymi penovymi kruzkami ci tesneniami, kedze olej je v normalnej polohe bajku vzdy steceny dole na nich.
25.03.2014 - 10:12:03
02
krokioss - vyzera super, este tam hodit shimano brzdy (aspon deore ), nejaky teleskop a je dokonaly. Vyzera ze to mas najvacsiu velkost 48. Mozes pls realne zmerat kolko je cm od stredu kluk po vrch tej modrej zamky na sedlovej trubke, sa mi to zda viac ako 48 ale mozno len skresluje ta geo. A ked uz budes merat zmeraj pls aj standover v strede vrchnej trubky, ma zaujma ako pravdivy je ten udaj canyonu na stranke. dik
25.03.2014 - 11:46:21
01
krokioss - vyzera super, este tam hodit shimano brzdy (aspon deore ), nejaky teleskop a je dokonaly. Vyzera ze to mas najvacsiu velkost 48. Mozes pls realne zmerat kolko je cm od stredu kluk po vrch tej modrej zamky na sedlovej trubke, sa mi to zda viac ako 48 ale mozno len skresluje ta geo. A ked uz budes merat zmeraj pls aj standover v strede vrchnej trubky, ma zaujma ako pravdivy je ten udaj canyonu na stranke. dik

Naco by prosim ta menil brzdy na novom bajku?? :swear: Ja niekedy nechapem co tu ludia dokazu napisat...co sa teleskopky tyka tu si tiez daj na svoj bajk a zaves fotky. To co je mozno dobre pre teba nemusi byt pre zvysok sveta :shake:
25.03.2014 - 12:03:59
02
Hack3r - neboj sa ja si budem urcite jazdit co chcem, ale co sa tyka brzd tak nove shimano su komfortom, moznostou davkovania aj brzdym ucinkom inde ako cenovo odpovedajuce magury, avidy a ine. A to si nemyslim ja to je nazor vseobecny. Vela ludi to presne takto meni, lebo ten kto jazdil nejake nove shimana(deore a vyssie) uz jednoducho berie (a to nechcem urazit teba alebo tvoj bajk) elixiry ako zly vtip. Kup si za 65€ deore a uvidis ze elixiry pojdu s velkou pravdepodobnostou do bazaru.
A co je zle na odporucani teleskopickej sedlovky na trail bike naozaj nechapem. Dnes je to standard.
25.03.2014 - 12:13:31
04
Záleží od uhla pohľadu, niektoré výrobky majú dosť veľkú šancu nejakého zlyhania alebo od začiatku vo viacerých ohľadoch výrazne zaostávajú. Preto by viacerí ľudia volili takúto cestu - zbaviť sa niečoho pokiaľ to má nejakú hodnotu, keďže ako vieme, inzerát "predám avid elixir 5, po servise, 2000km, stav OK až na nejaké škrabance" nebude mať nejaký úspech pokiaľ nebude cena poriadne nízka (minimálne u skúsenejších cyklistov, je jasné že nájsť sa môže aj niekto kto by za ne dal takmer trojcifernú sumu).

Je to jednoducho celkom rozumný čas na nápravu toho čo výrobcovia bicyklov z rôznych dôvodov dokážu pokaziť.
25.03.2014 - 12:20:39
00
xm teleskopku som zvazoval.. ale .. zatial ju proste nevyuzijem...
co sa tyka brzd... nikdy nehovor nikdy :)
25.03.2014 - 12:47:26
00
marek_K na mojom nerve je dlzka od stredu osi slapania po vrch sedlovej trubky presne na milimeter podla Canyon tabulky.

ale co sa tyka brzd tak nove shimano su komfortom, moznostou davkovania aj brzdym ucinkom inde ako cenovo odpovedajuce magury, avidy a ine.

Nezmysel. Zaujimalo by ma kolko ludi co toto siri aj realne aktualne generacie tych brzd jazdilo, alebo len papagajuju co si precitali. Shimana su spolahlive, a brzdia OK. Ale davkovatelnost nie je ziadny zazrak a packy maju trochu gumovy chod. A ergonomia pacok mne osobne vyhovuje ovela viac na avidoch. Vzhlad/design je dalsi bod pre Avid. :D

Nove elixiry uz zdaleka nie su take nepodarky ako tie starsie. Ano, stale su narocnejsie na udrzbu, hlavne koli tomu ze pouzivaju DOT a nie mineralny olej, ale ziadna tragedia to nie je. Mam doma jedny XTcka a jedny elixiry 7 a moj dalsi bicykel bude mat zase elixiry. A to aj koli tomu, ze ergonomia Elixiry + Sram trigger shifter (MMX) je svetelne roky niekde inde ako ergonomia XT brzdy + XT radenie.
25.03.2014 - 13:01:39
07
Kks riesimu tu chobotiny, kazdemu vyhovuje ine. Ja som len napisal ze byt na tom novom nerve al 8 este shimano brzdy a teleskop tak je dokonaly = citaj, samozrejme pre mna dokonaly. Niekomu inemu zas moze vadit ze to nieje cele na srame.
Ale odhliadnuc od osadenia ako to zacali minuly rok ramom na nerve 29 tak aj tohtorocne nove ramy (nerve , spectral) su fakt paradne.
25.03.2014 - 13:13:52
01
Nerve AL 8.0 + Shimano brzdy + teleskop = Nerve AL 9.0 ;)
25.03.2014 - 13:20:05
01

MTBIKER odporúča

keyboard_arrow_up