Zdravim, mam trochu problem s brzdami a potreboval by som poradit.
Mam Author Traction 29 z roku 2010 (http://www.author.eu/en/bikes/2010/traction-29-3/) kde su hydraulicke brzdy TEKTRO Auriga Comp. Povodne su tam 6" kotuce, ktore som si nechal hned pri kupe zmenit za 7" (kvoli mojej vyssej hmotnosti). Problem je, ze brzdy zacali strasne hlasno piskat a vibrovat. Vibracie su ale dost silne a prenasaju sa aj na ram a do sedadla a riaditok, takze je dost neprijemne sediet pri brzdeni :-). Najprv som si myslel, ze problem ma len zadna brzda, ale neskor som si vsimol, ze aj predna vibruje, ale vibracie su zrejme pohltene vidlicou (ale tiez piska). Problem sa v predajni snazili vyriesit roznymi sposobomi. Skusali vymenit kotuce predny - zadny, skusali prebrusit kotuce, skusali vymenit platnicky metalicke - organicke. Bol som tam asi 4-5 krat na servise. Problem sa vzdy na chvilu vyriesil ale po par jazdach sa znovu vratil (niekedy aj hned v den opravy po par hodinach jazdy). Vibrovanie sa vacsinou vyskytlo pri istej brzdnej sile (v istom rozsahu). Ked som trochu popustil (ale neprestal brzdit) alebo viac pritlacil brzdy (ale nesmykal) tak sa to neprejavilo. Tiez vyzera ze sa to prejavuje az po zahriati brzd, nie hned zo zaciatku ked su brzdy studene. Vsimol som si na kotucoch take huste ryhy smerom do stredu (ako keby brzdy mali ABS mod). Nakoniec mi dali spat povodne 6" kotuce. Dlhsi cas sa problem neprejavil, ale po case sa mi to vratilo aj s tymito kotucmi.
Neviete mi poradit v com by mohol byt problem ? Co som cital fora tak udajne tieto brzdy len taky zaklad. Mam skusit kupit nove/ine brzdy ?
19.01.2014 - 22:56:00
00
Iné brzdy skus....
20.01.2014 - 16:30:51
00
svojho času som mal Tektro Auriga Pro a mal som s nimi podobný problém
tie druhé kotúče čo si mal, čo to boli zač?
20.01.2014 - 16:52:25
00
Neviem ake kotuce to boli. Ale priplatil som si za ne len par eur naviac takze zrejme nieco v tej kategorii ako povodne 6".
21.01.2014 - 00:05:43
00
Ja som mal podobny problem, v urcitom zabere to zacalo vibrovat. Bolo to zvlnenym kotucom, podla mna tam mas nekvalitne kotuce, hlavne ked si dal vacssie musi to byt silnejsie. Skus dat nejake znackove povodnej velkosti a zistis cim to je...
23.01.2014 - 15:18:10
00
tiež by som skúsil iné kotúče
ak si z BA či blízkeho okolia, viem ti zapožičať Aviďácky G3CS 185mm či HS1 200mm na nejakú krátku jazdu, prípadne aj rovno predať (k obom mám aj adaptéry)
23.01.2014 - 17:01:22
00
Vyzera, ze bike caka na jar generalka v servise (odvzdusnit brdy, mozno servis vidlice, ...) tak vyskusam kupit nove kotuce. Ake kotuce pouzivate resp. co by ste odporucili (znacka / modely, ...) ?
27.01.2014 - 08:55:44
00
shimano...
...akekolvek..
27.01.2014 - 23:05:47
01
Zdravím,
mám podobný problém. Pri silnejšom (prudkejšom) brzdení mi začne vibrovať zrejme kotúč / brzda. Správa sa to ako keby bolo koleso slabo uchytené. Vibrovanie sa taktiež prenáša na rám, no hlavne je to cítiť na riadidlách. Robia to obe brzdy. Brzdy a aj kotúč sú Shimaná. Prednedávnom boli menené platničky (koolstop). Bolo by možné že to robia práve platničky? Majú najazdených cez 500 km v poriadku. No až teraz sa ozvali tieto problémy.
Ešte sa spýtam, je normálne že sa mi predné koleso ťahá na ľavú stranu?
Ďakujem za rady.
14.04.2014 - 21:22:28
00
na 99,9% to bude platničkami a zlým nastavením
14.04.2014 - 21:25:52
01
na 99,9% to bude platničkami a zlým nastavením

Mohol by si prosím ťa viac definovať to zlé nastavenie?
14.04.2014 - 22:09:26
00
Mas nakrivo nahodene prasiatko, ked brzdis skrivi ti kotuc ale ten sa snazi odstredivou silou narovnat = vibruje. Je dost mozne ze ti aj nakrivo zbrusil platnicky
15.04.2014 - 06:25:42
10
ja osobne by som jemným šmirglom prebrúsil na začiatok kotúč a samozrejme aj platničky
(na rovnom tvrdom povrchu)
a malo-mohlo by to na X % prestať ...
15.04.2014 - 09:11:03
00
Kotúče sa nebrúsia vôbec. Mal by si ten svoj príspevok vymazať, lebo si napísal blbosť. Tebe to pomohlo len preto, že si vybral von platničky a brzdu si znovu nastavil- teraz už správne.
Takže nič NEBRÚSIŤ!!! :!: :!: :!:
15.04.2014 - 16:06:24
02
Kotúče sa nebrúsia vôbec. Mal by si ten svoj príspevok vymazať, lebo si napísal blbosť. Tebe to pomohlo len preto, že si vybral von platničky a brzdu si znovu nastavil- teraz už správne.
Takže nič NEBRÚSIŤ!!! :!: :!: :!:

citam tvoje prispevky..........nechapem preco odporucas kotuce shimano...........a preco by sa nemohli kotuce jemne prebrusit na rovnej ploche - zaujimal by ma nasledok.........ja som presiel zo shimana na avid a truvativ, ( nebavilo ma furt daco nastavovat) a teraz ani neviem, ze nejake komponenty okrem dosticiek, plastov a dusi na biku mam. tak asi tak moj nazor.
teraz k problemu brzdy blacksuna : prvy a hlavny problem je, ze si musis kupit poriadne brzdy a kotuce. ved to je velmi dvolezita cast biku. pri jazde dole kopcom sa musis na tie brzdy skoro na 100% spolahnut. ze urobia to co potrebujes. hlavne bezpecne na primeranej vzdialenosti zastavia. v predu a ani vzadu nechod pod 180mm. sice niektori maju nazor ze naco vzadu 160 ked hlavne brzdi predne koleso, ale to su len keci tych co sa do toho " vyznaju" .sice od 180 mm sa zacne ozyvat niekedy cinkanie ( v zatackach, pri bocnom vetre, od urcitej rychlosti rezonancie), ale prednejsie je, aby to brzdilo ako ma a kedy ma. pokial budes jazdit za kazdeho pocasia a chces, aby ti kotuc brzdil aj studeny a vlhky, tak musis dlho laborovat nad kombinaciou kotuca a dosticiek. mne to trvalo dva-tri roky . nikto ti nevie poradit tu spravnu kombinaciu (zalezi aj od ramu biku). pozri si v mojom profile aky je toho vysledok.
15.04.2014 - 18:36:23
00
keyboard_arrow_up