Šariš
Je jednoducho najlepší... 26% [ 62 ]
Reigns & Rulez:) 11% [ 26 ]
Najkrajšie, najvášnivejšie, najrozumnejšie a celkovo najlepšie ženy su jednoznačne zo Šariša. 35% [ 84 ]
Je srdcovka! 28% [ 68 ]
Celkový počet hlasov : 240
:bow: :bow: :bow: 200 km - to si sa sam zo sebou uz nenudil?

Nudiť sa? Pišta, stav našich ciest a mentálny stav našich vodičov, nedávajú možnosť nudiť sa pri akomkoľvek dlhom výjazde. :lol:
13.05.2014 - 12:41:09
00
K prvej otázke - úplne 100% zjazdné to nie je. Závisí to hlavne od kondície a stavu chodníkov resp. ciest. Nejaké úseky asi potlačíš. Nástup z Jastrabia po žltej je miestami strmý, tam by asi bolo lepšie vystúpať na hrebeň po lesných cestách. Bohužiaľ sám to tam ešte po LC nemám prejdené.
K otázke č.2 - ekonomická situácia obyvateľstva na východe sa tak prudko zlepšila, že vlaky používa už len pár bezdomovcov. Pre tých niekoľko jedincov, ktorí ešte nevlastnia automobil sa ŽSR neoplatí prevádzkovať trať SĽ - Plaveč - Lipany. :lol:

Jáj, až teraz mi doplo, kde sú Lipany a že tam ešte vlaky chodia, keďže v Kysaku som na taký do Prešova neraz prestupoval a už mi cp.sk našiel nejaké spoje :lol: V stave núdze sa môžem podviesť, ale budem mať svetlo, tak do SL aj z Prešova nejako dôjdem na biku, sa zariadim podľa síl :)

Ten nástup po žltej je lesnou cestou, teda aspoň podľa mapy :?: Prípadne z Pustého Poľa po modrej by sa nedalo? To je tiež na mape zvážnica (inak občasného tlačenia sa nebojím).

EDIT: Keď som si uvedomil, že do Lipian ešte vlaky chodia, tak môj štart cieľ môže ostať Čierne nad Topľou (príjazd do Lipian o 9:00 úplne stačí) a nemusím sa presúvať do SL. V ČnT budem plánovať Bukovské vrchy a možno aj brehy si zas jeden deň nájde na Slanské vrchy :)
13.05.2014 - 14:00:39
00
Práve preto, že väčšina vlakov chodí len do Lipan, neprešiel som ešte na biku trasu Š. Jastrabie - Minčol. Asi to skúsim niekedy opačne. Z Lipan na Minčol môžeš vyšľapať relatívne pohodlne buď z Kamenice takto - http://www.cykloserver.cz/f/fe23090273/ alebo cez Kyjov http://www.cykloserver.cz/f/03f6106264/
13.05.2014 - 15:15:28
00

Skoda ho, ten by stal za rekonstrukciu ;(
13.05.2014 - 16:24:29
00
Racho Ak Š. Jastrabie myslis zltu znacku, tak nic moc.. obojsmerne.
Ovela krajsie je napriklad ist z Mincola po hrebeni aj dalej mimo znacky az do Circa. Bonus: prejazd ciganskej osady Bez obav, su mierumilovni.
Tu je ten usek:
Príloha:
2014-01-18T02_5.zip
13.05.2014 - 16:30:31
00
Nemyslel som žltú, pešo som po nej išiel hore a ako vravíš na bike nic moc. Myslel som, že sa pomotám po zvažniciach na západnej strane hrebeňa. Ale vďaka za typ na zjazd do Čirča, môžem to prípadne spojiť s prejazdom Kurčinskou Magurou alebo pojazdom do Poľska. Mišo viem, že už tam máš niečo odjazdené. Keď máš nejaký dobrý typ, tak budem rád ak ho sem hodíš. Ď.
13.05.2014 - 16:53:50
00
Orlovska Magura, Kurcinska Magura, Krynicka Javorina
Príloha:
2010-11-07T07_3.zip

Poznamky:
1. Z Orlova sa da aj cestou okolo potoka o dolinu vychodnejsie
2. Do Legnavy sa da z lavotocivej ostrej zakruty aj priamo
3. Klasicka cyklotrasa na Krynicku Javorinu, dole po zelenej (tam je ale toho ovela viac)
4. prechod hranice PL-SK pri rieke Poprad treba 30 metrov prejst cez debru a potok, PL a SK lesne cesty nie su prepojene
13.05.2014 - 17:19:05
00
Minikin a mne by si vedel upraviť trasu čo som dával vyššie? Od Minčola (najlepšie aj Lysú) až do Prešova a čo najviac značených ciest/chodníkov aby som neblúdil. Tak na Minčol už mám od Racha nejaká tipy, Minčol-Črergov aj z tvojich gpx súborov bude asi OK. Len ta lysá je otázna, neviem či to tam má zmysle ísť :?: (modrou? zelenou?) A potom do Prešova by to malo byť úplne v pohode...
13.05.2014 - 17:44:44
00
Orlovska Magura, Kurcinska Magura, Krynicka Javorina

Mišo, zaujímavá trasa. Sú z tých Magúr alebo okolia nejaké pekné výhľady? Nemáš nejaké foto?
13.05.2014 - 18:17:16
00
Karol z Orlovskej je výhľad priamo z vrcholu JV, J, S, SV z Kurčinskej su pohľady na sever nie priamo z vrcholu ale je potrebné prejsť pár metrov lesom. Mišo oprav moje info ak sa mýlim. Nechodím tam tak často, občas tam zájdem na borovnice.
Milos21 ak chceš ísť na Lysú po TZT, tak sa asi tlačeniu nevyhneš. Ja by som Ti radil vyšľapať, vytlačiť po zelenej a vrátiť sa po nej naspäť na Čergovskú chatu. Zo začiatku je prudké a tiahle stúpanie ale potom sa dá v sedle až na vrchol.
13.05.2014 - 19:19:24
00
A po modrej/žltej by sa dole potom nedalo? Či je to nezjazdné aj týmto smerom?
13.05.2014 - 19:56:07
00
... Len ta lysá je otázna, neviem či to tam má zmysle ísť :?: (modrou? zelenou?) A potom do Prešova by to malo byť úplne v pohode...
Ak z Prešova na Lysú, tak dolinou z Bodoviec alebo z Červenej Vody po žltej TZT do sedla Trepeš, a tak na Lysú (toto aj opačne), záznam by mohol mať Racho. Z Lysej sa dá tiež dostať hrebeňom ponad zjazdovku v Drienici až ku Jakubovanskej priehrade.
13.05.2014 - 20:06:50
00
milos21 Mincol - Cergov - zaklad je hrebenovka, modra, ziadne vymyslanie... Cergov-Lysa jednoznacne po zelenej. To stupanie od Crchle na ostry kamen sa da dat aj v sedle. Ak clovek nie je prilis unaveny, ma nieco najazdene, vyberie dobru stopu bez kamenov. Ale tych je tam cim dalej menej, stvorkolky a off-roady ich pozemetali.
Z Lysej bud na Bodovce po trase ktoru pouzivaju na vystup Presovcania, ale ovela lepsie je to, co pise Racho - vratit sa na chatu Cergov a ist po cervenej na Hradisko, Ternu, obist Kanas po motorkarskej (ak tam este jazdia), napojit sa na zelenu a ponej na Dubravu Presov...
Cekni tento zaznam (len pre inspiraciu): (Terna sa obchadza nie po cervenej, a prepojka z cervenej na zelenu po motorkarskej je neznacena)
Príloha:
2011-10-01T06_2.zip
13.05.2014 - 20:07:35
00
A po modrej/žltej by sa dole potom nedalo? Či je to nezjazdné aj týmto smerom?

Ak Myslis po modrej cez Baranie a zltej na Majdan a Cervenu vodu tak do sedla trepes z majdanu musis zasa dost stupat. To uz fakt radsej po bezkarskej do sedla Trepes a dole na Cervenu vodu.
13.05.2014 - 20:13:08
00
KarolM Bol som tam dvakrat, raz bola hmla, druhy raz som neviem preco vela fotiek nenarobil. :rofl: Viem preco, ale nemozem to zverejnit.
Ale ziadne panoramaticke vyhlady sa tam cakat nedaju, su tam stromy. Iba ak vylezies na Orlovskej na vysielac, tak mozno...
13.05.2014 - 20:22:43
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Okuliare)
keyboard_arrow_up