ak nechcem na bajku použiť dynamo náboj a dám ho na vozík, bude to fungovať? riešim bajk na dlhšie, viacdňové trasy, takže dynamom by som chcel poriešiť dobíjanie batérie vo vozíku(svietenie + dobíjanie mt, navigácie a pod.) jedná sa jednokolesový vozík :)
09.04.2014 - 12:45:47
00
Prerataval si efektivitu toho dynama, kolko z neho napriklad na 100km jazdy dostanes energie? Na par (2-3) dni to nepokryjes aj s externymi nabitymi clankami?
10.04.2014 - 10:53:55
00
ja by som pribalil aj solar. A samo ze k nemu aj k dynamu daku externu bateriu aspon 5Ah
10.04.2014 - 18:07:57
00
Martinelli len pre info koľko máš rokov ak to nieje tajné? (Ak nechceš verejne tak pošli v SS) Nieje rozumnejšie zobrať väčší batoh alebo tašky na bike ako vláčiť cyklovozík?
10.04.2014 - 19:51:36
00
Autobateria je zly napad. Ja mam usb nabijacku. Ma 10Ah vazi asi 300g (narozdiel od autobaterii, kde su to kila). Gps navigacku v mobile to udrzi pri zivote asi tyzden.
10.04.2014 - 19:59:20
00
zatiaľ mám doma pripravenú jednu 12v 7,5ah a jednu 6v 4,5ah, dobíjanie by nemal byť problém, skôr som zvedavý na to použitie náboja na vozíku, hlavne či ma to na menšom kolese nebude viacej brzdiť a tak :)

dartmoor ak myslíš že do batoha poskladám stan, spacák, karimatku, jedlo a oblečenie :) vozík už mám, tak preto to riešim, bajk je kros na 28" kolesách, je to ht, nič na pochválenie sa :D

asi pre moje pomalé písanie sa tu dostali dve odpovede pred moju :D
tak ja mám tie malé batérie ako sú v záložných zdrojoch a v halogénových svetlách do ruky :)
10.04.2014 - 20:27:18
00
No do obyčajného asi nie :P Ale sú také tašky na bok biku ako na motorkách, ja sa pýtam len zo zaujímavosti, na takom veľkom výjazde som ešte nebol ale aj ja sa chystám cez leto na niečo viacdňové ale brať cyklovozík ma nenapadlo :P Ja to nejak pobalím do batohu a na bike.
10.04.2014 - 21:36:13
00
cyklovozík je blebosť tak ako batoh na hrbe.. skusil som si to 10dní a po 2hom šiel batoh na nosič, pretože je to peklo na zadnicu.. skor ako vlačiť baterie, by som zvolil malý solárny dobíjač na batožinu, kedy s tým mobil cez den dobiješ... určite netrepať dalšie kilá samotneho vozíka.. aj tak ma bike po maložení do tašiek aj 30kg :)
na dlhodobe túry je dôležite šetriť každé polkilo
10.04.2014 - 21:43:36
00
ja som to vozil v taškách na nosiči, bolo to fajn, no teraz s vozíkom sa mi to vidí lepšie, najmä pre rozloženie váhy, odrazu som neriešil toľko defektov a aj keď sa nejaký pritrafil, tak sa to dalo ľahko zvládnuť, neviem síce aké nosnosti majú iné nosiče, ale v mojom prípade vozík uniesol dvakrát viac ako nosič, možno je to o zvyku, možno o vozíku, neviem, mne osobne viac vyhovuje vozík :)
11.04.2014 - 00:12:33
00
solar abo dynamo staci, dynamo da par watov to je az az, solar podla velkosti, ale taky 20x20cm je uz ok, podobne ako dynamo. na behanie po europe ale uplne staci daka mala externa baterka z ktorej par krat nabijes mobil a nabijacka :), ten den dva bez stavy aby si vydrzal a potom dakde v kempe abo v krcme dobijes :)

co sa tyka veci tak hodim foto ked som siel na 2 tyzdne, cca 1300km, mal som tam toto vsetko. skoro vsetko bolo v trojdielnych cyklotaskach, az na stan. tycky som mal vzadu na zastavu a zvysok bol v tej modrej nepremokavej taske na vrchu, vaha biku s batozinou okolo 35-40kg podla jedla a vody:

ploskacka
tabletky
pirule na vodu
hygiena (kupit malu pastu, obal na mydlo)
opalovaci krem
hajzel papier
nivea
lieky
sitie

tycinky
cokolady
caj
cukor
varic
bomba
hrnce
lyzica
noz
sol
magnezium

uterak maly
uterak velky
vreckovky

plavky
kratasy
2x trenky
ponozky na vecer
tricko
pyzamko
dlhe gate
bundicka
slapky

2x cyklooblecko gate+tricko
2x ponozky do tretier vesta navleky na ruky
navleky na nohy
termo tricko
tretry
nepremokave navleky na tretry
sietovane tielko
prilba okuliare nepremokava bunda
reflexne pasky na nohu

svetlo
solarna baterka baterky 18650
baterky mobil
6x baterky AA
mobil
nahradny mobil 02
nabijacka na mobil
fotak
gps
luster do stanu
2032 baterka

multi naradie
15tka kluc
nitovacka
rychlospojka
centrovaci kluc
spice
lepenie
2x nahradna dusa
montpaky
pumpa
olej
2x flasa na vodu
zamok

spacak
vankus
nepremokavy obal na stan
karimatka
stan
zastava
igelitky
kresadlo
stahovacie pasky
2x gumicuk
hry
maly ruksak

v podstate vsetko potrebne mam v taskach, max dake oblecenie navyse abo co by sa sem tam zislo alebo normalne topanky na prezutie ale to sa da poriesit vacsimi taskami a pohoda. viac veci netreba :)

Prílohy:

bajk.jpg
bajk.jpg 1.17 MiB thumb_up0thumb_down

11.04.2014 - 00:15:52
02
vďaka za info a rady :) mám niečo podobné, akurát kapsy sú väčšie a hore je odnímateľný ruksak(podľa tej fotky mám o dosť menší ruksak ako tá taška), tohto roku pôjdem aj s vozíkom aj s taškami :)
ešte by som chcel poprosiť váš názor, čo si myslíte o tom mojom nápade, či je lepšie namontovať dynamo na predné koleso alebo koleso vozíka, bajk má 28" kolesá, vozík 20"
11.04.2014 - 00:42:59
00
z principu je to jedno kde dynamo das, fungovat bude vsade, ale na 20" budes mat vacsie otacky, ci to bude mat nejaky vplyv na nieco neviem :), neskumal som ake otacky potrebuje dynamo, mozno bude lepsie nabijat a mozno bude zbytocne vela vykonu stratoveho ktovie. ak by som si mal tipnut mozno by to bolo lepsie, lebo nalozeny chodis pomalsie a tym ze to bude na mensom kolese a bude to mat vacsie otacky tak sa to vykompenzuje :). par watov odporu horedole nik nebude pri tolkej batozine riesit
11.04.2014 - 00:53:06
00
Cital som, ze dynamo velmi opotrebuvava plaste. Najlepsie by bolo dynamo do naboja. Samozrejme ked sa neda inak, daj dynamo na to koleso, od ktoreho vies lahsie zohnat nahradny plast.
11.04.2014 - 06:00:56
00
ja som to pochopil tak ze ide o dynamo do naboja
11.04.2014 - 08:44:07
00
myslel som samozrejme na dynamo v náboji, klasické dynamo "na plášť" je, aspoň podľa mňa neefektívne, navyše musí mať ideálne podmienky a samozrejme aj vhodný plášť :)
12.04.2014 - 17:19:22
00
keyboard_arrow_up