Patrik ten je pekný len nepoznám značku ale na oko je fajn :D a má rockshocky to je lepšie podal mna :D a ten Cube ?? to RU je čo ?
22.04.2014 - 12:31:18
00
ris41 - ja som kupoval minuly rok a vtedy canyon este na nerve pouzival stary a skaredy ram a spectral nebol. Su to vsetko 2014 novinky. Mam Ghost AMR, ale dnes by som siel tiez do nerve alebo spectralu lebo ghost dost pohnojil nove 27,5 Al ramy co sa tyka dizajnu a konkretne ASX je taky lacny s full XT vybavou skrz ram ktory ked si trochu pozries podrobnejsie zistis ze oproti AMR sa na nom dost setrilo . Nezabrusene zvary, jednoduchsie tvarovane trubky, pevna oska nieje ani vidle....a ten nevkusny spodny navareny drziak tlmica, ktory bohuzial dali aj na 27,5 AMR. 26ka to mala elegantne integrovane . Teleskop je super ale co som cital tak ta giant sedlovka je kvalitativne dost rozdiel oproti reverbu. Vela ludi sa stazuje na velke vole ktore vzniknu pomerne rychlo ...

RU - rychloupinak, ak mas k tej vyske aj slusnu vahu tak chces mat pevnu os aspon na vidle, nove ramy na ktorych sa nesnazili osekat cenu kde sa dalo maju uz pevnu os aj vzadu aj pri 100-120mm zdvihu.


Naposledy upravil marek_K dňa 22.04.2014 - 12:35:27, celkovo upravené 1 krát.

22.04.2014 - 12:32:29
00
Ano :D to hej začinam silno Uvažovat a tých Cuboch a čo hovorite aj na tento ? http://cubebikes.sk/2014/full-mtb/sting-140-pro-29/ :D
22.04.2014 - 12:35:04
00
ten cube 140 je uz slusne vyskladany, nieje mu co vytknut co sa tyka radenia, pohonu a brzd, k tomu ma obe pevne osi. Vidla je uz 34ka, aj skrz to je blaba len ta hmotnost 15kilov v najmensej velkosti. Za tych 200€ dokupis reverb sedlovku, mas tam aj navarky na vedenie lanka a si v limite stale.

Oproti 120ke ktora ma full XT vybavu si pohorsis na klukach, radeni a brzdach(neprides o nic co by ti realne chybalo, stale tam budut om komponenty) ale dostnes pevne osi a lepsiu vidlu a 140mm zdvihu.

Tieto cuby som nesledoval preto ze robia len 29ky co nieje velkost pre mna, ale tieto stingy vyzeraju super, a hlavne su nadstandardne a vyvazene osadene za tu cenu. Sting je v podstate len stereo v hliniku.
22.04.2014 - 12:41:07
01
Takže ten 140 kový Cube je lepšie než ten 120 čo sa týka pevnosti ? :D a aj farba je pekna a navyše žiadny problem so servisom akurat čo hend spravit je výmena kotučov na Xtečkové pretože tie mám teraz na Mojom Cube a su neskutočne a vyzeraju Perfektne a hlavne necinkaju aj ked sa kotuč prehreje preže sa nezvlní a Tu teleskopku si asi teiž dokupim ... lebo naposled tento vykedn sme boli na Vtáčniku to je najvýšši vrchu tu v BB kraji a neviem či nie aj v strednom slovensku ... to je jedno a tam som asi 5-krát posuval sedlo hore a dolu pri zjzde ktorý prechádzal miestami až do stupania ... takže asi tolko :D takže sa k nemu začinam priklanat aj ked niektore komponenty by mohli byt lepšie ale das je tam ta vidla všetko má svoje :D
22.04.2014 - 12:56:29
00
Tá dĺžka, tá dĺžka... Neviem či je tam nejaký trik a reálne to bude "normálne", alebo naozaj je to na úrovni M/L bicyklov iných značiek.
22.04.2014 - 12:57:57
00
a čo sa vám nezdá aká výška ?? :D
22.04.2014 - 13:01:34
00
Pozri geometriu toho Cube a údaj "horná rámová trubka - horizontálne". Je to aj na obrázku zaznačené.

Porovnaj to s inými pri takej výške rámu akú potrebuješ a potom napíš čo si o tom myslíš.
22.04.2014 - 13:05:45
00
PatrikL - to som preliadol, to je fakt extrem, 607 mm dlzka v 22ke je strane malo, to bude 190cm vysokemu cloveku tutove kratke a bude na tom naskladany. Vo vsetkych velkostiach su tie ramy vyrazne kratsie nez by som cakal dnes ked sa tam montuju 6-7cm predstavce. Chcelo by to zmerat realne na nejakom ci to odpoveda.
22.04.2014 - 13:10:39
00
u Canyonu prehliadate jednu podstatnu vec:kolesa dt swiss m-1700 stoja cca.450 eur- su lahke,pevne a bike IDE!!!
29-roztacat do kopca nie je to iste ako 26...vyskusaj
22.04.2014 - 13:12:00
00
Aha takže tei Sting su krátke ? lebo ja som ho videl naživo a vizeral v pohode ... :D počkajte pozriem to
22.04.2014 - 13:14:13
00
vsetky su take kratke, aj vsetky verzie sterea. Riesia to aj na zahranicnych foracha a v recenziach, napr https://bicyclingaustralia.com.au/2013/01/bike-test-cube-stereo-pro?page=2

Ale pisu ze je to OK, ze uhol sedlovej trubky to zrovna ked sa vytiahne sedlo(je zalomena dozadu), ja odporucam sa na tom previezt pred kupou. lebo mne by to nepomohlo, kedze mam sedlo v urovni rajdov a tam je ta top tube taka aka je papierovo...
On paper the top tube lengths appear to be short but the dramatic angle of the seat tube pushes the saddle further back than you’d expect as you lift the seatpost up.
22.04.2014 - 13:19:08
00
NO presne tak asi aj spravím a to je pravda ona čím je vyššie tým je viyc vzdašie a na mojom mam teraz 620 a jeto akurat takže to bude v poho :D pretože som ten bike videl a zdal sa mi v pohode .. takže asi tak akurat mi trocha vadia tei kluky a brzdy že su eln deore ... ale ak to bdue mat predajca na sklade tak mi to može vymenita zaprotihodnotu a budem platit iba rozdiel v cene :D to sa opolatí :D a kuknem to a ty jazdíš 26ky ?
22.04.2014 - 13:27:55
00
Rozdiel medzi deore a deore XT je len v tom ze samotne packy za ktore tahas su na XT odliatok , na deore je to vyohybane z plechu a XT ma naviac nastavovanie mtrveho chodu freestroke .Od kedy to mam to mam v podstate "vypnute" aby zaberali hned od zaciatku ako deore ktore sa nenastavaju. Takze tie dovod menit nieje(ani kotuce). Kluky ak by ti vadili esteticky tak XT vyzeraju lepsie a su lahsie.
22.04.2014 - 13:50:58
00
Aha tak to nič ale tei kotuče Mi vadia lebo on ked sa zahreje a zvlní sa a tak cinká mam skusenost s tými kokretnimi takže tei si asi vymenim :D ale to bude asi tak všetko :D a ty čo jazdíš za bike ?
22.04.2014 - 14:12:26
00
keyboard_arrow_up